Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

ZPS17 a formát NEF (RAW od NIKONu)

Milan Šurkala (3381)|14.10.2017 18:38
Kabe, já nevím, ale když se podívám třeba na Photoshop Elements a ukázky, které tam Adobe při prezentaci dělá, přijde ti to opravdu nějak diametrálně odlišné? A to se bavíme o Adobe. Více na: http://blogs.adobe.com/creative/introducing-adobe-photoshop-elements-2018-premiere-elements-2018/
joeh (3352)|15.10.2017 13:04
Eliminácia šumu v RAW editore je pekne vymakaná, už sa teším na zimnú aktualizáciu, čím nás chlapci od Zoneru prekvapkajú: https://nikonblog.cz/pokrocila-redukce-sumu-v-zoner-photo-studiu-x/
Kabe (442)|18.10.2017 11:26
Romana51 : Tak já jsem bohužel u Zoneru nikdy nenarazil na nic, co by mi přišlo výrazně lepší než u konkurence. No a pokud tě ty "plky na milujemefotografii.cz" prostě míjejí, tak OK, beru to jako tvůh pohled, mne prostě nemíjejí :)

Joeh:
ad1: tak to vidím naprosto odlišně, podle mne je ve zmíněném případě zcela jedno, jestli je program široko či úzkospektrální, tady jde o to, že je zde vysvětlován zcela nesmyslný postup navíc se zcela tragickým výsledkem. Neboli proč učit začátečníky nesmyslnému postupu? To už to opravdu mohli opižlat gumou klidně v tom win malování. Copak to není vidět, že ta výsledná fotka je prostě nepoužitelná? Teda snad krom facebooků či prostě rozlišení do 600* "x" Přijde mi ten návod zcela stejný, jako bys kupříkladu natočil instruktážní video, kde bys prezentoval, jak si umýváš svého tereňáka po příjezdu ze safari celého papírovými kapesníčky...nakonec bys ho také umyl.

ad2: Tak to vidíme fakt jinak. Podle mne je to teda dehonestace totální. prezentují údajně sofistikovaný software pomocí prezentací úprav, které odpovídají tomu, co předvede kdejaký puběrťák, který zrovna v "guide" na YT předvádí, jak "pracuje" s právě ukradeným Photoshopem přičemž je vidět, že sám vůbec neví, co k čemu slouží.

Milan Šurkala:
První foto: Pokud mi na tom něco vadí, tak ten doprovodný text, který jste sem ale nenakopíroval(konkrétně v něm použitý superlativ). Pokud to vezmu jako prezentaci nástroje automatický výběr jak je u té fotky uvedeno přijde mi to zcela v pořádku. Pokud chce někdo toho chlapce oříznout tímto způsobem, tedy že mu například uřízne střapečky vlasů (nicméně tak, že výsledek rozhodně není rušivý), přijde mi zcela OK použití nástroje typu automatický výběr a zjednodušení ořezu. Jde podle mě o správné použití tohoto nástroje. Nesprávné by bylo, kdyby ten nástroj byl použit a prezentován k detailnímu výběru vlasů. A to je právě uděláno na tom zoneru s tím lvem. K detailnímu výběru vlasů či chlupů se přeci z většiny používá výběr pomocí kanálů a opravdu není důvod učit kohokoliv, kdo chce ořezávat vlasy či chlupy detailně, zcela nesmyslný postup pomocí nevhodného nástroje, tak jak to činí onen pán z týmu Zoneru a následně si ještě svou patlanici v diskuzi obhajuje. Proč tak činit, když existuje jenoduchý a účinný léty praxe prověřený postup hodící se na tuto činnost podstatně lépe. Pro mě je to zcela stejné, jako bych viděl reklamu na automyčku, kde by myli auta těmi již zmíněnými papírovými kapesníčky a já bych měl uvěřit, že jsou to profící a že si mám zajet auto umýt k nim.
Druhé a třetí foto:
Rozhodně nejsem fanda těchto typů úprav nicméně z technického hlediska či hlediska zvolených postupů či nástrojů tam nevidím pochybení, což naopak na těch ukázkách ze Zoneru vidím, tam jde evidentně o nezvládnutou práci s nástroji, špatně zvolené nástroje či postupy .... viz třeba kostrbaté břicho viditelné na fotce hiž v rozlišení velikosti cca 500px delší strany.

Pánové Šurkalo a Joeh(u) nechci dehonestovat vaše teoretické znalosti z oblasti fototechniky (naopak si jich velmi vážím), ale pokud zmíněné opravdu nevidíte, nemohu se ubránit pocitu, že vám asi poněkud unikla praxe v oblasti zcela základního postprocesu.
romana51 (311)|18.10.2017 13:38
Kabe - Nikdo tě přece nenutí v Zoneru pracovat. A když tobě "poněkud NEunikla praxe v oblasti zcela základního postprocesu",
můžeš nám hloupějším laskavě prozradit jaký program používáš? :D Jistě si rádi rozšíříme obzory !! :)
joeh (3352)|18.10.2017 16:41
Práve vyšla nová zostava poradovka č.40, vylepšenia a drobné opravy : https://www.zoner.cz/podpora/opravy-zpsX.aspx#sestaveni40
joeh (3352)|19.10.2017 20:53
Nová zostava Windows + aktualizácia Zoner + zmenené časovanie RAM hádže výkonové skóre 917Mpx/s. Pred ladením počítača stejný systém dosiahol len 531Mpx/s, to je nárast výkonu takmer 75% :
ZonerPhotoBenchmark.png
joeh (3352)|23.10.2017 18:37
Hoši z nVidie dnes uvolnili nové, okrúhle GeForce drivery trojkovej série zostava 388.00. Vypadajú veľmi zdarilo, neviem, asi má môj počítač dnes fajnovú náladu, alebo mu nové ovládače spravili ohromnú radosť, poneváč benchmark Resident Evil 6 indikuje vyššie skóre o 300 bodov. Zoner Photo už využíva GPU akceleráciu moc pekne, niektoré nástroje zamestnávajú grafickú kartu viac ako procesor, mám z toho radosť. No a kto ešte nemá nové ovládače, tak šupito: https://www.geforce.com/drivers
Dudgeon (6)|27.10.2017 21:25
Ahoj, je tu někdo, kterému také vadí, že v sestavení 40 došlo ke změně, že již Zoner v modulu "Vyvolat" nezobrazí celý RAW soubor, pokud mám ve foťáku nastaven jiný poměr stran (3:2)? Bohužel na podpoře mi bylo sděleno, že Lightroom to děla stejně, takže je to v pořádku.... Nějak to nemůžu skousnout...(mám Olympus PEN)
joeh (3352)|27.10.2017 23:44
Hm, toť otázka, je to dobre, alebo špatne ? Ja si myslím, že to má logiku, ak užívateľ zadefinuje formát 3:2, tak sa mu skutočne ukáže 3:2. Osobne preferujem snímanie na natívny formát senzora, v editore spravím formát aký chcem. Takže moja odpoveď znie nevadí.
joeh (3352)|28.10.2017 14:09
Benchmark v Zoner je potrebné doladiť, pretože neodráža výkonovú realitu procesora. Skóre disku a GPU pekne reflektuje na výkon, ale skóre procesora nebere v potaz počet aktívnych jadier, pričom na zvyšovanie frekvencie reaguje lineárne. Pri stejnej frekvencii CPU a fixnom Vcore udelí benchmark stejný počet bodov procesoru jak s deaktivovaným HT, tak s povoleným HT. Nárast výkonu by mal byť minimálne 30%, za predpokladu, že program vie viacvláknový režim využiť. Paradoxne, Zoner je dobre naprogamovaný a virtuálne jadrá zmysluplne využíva :
CPU 8.jpg
Kabe (442)|3.11.2017 08:39
[QUOTE=romana51;46578]Kabe - Nikdo tě přece nenutí v Zoneru pracovat. A když tobě "poněkud NEunikla praxe v oblasti zcela základního postprocesu",
můžeš nám hloupějším laskavě prozradit jaký program používáš? :D Jistě si rádi rozšíříme obzory !! :)[/QUOTE]
Moc se mi nechce rozvíjet debatu, kterou začínáš uraženeckým stylem.
Nic o hloupějších a chytřejších jsem nepsal.
Výrok, který cituješ, jsem vůbec neadresoval tobě.
Nikde jsem netvrdil ani nenaznačoval, že mě někdo nutí pracovat se Zonerem.
A jak by mělo souviset to, jaký program používám na to či ono já s tím, jaké patlanice produkují lidé hlásící se k Zoner teamu na výše diskutovaném webu, o čemž byla řeč, tak tomu už nerozumím vůbec.
joeh (3352)|5.11.2017 13:27
Uff, hranica 200 bodov v benchmarku atakovaná :
ZonerPhotoBenchmark.png
joeh (3352)|10.11.2017 13:28
Nový rekord 204 bodov, procesor na 5.4 GHz, ramky 3600 MHz s časovaním CL16, GPU stabilizovaná na 1.9GHz :
ZonerPhotoBenchmark.png
joeh (3352)|16.11.2017 15:12
Milan, máš nejaké nové info ohľadne HEIF v Zoner Photo ? Ď.
joeh (3352)|19.11.2017 23:58
Chlapci, kluci, chasníci, máme tu pre Zonerka nový DNG Converter, verzia 10.0.
Milan Šurkala (3381)|20.11.2017 00:13
[QUOTE=joeh;46646]Milan, máš nejaké nové info ohľadne HEIF v Zoner Photo ? Ď.[/QUOTE]

Zdravím, zatím žádné další info nemám.
joeh (3352)|20.11.2017 20:28
Dík, no nič, musíme čakať ďalej, teším sa na malú revolúciu ako decko...

Upozornenie pre používateĺov - najnovšie ovládače GeForce 388.31 spôsobujú konflikt v module editor, parádne sú vo verzii 388.00.
Milan Šurkala (3381)|20.11.2017 21:04
[QUOTE=joeh;46657]Dík, no nič, musíme čakať ďalej, teším sa na malú revolúciu ako decko...[/QUOTE]

Každopádně velmi brzy se představí pravidelná zimní aktualizace ZPSX. Pokusím se na předváděčce poptat (pokud už to náhodou ta zimní aktualizace nebude mít).
jozkopower (3352)|29.11.2017 15:46
Mám v úmysle založiť vlákno venované editoru Zoner, neviem však, či sa hodí napríklad - " Zoner Photo Studio X, pecka z česka " , neni to celkom spisovne, tak poradte.
romana51 (311)|29.11.2017 17:11
Zimní aktualizace v Zoneru už tady je, sama se mi ohlásila a už jí mám nainstalovanou. Už jsem vyzkoušel i převod do HEIF, objem je podstatně menší.
Ale má to chybku, ve Windousech to nepřehraju, má se udělat nějaká aktualizace Woken, budu pátrat !

Joeh - alias jozkopower, ten nápad s vláknem pro Zoner je fajn, jen z "česka" se u nás píše Česko s velkým Č !!! :D:D

Asi se také přejmenuji, aby si mne nepletli s nějakou babou !! :mistake
jozkopower (3352)|29.11.2017 21:25
[QUOTE=romana51;46914]Zimní aktualizace v Zoneru už tady je, sama se mi ohlásila a už jí mám nainstalovanou.[/QUOTE]

Ano, Milan mal už aktualitku ráno hotovú.


[QUOTE=romana51;46914]Ale má to chybku, ve Windousech to nepřehraju, má se udělat nějaká aktualizace Woken, budu pátrat ![/QUOTE]

Natívna podpora ešte len bude, Billovi potomkovia zachrápali.


[QUOTE=romana51;46914]Asi se také přejmenuji, aby si mne nepletli s nějakou babou !![/QUOTE]

No to si mal už dávno, poneváč si všetci myslia, že tu vypisuje nejaká stará raketa...
Hanse (206)|30.11.2017 19:28
Plánuje se v dohledné době u heifu podpora na webu, respektive v prohlížečích?
jozkopower (3352)|30.11.2017 21:01
Ano, pravdaže, napríklad mrakové úložiská ako Dropbox a Google Photos už HEIF podporujú, časom to bude pribúdať.