Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Digitální zrcadlovky: Tamron vs Canon

Neregistrovaný (0)|3.10.2015 22:56
Tazatel: Petr

Znění dotazu: Dobrý den, nejsem žádný znalec objektivů. Měl jsem na svem Canon 30D objektiv tamron SP 17-50mm f/2,8 XR Di II VC a nyni jsem koupill foťák Canon EOS60D s objektivem Canon EF-S 18-135mm f/3,5-5,6 IS... nepředpokládám,že bych si chtěl oba objektivy nechat. Budu rád za jakýkoliv názor který objektiv by bylo lépe si ponechat pro běžné focení..rodina,hory atd.. děkuji za názory..
Rellik (1136)|4.10.2015 09:04
Za mě bych si nechal oba. Pokud bych pak přemýšlel pouze o jednom kusu, tak by to byl ten tamron. Přijde se tak sice o ty delší ohniska, ale zase to bude lepší do horších světelných podmínek. Já třeba mám sigmu 17-50 F2,8 a na 99,8% nefotím s ničím jiným a to těch objektivů mám několik.
Dan7 (411)|4.10.2015 17:29
Přesně jak píše Rellik. Pokud bych neměl klasický telezoom, tak taky bych si nechal oba. Jinak Tamron. Taky bych si udělal srovnávací fotky z obou objektivů jak na tom jsou na konkrétním foťáku - např. vyfotil stejnou scénu na F8 a další clony.
pas!k (173)|7.10.2015 12:34
Kdybych si musel nechat jen jeden tak urcite ten tamron a hlavnim argumentem je 2,8 po cele skale plus si dovolim tvrdit ze je na tom lip i s kvalitou vystupu .. klidne me nekdo opravte ..