Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Produktová databáze - návrhy na zlepšení

bjan (90)|22.6.2009 19:09
Produktová databáze mě přijde jako dobrá myšlenka. Zkoušel jsem s ní pracovat a napadlo mě, zda by nešlo nějaké funkce přidat. Např:

  • v kritériu "rozlišení snímacího prvku" mít možnost zvolit rozlišení Od->Do
  • mít možnost vyhledávat i podle velikosti snímače
  • snad i možnost zvolit, které značky chci vypsat v seznamu podle kritérií a které ne ...

Je to jen takový nápad. Vůbec nevím, jak moc složité by bylo tyto věci zahrnout. Možná budete mít jiné návrhy...
busy (782)|23.6.2009 06:00
Ja by som este pridal moznost hladat podla zadaneho intervalu pixelovej hustoty - kolko megapixelov na centimeter stvorcovy cipu to ma.
Petr S. (328)|23.6.2009 14:49
Díky za nápady :thumb

Zkusím je projednat s naším administrátorem a šéfredaktorem v jedné osobě Karlem Polívkou, co by se s tím dalo dělat...
Karel Polívka (315)|26.6.2009 16:37
[QUOTE=bjan;2758]Produktová databáze mě přijde jako dobrá myšlenka. Zkoušel jsem s ní pracovat a napadlo mě, zda by nešlo nějaké funkce přidat. Např:

  • v kritériu "rozlišení snímacího prvku" mít možnost zvolit rozlišení Od->Do
  • mít možnost vyhledávat i podle velikosti snímače
  • snad i možnost zvolit, které značky chci vypsat v seznamu podle kritérií a které ne ...

Je to jen takový nápad. Vůbec nevím, jak moc složité by bylo tyto věci zahrnout. Možná budete mít jiné návrhy...[/QUOTE]
1. bod - ano, bude doděláno
2. bod - dobrý nápad, ale nemáme k tomu vhodná data, čili nikoli
3. bod - ano, bude doděláno
busy (782)|26.6.2009 19:49
[QUOTE=Karel Polívka;2805]
2. bod - dobrý nápad, ale nemáme k tomu vhodná data, čili nikoli
[/QUOTE]

Data by sa dali ziskat napr. z http://www.dpreview.com
bjan (90)|26.6.2009 20:44
[QUOTE=Karel Polívka;2805]1. bod - ano, bude doděláno
2. bod - dobrý nápad, ale nemáme k tomu vhodná data, čili nikoli
3. bod - ano, bude doděláno[/QUOTE]

Díky, super. :thumb Klidně s tím chvíli posečkej, třeba sem někdo hodí ještě nějaký nápad. Když už se něco bude dělat, tak ať to je na déle.
Karel Polívka (315)|28.6.2009 13:59
[QUOTE=busy;2812]Data by sa dali ziskat napr. z http://www.dpreview.com[/QUOTE]
Nejde o to, že bychom ta data neměli, ale v jaké je máme formě - nejsou pro jednotlivé fotoaparáty ve stejné podobě, aby bylo možné podle nich vyhledávat. Musely by se u všech fotoaparátů (téměř 2000) v databází sjednotit.
[QUOTE=bjan;2814]Díky, super. :thumb Klidně s tím chvíli posečkej, třeba sem někdo hodí ještě nějaký nápad. Když už se něco bude dělat, tak ať to je na déle.[/QUOTE]
Neustále děláme nějaké úpravy, takže je to jedno.
Karel Polívka (315)|9.7.2009 20:04
[QUOTE=Karel Polívka;2805]1. bod - ano, bude doděláno
2. bod - dobrý nápad, ale nemáme k tomu vhodná data, čili nikoli
3. bod - ano, bude doděláno[/QUOTE]
První a třetí bod je hotový a už online na webu. V případě třídění podle výrobců se objeví jejich nabídka po zaškrtnutí a kliknutí kamkoli do formuláře.
atiris (3)|9.7.2009 20:05
Chcel by som sa Vás spýtať, či by nebola možnosť pridať, v prípade pokročilého pomocníka pri výbere, aj iné filtrovacie kritériá, prípadne zoradenie.

Mám stanovené určité pravidlá, ale keďže im vyhovuje viacero digitálov (viac ako 30), nevidím posledné z vymenovaných, pričom sú vždy zoradené podľa značky. V tomto prípade by pomohla možnosť zoradenia napríklad podľa "dátumu uvedenia", "značky", či "hmotnosti" (pravidlo "dátum uvedenia - novšie najprv" by bolo predpokladám pre čitateľov zaujímavejšie, ako pravidlo "výrobca v abecednom poradí - prvé najprv", ktoré sa používa teraz).

Prípadne ak je možné, upraviť niektoré otázky, ktoré skôr patria do jednoduchého pomocníka pri výbere, ako napr: "Optický zoom [násobek]" nahradiť "Prepočítaný rozsah ohniskovej vzdialenosti" (kde by sa dalo definovať, či hľadáme "širokouhlé ohnisko"), alebo zaviesť položku "Rozmer / typ senzora", ktorý by mohol byť niekedy zaujímavejší, ako rozlíšenie. Ale určite tam chýba (aspoň mne) výber konkrétnej značky (predpokladám, že preferencie podľa značiek sú u čitateľov časté).

Dúfam, že tento námet hneď nezavrhnete a časom filtrovanie rozšírite (aspoň o možnosti zoradenia). Ináč, musím spomenúť, že obsahovo je digimania jeden z najprehľadnejších webov, ktoré pravidelne navštevujem.
bjan (90)|9.7.2009 20:42
[QUOTE=Karel Polívka;3003]První a třetí bod je hotový a už online na webu. V případě třídění podle výrobců se objeví jejich nabídka po zaškrtnutí a kliknutí kamkoli do formuláře.[/QUOTE]

Výborné, díky. :thumb
atiris (3)|23.9.2009 10:15
[quote=atiris;3004]... pričom sú vždy zoradené podľa značky. V tomto prípade by pomohla možnosť zoradenia napríklad podľa "dátumu uvedenia", "značky", či "hmotnosti" (pravidlo "dátum uvedenia - novšie najprv" by bolo predpokladám pre čitateľov zaujímavejšie, ako pravidlo "výrobca v abecednom poradí - prvé najprv", ktoré sa používa teraz).

...Ale určite tam chýba (aspoň mne) výber konkrétnej značky (predpokladám, že preferencie podľa značiek sú u čitateľov časté)...[/quote]

Vďaka za úpravu sekcie "Výber fotoaparátu", skutočne som sa potešil a orientuje sa mi v tom zozname omnoho lepšie :)
Karel Polívka (315)|23.9.2009 22:15
[quote=atiris;3766]Vďaka za úpravu sekcie "Výber fotoaparátu", skutočne som sa potešil a orientuje sa mi v tom zozname omnoho lepšie :)[/quote]
Rádo se stalo :-)