Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Výměnné objektivy: Co na focení plesu - hobby fotograf

Neregistrovaný (0)|14.1.2016 12:15
Tazatel: Mirka

Znění dotazu: Ahoj koncem ledna fotím ples pro kamarádku, která je pořadatelka. Chce vyfotit průběh plesu (takže dokumentární foto nějaké) a zároveň by ráda i nějaké portrétové fotografie z mini ateliérku.

Jsem hobby fotografka - žádný profík. Chci se zeptat, jaké objektivy jsou nejvhodnější pro focení plesů a co vše potřebuji k miniateliérku.

Děkuji za vaše rady a nápady
pas!k (173)|14.1.2016 12:27
A co mate za fotoaparat ? Bude se vam urcite hodit nejaka klasika typu 18-55 pripadne 24-70 na ff .. a k tomu treba nejake delsi sklo .. nejaka pevna stovka treba .. K odfoceni portretu dvojic staci pouzit v lepsim pripade dva externi blesky na stativu s destnikem .. v pripade nouze aspon jeden .. uplne nejhur budou vypadat fotky kdyz nechate blesk nasazeny na fotaku .. Ovsem tezko takto bez informaci radit .. kdyz ani nenapisete co mate za fotak .. a pripadne co mate za objektivy ktere chcete pouzit
Sakini (1174)|14.1.2016 12:38
S jakou technikou pracujete, a jaké jsou finanční možnosti? To potřebujeme znát jako základ, aby se dalo navrhnout něco realistického.
bystřické (54)|15.1.2016 08:19
já osobně dokumentuji ples 24-70/2,8 na ff + blesk,fotokoutek neřeším,to už bych nestíhal,vybavení na to mám,ale řeším to vše na place,čekám na pěkný úsměv,zajímavou pózu.
fotokoutek-3m plátno,dva blesky deštníkové,ten samý objektiv,portréty?možná,spíš skupinové foto,dobrá by byla i tiskárna na fotky.
na jednom plese jsem viděl borca s fotokoutkem,měl i tiskárnu,laserovou :-),větší mazanice jsem v životě neviděl
ples-4.JPG ples-75.JPG ples-28.JPG
Dan7 (411)|15.1.2016 11:28
Perfektní ukázka a fotky jak to má vypadat :thumb. Pokud budou hodně obecné dotazy, tak budeme asi psát nejlepší variantu :). To znamená full-frame zrcadlovku (Canon, Nikon ...), 24-70mm f/2.8, blesk. Jako amatér bych taky koutek neřešil.
Neregistrovaný (0)|15.1.2016 12:24
Děkuji za odpovědi - mám Nikon D3100 se základním objektivem 18-55 a olympus pen epl-7 s objektivy 60 mm f/2, 14-42 mm f/3.5-5.6 a 15-150 f4.5-5.6. Blesk mám Nissin Di466 pro olympus.

Uvažuji o koupi objektivu právě na ples - cena cca do 15.000,-

Děkuji
rousini (738)|15.1.2016 13:12
No tady bych zůstal u Nikonu a něco světelnýho na to, aby nerostl zbytečně šum nebo se dalo separovat haraburdí v pozadí...
bystřické (54)|16.1.2016 09:54
tam kde nesmím používat blesk,fotím se sigmou 35/1,4(ring,koncerty,na plesu mi moc nesedl),jinak vše C 24-70/2,8,určitě to jde i s f3,5 ale budete muset hodně zvedat iso,což bude hned na fotkách vidět
faust-10.JPG jirka-25.JPG
Vierzbowski007 (118)|16.1.2016 19:35
Focení plesů je v pravdě reportážní práce ve stížených podmínkách, protože světla není nazbyt, lidi se furt "vrtí", nepostojí a forograf je zároveń limitován nedostatkem místa, protože na tanečním parketu je pořád plno a fotograf tanečníkům pořád překáží. Z toho důvodu bych se podíval po kombinaci zoom objektivu s velkou světelností (to aby človek nemusel pálit bleskem naplno a stačilo mu maximálně světlo v sále) a pro portrétovky s mázlým pozadím bych to doladil jedním kvalitním pevným sklem. Používal bych k tomuto účelu Nikon, protože má lépe zachytí rozjuchané tanečníky v pohybu. Také na tento systém výhodněji seženete objektivy, které splňují požadavky, co jsem vyjmenoval. Svým známým tradičně doporučuji na podobný typ focení světelný zoom Tamron 17-50 2.8 http://www.aaron.cz/produkty/tamron-sp-af-17-50mm-f-2-8-pro-nikon-xr-di-ii-ld-asp-if, který je spolehlivým řešením na reportáže, protože nabízí jak široké ohnisko, tak i slušný zoom rozsah. K němu pak na portréty klasiku v podání pevné 50ky 1.8 http://www.aaron.cz/produkty/nikkor-50mm-f1_8g-af-s. V pohodě se vejdete do poptávané ceny a máte skvělý základ, se kterým vydržíte hodně dlouho.