Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

zrcadlovka - rada

zeloi (79)|31.1.2016 08:33
Pánové, díky za další rady a postřehy. Do začátku vezmu asi tu 50mm a pak uvidíme. Určitě se bude malá cácorka dát cvaknout v bytě aj tou 18-105, ne? Uvidíme časem co bude ještě potřeba a hlavně na co zbydou peníze :D. Já mám ten plug in DFine a DNoise nainstalován v Zoneru, takže to budu bastlit v tom :D
David H (225)|31.1.2016 10:35
[QUOTE=zeloi;41186]Pánové, díky za další rady a postřehy. Do začátku vezmu asi tu 50mm a pak uvidíme. Určitě se bude malá cácorka dát cvaknout v bytě aj tou 18-105, ne? Uvidíme časem co bude ještě potřeba a hlavně na co zbydou peníze :D. Já mám ten plug in DFine a DNoise nainstalován v Zoneru, takže to budu bastlit v tom :D[/QUOTE]

Dá. Ještě existuje něco jako blesk :) S pevným to bude ale lepší.
zeloi (79)|31.1.2016 10:51
Blesk budu mít možná Nikon SB700. Tak uvidíme.... s tím vůbec nemám žádné zkušenosti :notsure
David H (225)|31.1.2016 12:35
[QUOTE=zeloi;41188]Blesk budu mít možná Nikon SB700. Tak uvidíme.... s tím vůbec nemám žádné zkušenosti :notsure[/QUOTE]

Já měl SB400. To je takový malý blesk 'do kapsy'. Byl dobrý, ale nevýhoda byla, že neměl kloub pro otáčení do strany - na výšku se tak nedalo fotit s odrazem. Tolik mi to ale nevadilo. SB700 už je mnohem dál. Je otázka, jestli bys ho adekvátně využil. S tím už bys mohl fotit třeba svatby.. V pokoji bude stačit ten vestavěný blesk. Jinak ti ale ohledně focení s bleskem moc neporadím, (od toho bude spíš p.Bubima?:)) jen to, že s bleskem jsem zvyklý fotit na manuální nastavení všeho (clony, času i ISO), dá se to dobře odhadnout. Při focení s bleskem s odrazem taky pozor, o co se světlo odráží, oranžové nebo dřevěné stropy raději nebrat, taky je potřeba dávat pozor na stíny, které blesk háže...říká se někdy, že ideální je, aby na fotce na první pohled netrklo, že je focená s bleskem, chce si to všechno vyzkoušet.
zeloi (79)|31.1.2016 12:41
Každopádně to pro mě bude novinka, kterou budu muset pořádně vyzkoušet. Už se na to i těším. Když si nebudu vědět rady, tak písnu Jardovi :D:D:D
zeloi (79)|3.2.2016 08:53
Tak nový člen rodiny je doma :) Všem zúčastněným děkuji za cenné rady a postřehy. :thumb