Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Pravidla fotogalerie - nové pravidlo

renfits (35)|10.10.2015 15:46
Joeh, malý dotaz, ta fotka toho psíka je tvoje nebo je odněkud stáhnutá? Teď jsem zvědav jak odpovíš.
joeh (3352)|10.10.2015 16:07
Fotka je moja.
rousini (738)|11.10.2015 21:40
[QUOTE=joeh;39297]No, to sme tu už raz mali - team ľudí, ktorí rozhodovali, čo je pre nás vhodné. Team mal názov : Ustredný výbor Komunistickej strany Československa.[/QUOTE]


No vybral sis skutečně trefné přirovnání, možná sis mohl vzpomenout na kurátora...Já osobně bych radši oželel občasné umění spolu s kupou smetí, která člověka nakopne ve smyslu spřádání teorií, jestli se jedná o produkt doby nebo nezaviněný dědičný faktor.
joeh (3352)|11.10.2015 22:38
rousini, diamanty sa váľajú v špine, je veľmi ťažké uhádnuť čo sa skrýva v trinástej komnate...možno je všetko inak...voľ radšej nebyť, ako byť otrokom...
rousini (738)|12.10.2015 09:20
[QUOTE=joeh;39412]rousini, diamanty sa váľajú v špine, je veľmi ťažké uhádnuť čo sa skrýva v trinástej komnate...možno je všetko inak...voľ radšej nebyť, ako byť otrokom...[/QUOTE]

No však, ti kurátoři by oddělovali zrno od plev, ale je pravda, že to funkce nevděčná a asi by musely být přísná měřítka resp. vysoké nároky na kvalitu, aby se neřešilo "Ty woe moje fotka tam není a tato přepálená ano".
Proto říkám, každý stejnou porci prostoru k prezentaci s omezeným počtem uploadů a ať se prezentuje jak chce. Ten omezený počet uploadů snad nebude itolik dráždit oko.":D
Paty senior (3)|25.11.2015 20:19
Reakce na "kultus, 05-10-2015, 17:08"

Řekl bych, že tento názor je mému nejblíž. Každý prezentuje své výtvory z jiného důvodu, ale nikdo z nás není ani Saudek ani Adams. Ale většina tady má nějaké výtvarné cítění a dokáže ze svého pohledu říct svůj názor na dílo ostatních. Takže cenzura - NE. Sám sem dávám obrázky proto, abych měl nějakou zpětnou vazbu a dozvěděl se, co dělám blbě. Takže víc komentářů - ANO. Další věc jsou grafomani, takže omezení počtu snímků za den resp. za týden - ANO, to není žádná cenzura. Člověk by měl mít určitou míru soudnosti a uveřejňovat věci kterými má, aspoň trochu, co ostatním povědět. Pokud se zde uvede někdo jako začátečník, je obvykle vděčný za každou dobrou a dobře míněnou radu.
Na závěr všem dobré světlo a hodně podařených fotek.
jagad (3)|14.12.2015 09:05
Dobrý den, zajímalo by mne, proč se u snímků nezobrazuje EXIF. Myslím, že je to škoda, protože na jeho základě nás mohli ti zkušenější upozornit na chyby při pořizování snímků.
kultus (1295)|14.12.2015 10:23
No ja si to vsiml teprve vcera, delsi dobu jsem do galerie nic neuploadoval. Takze jak to? :)
pas!k (173)|15.12.2015 08:31
Me se ted fakt libi ze kdyz clovek prijde na forum .. a mrkne na pravou listu .. je v nejnavstevovanejsich fotografiich videt opravdu to nej z galerie :) Jen vic takovych fotografu :)
kultus (1295)|15.12.2015 09:03
Fotografu nebo fotek? ;)
pas!k (173)|15.12.2015 09:35
[QUOTE=kultus;40285]Fotografu nebo fotek? ;)[/QUOTE]

Asi sem tam mel dodelat tagy [SARKASM] :)
pas!k (173)|15.12.2015 12:19
BTW: nepadl tu nekdy napad na funkcionalitu ..ktera by uzivateli dovolila omezit zobrazeni fotek na zaklade vybraneho uzivatele ? Nikoho by to nediskriminovalo .. kazdy by si mel pravo zvolit fotky ktereho autora nechce videt v galerii .. uprimne .. nebavi me kazdy den cumet na fotky kde je kozata slecna s roztazenma nohama .. z hlavy ji leze zidle .. upatlana postprocesem .. a hned vedle to same .. jen je slecna v jine poze .. myslim ze by pak i vice lidi melo chut se kazde rano do te galerie podivat .. a pokud sem se dotkl neciho vkusu .. tak koho ty fotky bavi si toho autora skryvat nemusi ..
rousini (738)|15.12.2015 12:57
Mě ty fotky taky neberou, ale mejdanu bych se s chutí zůčastnil. No a k tomu počtu zobrazení? S tím nic nenaděláš, kozy jsou o pudech.
A k těm autorům - po kliknutí na nick si jejich galerii prohlídnout můžeš. Já bych to nefiltroval, občas to dovede spravit náladu -:D. Je přeci povznášející, když víš, že nejsi nejhorší...
kultus (1295)|19.12.2015 15:17
Muze se admin vyjadrit k problemu s nezobrazovanim EXIF u fotografii? Diky.
David H (225)|19.12.2015 17:42
[QUOTE=pas!k;40287]BTW: nepadl tu nekdy napad na funkcionalitu ..ktera by uzivateli dovolila omezit zobrazeni fotek na zaklade vybraneho uzivatele ? Nikoho by to nediskriminovalo .. kazdy by si mel pravo zvolit fotky ktereho autora nechce videt v galerii .. uprimne .. nebavi me kazdy den cumet na fotky kde je kozata slecna s roztazenma nohama .. z hlavy ji leze zidle .. upatlana postprocesem .. a hned vedle to same .. jen je slecna v jine poze .. myslim ze by pak i vice lidi melo chut se kazde rano do te galerie podivat .. a pokud sem se dotkl neciho vkusu .. tak koho ty fotky bavi si toho autora skryvat nemusi ..[/QUOTE]


To funguje už dlouho. Stačí, když si dáš vybraného uživatele do ignorovaných, a po přihlášení se ti jeho fotografie už nezobrazují.
pas!k (173)|21.12.2015 08:05
[QUOTE=David H;40399]To funguje už dlouho. Stačí, když si dáš vybraného uživatele do ignorovaných, a po přihlášení se ti jeho fotografie už nezobrazují.[/QUOTE]

Jste mi taky nekdo mohl rict driv .. hned mi to tu pripada o dost hezci :)
rkucer (6)|27.12.2015 06:23
Od piva pojďme zpátky k tématu. Téma je eliminovat bídnou kvalitu produkce ve foto galerii. Tohle by se mělo do budoucna rozhodně nějak ošetřit. Bylo tu v diskusi několik dobrých návrhů, za všechny bych uvedl ten, který mi přijde nejlepší - aby uživatelé sami mohli označit snímek jako nevhodný - a pokud by takový snímek dostal např. 10 vyřazovacích bodů, letěl by automaticky do foto odpadu. Stále tu spousta uživatelů nechápe smysl GALERIE, není jich zanedbatelný počet, je jich opravdu spousta. Jde o to, že galerie by měla zaujmout, tedy být nějak zajímavá. Tak snad jsem vrátil diskusi do správných kolejí, a případný další diskutér fóra může pokračovat v daném tématu.
kultus (1295)|27.12.2015 09:12
No jako nic ve zlem, ale mas tady 2 prispevky a asi 20 fotek IMHO docela o nicem. Svobodu slova a projevu beru, ale proc si zrovna ty myslis, ze tvoje fotky nepujdou do odpadu? :) dam ti proto radu: nehas co te nepali ;) abys treba nebyl prekvapenej kdyz ti tady zustane tak max. ten jeden vlacek...
rkucer (6)|27.12.2015 09:38
No a?
David H (225)|27.12.2015 12:35
[QUOTE=rkucer;40576]Od piva pojďme zpátky k tématu. Téma je eliminovat bídnou kvalitu produkce ve foto galerii. Tohle by se mělo do budoucna rozhodně nějak ošetřit. Bylo tu v diskusi několik dobrých návrhů, za všechny bych uvedl ten, který mi přijde nejlepší - aby uživatelé sami mohli označit snímek jako nevhodný - a pokud by takový snímek dostal např. 10 vyřazovacích bodů, letěl by automaticky do foto odpadu. Stále tu spousta uživatelů nechápe smysl GALERIE, není jich zanedbatelný počet, je jich opravdu spousta. Jde o to, že galerie by měla zaujmout, tedy být nějak zajímavá. Tak snad jsem vrátil diskusi do správných kolejí, a případný další diskutér fóra může pokračovat v daném tématu.[/QUOTE]

Pokud jde o eliminování bídné kvality produkce ve zdejší fotogalerii, tak bys měl začít především u sebe.
rkucer (6)|27.12.2015 12:56
U sebe začínat nebudu z důvodu, že tuto variantu ani nenavrhuju, ani nepodporuju. Já jsem se vyjádřil, že o osudu fotografií by měla rozhodovat uživatelská komunita, nikoliv jednotlivec, žádný, ani zvolený cenzor, ani autor fotografie. Stačí si pozorně přečíst můj příspěvek, kde je můj návrh. Příspěvěk výše z 12:35 považuju za teatrální gesto, nic víc, nic míň.
David H (225)|27.12.2015 13:40
U sebe bys mohl začít už jen z toho důvodu, aby ses naučil fotografovat. Fotografovat není to samé jako cvakat. Zahrnuje to správné ovládání fot'áku, kompozici, výběr vhodného světla, post-proces, většinou práci s rawem atd. Pokud by měla o osudu fotografií rozhodovat 'uživatelská' komunita, byla by většina těch tvých fotek dávno v koši. To ale asi není cílem. Najdi si články o focení, návody, studuj, přijd' se poradit, co je na tvých fotkách špatně, dřív, než budeš jiné fotografie odsuzovat. Zatím ses moc nepředvedl, aby cokoli, co napíšeš, mohlo být bráno vážně. Na kritiku máš vážně času dost.
pas!k (173)|27.12.2015 17:18
Hele .. to co je ci neni kvalitni vnimame kazdy jinak .. me uplne staci ze autory ktere nechi videt muzu dat do ignorace a tim padem se mi nezobrazuji jejich fotografie .. toto uplne staci ..
kultus (1295)|27.12.2015 19:24
[QUOTE=rkucer;40578]No a?[/QUOTE]

No a? Jestli ti to je jedno, tak udelej uzivatelske komunite sluzbu a sve fotky si rovnou promaz, protoze evidentne si je ani ty sam nevazis. Mne by to rozhodne jedno u vetsiny fotek nebylo, protoze se sem nesnazim davat kazdy druhy vycvak co udelam. A i ty jsem uz z vetsi casti promazal... Takze nevidim duvod tve "snazivosti" v teto veci, kdyz i tve fotky jsou komunite spis lhostejne...aby se to pak neobratilo proti tobe. Jestli ti tady nekdo vadi, mas k dispozici komentare, hodnoceni a moznost nekoho fotky odignorovat. Co vic bys jeste chtel?
rkucer (6)|28.12.2015 01:47
[QUOTE=kultus;40585]No a? Jestli ti to je jedno, tak udelej uzivatelske komunite sluzbu a sve fotky si rovnou promaz, protoze evidentne si je ani ty sam nevazis. Mne by to rozhodne jedno u vetsiny fotek nebylo, protoze se sem nesnazim davat kazdy druhy vycvak co udelam. A i ty jsem uz z vetsi casti promazal... Takze nevidim duvod tve "snazivosti" v teto veci, kdyz i tve fotky jsou komunite spis lhostejne...aby se to pak neobratilo proti tobe. Jestli ti tady nekdo vadi, mas k dispozici komentare, hodnoceni a moznost nekoho fotky odignorovat. Co vic bys jeste chtel? [/QUOTE]

Zopáknu se definitivně naposledy: V mém návrhu, který si může každý přečíst, ale málokdo to udělá, je, aby o osudu fotografie (LHOSTEJNO JAKÉHO PŮVODU), rozhodovala DEMOKRATICKÝM ZPŮSOBEM uživatelská komunita, které jsem mimochodem také členem. Takže sám sobě radost občas udělám, ale principiálně to s mým návrhem nemá nic společné. Jde mi o KOMUNITU + DEMOKRACII v ní, nejde mi o „komunitu nade vše“. Komunita bez demokracie je pro mě synonymem partičky kamarádíčků, na kterou samozřejmě kašlu. Sebeničení v duchu páchání pomyslného dobra na přání nějakého kolegy je hrozný blábol - prostě blábol - jiný výraz mě nenapadá. Blábolů je tam víc, ale již podružných - čeho si údajně vážím či nevážím, že jsou mé výtvory výcvaky... Pozn.: ostatním se omlouvám za zvýrazňování přemírou velkých písmen.
jagad (3)|28.12.2015 19:11
Dobrý den, před časem (14.12.) jsem zde napsal dotaz: proč se u nahraných snímků nezobrazuje EXIF. Dle mého mínění je to škoda, jednak mohli zkušenější upozornit na chyby při pořizování snímku. A také byla možnost se z EXIFu u ostatních snímků poučit. Může mi, prosím moderátor, nebo administrátor odpovědět. Děkuji.
Rellik (1136)|28.12.2015 21:17
Myslím, že tohle je záležitost samotného systému na kterém jedou stránky a admin nebo moderátor k tomu neřeknou vůbec nic. Pokud chceš i nadále mít přehled v infomacích ohledně EXIFu, tak je asi jediné řešení plugin do prohlížeče. Nnapříklad pro Firefox je to Exifviewer... Je to sice zdlouhavější, ale funguje...
David H (225)|28.12.2015 22:00
Dušane, díky. Chvilku mi to tedy trvalo, než jsem na to přišel, jak:)
jagad (3)|29.12.2015 00:08
Relliku, díky za odpověď. Vyzkouším.
rkucer (6)|29.12.2015 05:13
Nebo FxIF.
Každopádně, správcům galerie velké díky za vyřazení Exif z veřejného prostoru, konečně se téma přesunulo na obsah díla, a nikoliv na šosácké mudrování nad parametry toho či onoho produktu z tokijské aglomerace.
kultus (1295)|29.12.2015 09:46
Co jsou to zase za kecy, kolikrat me i nad peknou fotkou napadne cim to bylo foceno,protoze i dobre fotky lze nafotit spatnou technikou a naopak...nikdo te nenuti na to cucet. Nebo se stydis za to cim fotis? To snad ne... ;) A myslim si, ze admin ma k tomu urcite co rict. Neni to jen tupy hlidac, mel by znat moznosti systemu nebo mit moznost to zjistit a jestli to bylo ze dne na den neco se muselo zmenit. Snad to stoji aspon za tu odpoved (zadosti k tomu tady bylo dost) ne kazdy je tady ITak...nejake nahrazky zobrazovani exifu jsou z nouze cnost jeste kdyz to tady donedavna perfektne fungovalo a bez nejakych akci navic...
rousini (738)|29.12.2015 10:39
Já bych ten exif uvítal. Kolikrát toho poví o fotografovi dost. Minimálně, jestli dovede z lejna uplést bič nebo jestli mu patří nadělat do ruk a nepustit k vodě.
renfits (35)|30.12.2015 21:01
Zřejmě to někomu vyhovuje že tu nejde EXIF. Pochybuji že to je systémem.
Photonic (2)|15.5.2016 20:20
Přihlásil jsem se na digimánii po delší době, právě z důvodu, že mi vadili komentáře "duplicitních" uživatelů, kteří sami o sobě až takový um ve fotografii nepředvedli, za to kritikou na ostatní nešetřili. Jen doufám že sem tam ty tvrdší podmínky splním a občas některou mojí fotku zveřejníte. :-D Například jsem nepochopil výtky jistého stěžovatele, že dávám ve 3 fotkách za sebou jakýsi seriál jednoho tématu. Mě tato možnost uploadu přijde naopak jedinečná a zejména pro kategorii dokument, kde se dá znázornit jistý vývoj situace, avšak uznávám že jsem nováček zdejší galerie a tedy hledám své místo ale jen si dřepnout a koukat se mi vyloženě nechce.
montypeter (2)|16.5.2016 08:16
Souhlasím s kontrolou kvality fotek !