Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 37 z 37

Téma: Nikon D500

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Dynamický rozsah D500 je špička, v prílohe v porovnaní s rivalom Canon 7D II : http://www.photonstophotos.net/Charts/PDR.htm
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: D500 DR.jpg 
Zobrazení: 83 
Velikost: 138.4 KB 
ID: 1870  
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Naštastie sa zdá, že D500 netrpí rovnakým problémom ako D5, ktorý je z hľadiska DR dosť veľkým sklamaním. Ale predsa len, porovnanie s 7D II nie je úplne relevantné, keďže ten má značne podpriemerný snímač, čo sa týka DR. Oproti špičke, napríklad D7200, je situácia vyrovnaná. Nie je tam ani žiaden pokrok, ale to je to, čo sa asi očakávalo.

Registrace
    May 2011

Ano, ale pri zachovaní DR sa zvýšila kvalitu výstupu znížením šumu.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Čo sa týka šumu, ja na porovnávacej scéne dpreview žiaden zásadný pokrok nevidím:

http://www.dpreview.com/reviews/imag...92935988509817

Počkal by som si na dxomark, či tento dojem potvrdí, ale nadšené očakávania fanúšikov mi nikdy neprišli reálne.

Registrace
    May 2011

kolyy :
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: noise.jpg 
Zobrazení: 80 
Velikost: 170.7 KB 
ID: 1871  

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Ale to nie je test šumu, ale práve DR. Aj to len čiastočný, lebo nemáme normalizovanú hranicu prepalu. Každopádne je pravda, že D500 tu vyzerá nadpriemerne dobre, lepšie ako by nasvedčovali čísla z toho testu vyššie. D7200 má fialový nádych a A6300 výraznejšie zrno s farebnými artefaktmi. Najbližšie mi príde D5500.

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    Každopádne je pravda, že D500 tu vyzerá nadpriemerne dobre, lepšie ako by nasvedčovali čísla z toho testu vyššie.
    - nebudem až taký naivný, aby som čakal doslova revolučnú zmenu v šume a DR, no napriek náladám, ktoré tu pred časom vládli, Nikon to zvládol veľmi dobre. Už sám zaostrovací modul prevzatý s profi modelu D5 s cenovkou 6500 EUR je perla. Presvedčivé je i zachovanie DR v režime podpalu -6EV. Ak niekto hľadá to najlepšie a zároveň najdrahšie riešenie vo svete APS-C zrkadiel, Nikon D500 je tu.

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 19-03-2015, 14:01