Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 5 z 5

Téma: servis Olympus - moje první zkušenost

Nováček
    Registrace
    Apr 2013

O servise Olympus na internetu bylo napsáno dost negativních příspěvků (sice staršího data), ale právě proto mám potřebu se podělit se svou zkušeností, která byla pozitivní.
    Jsem majitelem kompaktu XZ-2, který zatím používám k plné spokojenosti, vzhledem k rozměrům je to vymazlený přístroj :-)
    Dále jsem byl majitelem (moje manželka) zrcadlovky E-520. Přístroj staršího data výroby s velmi kvalitně provedeným tělem a obrovskými uživatelskými možnostmi nastavení.
    Na přístroji se porouchalo fázové ostření. Přes hledáček nešlo udělat ostrou fotku, při použití live view ostřil v pohodě. Co jsem tak hledal a četl, je to docela časté bolístko tohoto modelu.
    Nicméně vzhledem k jinak perfektnímu stavu přístroje jsem se rozhodl ho po předchozí konzultaci se servisním technikem poslat do servisu Olympus přímo od Přerova.
    Za dva dny se mi technik ozval s tím, že má špatnou a dobrou zprávu.
    Špatná zpráva byla, že závadu lokalizovali, ale že vadná součástka již není na tento model dostupná a tím pádem je přístroj jimi neopravitelný.
    Ta dobrá (alepoň pro mne) byla, že mi firma Olympus nabídla za cenu nejvyššího servisního poplatku (tělo E-520 - 3250,-Kč) nový přístroj OMD-EM10.
    Není to sice zrcadlovka, ale kvalitou výstupu a užitnou hodnotou je to někde jinde než stará E-520. Navíc jsem po něm už nějakou dobu pokukoval, takže jsem nadšeně souhlasil.
    Foťák je doma, manželka i já velká spokojenost.
    Tímto u mě Olympus získal plusové body, alespoň pro nás to dopadlo ideálním způsobem a já bych Olympusu tím, co jsem zde napsal, chtěl poděkovat :-)
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

Super,to si, kmamo,dobre obišiel. Mam podobnu skusenost s jednou svetoznamou firmou,aj ked sa nejednalo o fototechniku. Zrejme s vedomim,ze "neco podelali" mi ponukli zdarma adekvatnu nahradu,aj ked bol vyrobok po zaruke.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Tak to je absolútne fantastický prístup, dobré vedieť. E-M10 za 3250Kč? Zrejme ich majú na sklade dosť

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Pro Olympus je to docela typické, když člověk třeba reklamuje kompakt který se už neprodává, a pro servis není vhodné dělat opravu kvůli nákladům, dají klidně i novější model jako náhradu (zažil jsem to u odolných TG, dvojku místo porouchané jedničky).

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    11

...STS Chvojkovice - Brod...

Podobná témata

1. první zrcadlovka - jakou koupit
    Od Rorschach v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 8