Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 33 z 33

Téma: Prosim poradte jakou zrcadlovku...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2015

Pokud se k tomu chováš jako člověk, tak nevidím důvod používat filtr (třeba UV).
    Sluneční clona takový objektiv uchrání stejně dobře, néli lépe (proti pádu určitě). Umatlání se dá dobře vyčistit, poškrábání sice ne, ale to nevím, co bys s tím musel dělat, abys to poškrábal. Levné filtry mají nevýhody ve zhoršování optických vlastností objektivu, drahé jsou drahé, hlavně oproti sluneční cloně.
    Takže za mě ne, filtr kvůli ochraně NEDÁVAT. Je to velmi špatný zlozvyk a vesměs přežitek.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Jan 2016

Petre, moc dekuju za nazor.
    Nacetl jsem toho hodne a vlastne mi nikdy neprislo divny, ze se na objektivy dokupuji dalsi "kurvitka" kdyz to vlastne ani neni potreba.
    Nejsem clovek, ktery by se s fotakem obden vydaval do extrmniho necasu nebo jinych nepriznivych podminek, ve kterych by byl objektiv v ohrozeni.
    Vlastne jsem za cely muj zivot zadny objektiv neodrel, ani jinak neznicil (tuk, tuk).
    Takze jeste jednou dekuju za reakci - na dalsi sklo prdim a budu jen o neco obezretnejsi, tot vse...

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    11

No mě UV filtr přijde na rozměrnější objektivy, jako rozumný nápad. Mám je jen na dvou starých manuálních sklech, jeden za totáče koupený na Practiku a druhý dodávaný v sadě spolu s ruským objektivem. Jak jsou kvalitní nevím, ale zkoušel jsem se na to zaměřit a rozdíl s/bez jsem nepoznal.
    Určitě lépe se udržuje v čistotě plocha filtru než šmudlání zaprášeného a upatlaného objektivu s MC vrstvami na čočce v terénu (pokud jsi prase). Naopak sluneční clonu používám jen na akcích, kde je trochu tlačenice.

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 27-10-2015, 17:37
  2. Jakou zrcadlovku??
    Od Petr106 v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 100
    Poslední příspěvek: 28-05-2015, 16:21
  3. Jakou zrcadlovku ?
    Od Ladys v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 1