Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: Fotoaparat 7-9k

Neregistrovaný (0)|21.2.2016 23:23
Tazatel: Matej Slezacek

Znění dotazu: Zdravim, chtel bych poprosit o doporuceni fotaku v cenove relaci 7-9 tisic. Fotak bude pouzivan prevazne na foceni male dcerky, rodinych seslosti a dovolenych ( portrety, nejaka ta krajinka) velikost neni dulezita. Predem diky
Vierzbowski007 (118)|22.2.2016 10:44
Nejdříve vám doporučím k přečtení dobré srovnání v článku od pana Šurkaly, který velmi výstižně shrnul to nejlepší v každé kategorii: https://www.digimanie.cz/doporucene-fotoaparaty-2016/6402-4 . Z tohoto výběru je můj osobní favorit SONY RX100 http://www.aaron.cz/produkty/sony-dsc-rx-100 a to hlavně z toho důvodu, že si jej ke stejnému účelu jako požadujete vy, vybral i můj bratr pro focení své rodiny. Sám používá full frame zrcadlovku, ale stejně nejvíc fotí tímto kouskem. Druhou dobrou volbou je i oblíbený a často doporučovaný Nikon P7800 http://www.aaron.cz/produkty/nikon-coolpix-p7800 jehož výhodou je samozřejmě univerzálnější, tj. mnohem větší, rozsah ohnisek - má tedy větší zoom. Zkušenosti s oběma naleznete v odkazovaném článku.
Matej Slezacek (0)|22.2.2016 12:41
Dekuji za odpoved, clanek jsem si precetl. Jeste by me zajimal vas nazor na Olympus PEN E-PL5 a jeho pripadne srovnani s vyse zminovanymi
Bukovec (132)|22.2.2016 17:07
Ten už nyní snad ani koupit nejde... ale o proti RX00 se kompaktností nechytá, DR bude podobný a šum taky(spíše lepší u RX100) být vámi volím ji, kompaktní, pohotová a za danou cenu již skoro za hubičku...
Matěj Slezáček (0)|22.2.2016 18:05
O kompaktnost mi nejde, a pardon, měl jsem na mysli E-PL6, rád bych se případně začal fotografování věnovat víc, ale nemám finance abych na začátek mohl zainvestovat více než těch stropových 10 tisíc
Hanse (206)|22.2.2016 18:31
Další možností je starší zrcadlovka, například Nikon D3200 + 18-55 mm VR II
http://www.megapixel.cz/nikon-d3200-18-55-mm-vr-ii
Minimálně ovládání by mělo být na lepší úrovni než u E-PL6
Bukovec (132)|22.2.2016 22:29
I pokud by ses tomu věnoval více, tak investice do kompaktu se vyplatí... do začátku ti vystačí, kvalitou a funkcemi spíše převýší tvojí poptávku... no a až pokročíš výš, našetříš peníze, koupíš třeba zrcadlo, nebo CSCčko a RX100 ti zůstane jako záložní aparát, když se ti nebude chtít na procházku tahat s těžkým vybavením.

Kompaktnost ber jako třešničku na dortu... když jsem fotil jen se svým Nikonem P330, také jsem si myslel, že váha je nepodstatná... no po dni chození po římě jsem měl jasno... Navíc pokud si ho bude půjčovat i manželka...
kolyy (1542)|22.2.2016 23:55
Ja si naopak vôbec nemyslím, že Olympus E-PL6 je zlý nápad, ak nejde primárne o rozmery. Prípadne porovnateľná Sony A5000 alebo aj spomenutá zrkadlovka Nikon D3200. Stačí dokúpiť jeden ďalší objektív (svetelný širokáč, portréťák či teleobjektív) a schopnosťami je omnoho ďalej ako s RX100. K Olympusu sa dá dokúpiť aj hľadáčik. Ak má človek kompakt a zistí, že ho obmedzuje čas v interiéri alebo potrebuje dlhšie sklo, tak začína znova z nuly.
Bukovec (132)|23.2.2016 17:46
Ale tazatel píše 10k strop... tak kdyby... kdyby... když se k tělu s lepším snímačem koupí lepší objektiv... tak to dojde každém, že to hodí lepší výsledky. Sakra lidi čtěte trochu!
kolyy (1542)|23.2.2016 18:28
Píše, že nemá viac ako 10k na začiatok. Takže až časom našetrí, tak si môže nejaký ten objektív dokúpiť. Ak teraz vezme kompakt, tak ho čaká znovu celá investícia.
Bukovec (132)|23.2.2016 18:39
to ano, ale nepíše jaké měl zkušenosti před tím... většina lidí co začínají jdou do velkých těl, objektivů.. vypadá to výkoně.. sám jsem takový byl... prý velikost nevadí... no a za chvíli jsou na fóru zas, s tím že zrcadlo je na nic a jdou do kompaktu, popřípadě končí s foťáky a připlatí si za mobil...

Od toho tady to fórum ale je... přinést co nejvíce pohledů na věc, z nich vyselektovat pár alternativ a tazatelé si pak musí sami podle rozumového uvážení zvolit, co je pro ně nejlepší.