reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně
Rellik (1136)|31.3.2016 19:27
Zdravím vespolek. Poslední dobou si všímám uživatelů, kteří tu nemají jedinou fotku, ale tváří se jako mistři světa a kritizují fotky ostatních. Nebudu brát v potaz zda oprávněně, nebo ne, ale měl bych jeden návrh:

Komentovat nějakou fotografii by mohli uživatelé, kteří mají vložené alespoň 3 fotografie a jejich registrace je starší než 1 měsíc.

Tím by snad odpadly fiktivní registrace někoho kdo che napsat pod nějakou fotku nějaký negativní nebo urážející text, ale nechce psát pod svým pravým nickem, který normálně používá.
David H (225)|31.3.2016 23:06
Dušane, to máš sice pravdu, a jsem rád, že na tom tady ještě někomu záleží, ale podle mě ten návrh nepovede k tomu, co si myslíš. A nejde jen o komentáře pod fotografiemi ale i třeba pod poslední Milanovo recenzí. Kdo bude chtít, tak si tu cestičku najde. A tomu slušnému se třeba celý měsíc nebude chtít čekat. Osobně mě to taky vadí, a i když k tomu občas něco napíšu, tak cítím, že je to vlastně špatně, protože takové diskuze nemají žádný smysl, akorát si člověk říká, jestli to má zapotřebí, když v životě máš starostí beztak dost. Bohužel komunita už není co bývala a ten úpadek je vidět i jinde. Dříve tu bylo prostředí mnohem více přátelské a když už si někdo, většinou nově příchozí, dovolil něco přes čáru, tak byl rychle hlasitě vypískán. Podle mě by tohle mělo jiné řešení: urážlivé, nevhodné komentáře at' už pod fotkama nebo recenzema, bez pardonu a nějakého vysvětlování jednoduše smazat, takto účelově založené profily taktéž. Kdo sem ještě chodí pravidelněji, tak to vidí. Sice by se to možná ne každému líbilo, ale kdo je ''normální'', může zůstat v pohodě. A obešli bychom se bez těch velikonočních komentářů. Je to jen můj názor.
bystřické (54)|1.4.2016 08:20
já teda v galerii žádné fotky nemám,ale když něco napíšu,většinou nějakou přihodím,budu nějak omezen?
příbram-103.JPG
Kabe (442)|1.4.2016 13:01
A bude tedy stačit, kdžy si půjčím od kamaráda foťák a nafotím tři fotky z naši ulice nebo zde bude i ustanovena odborná porota, která rozhodne, jestli jsou poskytnuté fotografie na dostatečné úrovni dávající uživateli právo vyjádřit svůj názor na tomto veřejném webu?
David H (225)|1.4.2016 14:02
No právě. Podle mě by taky 1-měsíc omezení úplně odradilo nově příchozí. Já jsem to myslel tak - prostě vymazat ten hnůj, který se tu občas objeví. To se dá celkem objektivně posoudit, že když si někdo nově založí profil aby tady poplival kdeco, že toto by asi nemělo být akceptováno. Na nekvalitní fotce se dá naučit, poučit se z chyb, je to prostor pro diskuzi, takže o to určitě nejde. (horší bylo, když sem někdo ten balast rval ve velkém, a když mu někdo slušně napsal, že toto nelze, tak se ještě cítil dotčený - proto bylo zavedeno pravidlo max 3fotky den, ale i to je pro některé moc). Bohužel omezení, jako navrhoval Rellik, nebo podobné spíš mohou vést k omezení těch slušných, si myslím. Mazat co sem nepatří, ale to by to někdo musel dělat.
Begy_cz (537)|10.4.2016 22:12
řešit zákony/pravidly sníženou soudnost jedinců je cesta do pekel. Možná to vyřeší 5-7% problémů ale zbytek uživatelů to vcelku otráví.
Holt lidská blbost je nekonečná a blbce o tom že je blb nepřesvědčíš - s tím se holt musíme naučit žít :)
Symbio (53)|12.4.2016 14:58
Vyriesil som to zoznamom ignorovanych uzivatelov. Nie je to idealne, ale aspon ma ich fotky akomentare nerusia.
Pavel Olivík (160)|12.4.2016 18:45
...podle mě už nemá cenu chodit na galerii jelikož co je k vidění je opravdu jeden velký hnus...pokud s tím vedení Digimanie něco neudělá a předpokládám,že redakci je to úplně fuč tak nejen že přijde o věrné členy a přihlížející a samozřejmě i o popularitu...
...já už galerii opravdu neotvírám,ale když jsem naposledy viděl co bylo na hlavní stránce galerie,tak jsem hned musel galerii zavřít...ano najdou se tam pěkné snímky,ale je smutné že všichni kolem Digimanie to přehlíží...

...bohužel galerie je opravdu mrtvá...
pas!k (173)|14.4.2016 06:37
Souhlasim s tim ze galerie je mrtva .. kdyz nejsem prihlasenej .. tak letmy pohled na ni pripomina pornace z 90 let (bohuzel i kvalita fotek je obnobna) .. i pres to vsechno je asi blbost to nejak omezovat .. Je nastesti spousta prostoru jinde kde je mozne prezentovat sve fotky ne ? Mrknete treba na 500px .. nebo dalsi fotobanky .. a kdyz se vam postesti muzete nejake fotky i prodat a smudlalove typu Bubima si tam ani neskrtnou .. tak proc ta panika ? :)
Sakini (1174)|14.4.2016 14:52
Dávat tady fotky do galerie? Bohužel, to už nějakou dobu nemá cenu, proto to dlouhodobě ani nedělám, jen tolik aby bylo vidět že o focení nejen mluvím. Mezi ty "výtvory" se prostě nebude chtít každému něco pasovat, aby to pak stejně raketově zapadlo v další záplavě ládovačů co si musí splnit své tři denně. No ale tak Digimánie není jen o galerii, a omezování jejího obsahu na ty co můžou dávat a na ty co ne, to by bylo nefalšované omezení svobody projevu. Takže jediným rozumným řešením je udělat okolo galerie velký oblouk, a věnovat se lepším věcem.
rousini (738)|14.4.2016 20:54
Ale kluci houbelec. Spousta těch služebně starších to tady vystavěla a naráz dorazili čmoudi. Vypráskat a ne emigrovat.

Každý neumí fotit, přestože si to myslí (ani já). To je normální a svoboudou projevu je i zveřejnit takové dílo. Co je ovšem nelegální překračování normy jsou kvóty tři čmoutky denně. Normální člověk pochopí, když se na jeho díla opakovaně sesouvá kritika, že asi něco bude špatně a nějak na to zareaguje. Čmoud nasadí kapuci a pere to furt pod tlakem.
"Dabl jů" pornáč s vymazlenými děvčaty zasazený do absolutně nevhodného aranžmá je jedna z třešniček. Já už se ani nekouknu jestli tam mají holky čárku nebo jsou dohola. Tolik k tomu umění...

Protože redakce nechce/nemá sílu něco s tím dělat, tak mě napadá jediná možnost a asi si budu protiřečit s úvodem, což byl jen jakýsi bonbot. Ti, co nejsou spokojeni nechť nic neuploadují, vymažou svoje fotky a nenavětěvují galerii. Bude to čmoudská galerie a podle toho dopadne :shut
joeh (3352)|14.4.2016 21:18
Teda osobne si rád skuknem pekné baby v galérii a napríklad momentálne mi server ukazuje 4 najnovšie fotky - každá sa mi páči. Nehádžte flintu do žita, pár stromov les nerobí.
galerie.jpg
David H (225)|14.4.2016 23:24
Vím, že si budu potiřečit, v tom, že případná nová omezení by akorát ještě omezila ty slušné a toho, kdo nemá soudnost, to stejně nezastaví. Ukazuje se zřejmě, že i povolené 3 fotky denně jsou moc. I jinde mají toto omezení přísnější a asi vědí proč. Na druhou stranu se ale vlastně obávám toho, že už by nepomohlo ani to. Všiml jsem si, že za některé dny třeba byla uploadována jen jedna fotka. Anebo dokonce žádná. To tady nepamatuju. Čím to je, že jinde přibývají desítky fotek denně a je mezi nimi dost kvalitních a tady už si slušný fotograf (viz i některé příspěvky výše) ani často netroufne nahrát pěknou fotku, protože by zapadla mezi tím balastem? Každopádně to my tady stejně nevyřešíme, admini jsou zřejmě na dlouhodobé dovolené a přiznám se, že už i mě to přestalo bavit, protože tato galerie už opravdu nic zajímavého nenabízí. Jen možná někde v historii se dají najít dobré fotky, které sem dávní uživatelé nahráli kdysi a nevymazali.
Karel Polívka (315)|15.4.2016 01:32
A jak konkrétně byste to chtěli řešit? Představa, že zde nějaký admin/moderátor bude provádět kontrolu kvality všech nově uploadnutých fotek od kohokoli, kdo se u nás zaregistruje, a tím se vše vyřeší, je prostě mimo. Ne ani tak proto, že to samo o sobě by byl takový problém, ale kdo se pak bude hádat s uživateli, že jejich fotky nesplňují určitý standard? Někdo z vás, nebo se to snad vždy vyřeší tak nějak samo? Aneb s jakou šancí na úspěch asi vysvětlíte někomu, že neumí fotit, když je přesvědčený o opaku?

Jediné, co mi dává smysl, by bylo, že by do galerie už nemohli uploadovat (a komentovat/hodnotit) všichni uživatelé, kteří mají u nás profil, ale pouze ti, kteří byli doporučeni někým, kdo by měl v galerii už nějakou historii s povedenými fotkami (a ten by pak ručil za uživatele, kterého doporučil, aby do galerie neuploadoval odpad).

Přišlo by vám toto řešení jako zajímavé? Prosím o vaše názory.

A kdo že by měl rozhodovat o té počáteční skupině "vyvolených"? Na základě dosavadní aktivity bych prostě vybral pár dlouhodobě aktivních uživatelů s pěknými fotkami v galerii, ty bych přidal do nové uživatelské skupiny, pro kterou bych vytvořil novou skrytou sekci na fóru, do níž by mohli psát svá doporučení na nové členy. Během prvních pár dní by se tak předpokládám dalo dohromady větší množství uživatelů a pak bych třeba jednou týdně ten seznam procházel a přidal oprávnění novým uživatelům, pokud by bylo potřeba.

Fotky by byly nadále dostupné všem návštěvníkům, omezený by byl pouze upload a komentáře/hodnocení.

A těm, kteří by nemohli do galerie přispívat, by se zobrazovalo v horní části stránek galerie info, proč nemohou přispívat s odkazem na podrobnější vysvětlení. Aneb že v případě zájmu o účast ať osloví soukromou zprávou někoho z dlouhodobých členů galerie, nebo některé konkrétní uživatele z těch dlouhodobých členů, kteří by byli ochotní toto řešit (to bychom si ještě upřesnili).
pas!k (173)|15.4.2016 06:40
Z meho pohledu je problem v tom .. ze neni temer zadne omezeni v poctu fotografii omezeni mozna zni blbe ... ale hodne by te galerii pomohlo .. kdyby byla moznsot treba nahrat jednu fotku tydne ... uprimne .. kdo z vas si mysli ze udela vic nez dve dobre fotky tydne aby je mohl dat do galerie ? Sam za sebe bych byl v tomhle stridmy .. Stanou se tri veci 1. ty fotky v te galerii zustanou dele na ocich .. protoze je neodsune hned druhej den zaplava soft porna 2. lide si daji vic zalezet na vyberu fotek .. 3. mozna zacnu zase uploadovat fotky i ti kteri toi vzdali prave diky dnesnimu stavu .. Pokud si clovek zalozi tri ruzne ucty aby to obesel .. tak prepdokladam neni problem to zjistit ze je to tentyz clovek a nasledne s tim neco udelat ..(navic hodne napovi i podoba fotografii .. rukopis nekterych je proste neprenositelny :) Jinak zde popisuji jen to co funguje i v ruznych galeriich ve svete .. tam si clovek musi priplatit aby tam mohl davat vic fotek zaraz ..
Dan7 (411)|15.4.2016 08:34
Souhlas. Taky nemám rád nějakou cenzuru. Zkusit omezit fotky např. na 3 týdně by se mohlo, ale musí se to dodržovat nebo nastavit v programu. Také vyloučit z galerie osoby, které mají duplicitní účty pro fotky nebo komentáře.
David H (225)|15.4.2016 10:57
Co se týká cenzury, tak spíš jsem měl na mysli vymazávání vulgárních komentářů a profilů, které jsou založeny jen kvůli tomu. Není potřeba nikomu nic vysvětlovat. viz toto: https://www.digimanie.cz/galerie/showimage.php?i=45665

Galerie by imho měla být přátelská a otevřená i nově příchozím, i začátečníkům, kterým by se tady mohlo dostat cenných rad. Takto to dřív fungovalo. K tomu ale musí být nějaká komunita, která se však zde již téměř rozpadla. Když bychom omezili blbce, měli by ztížený přístup i začátečníci a nováčci. Ted' bohužel dochází k tomu, že mnoho slušných fotografů je současným stavem znechuceno a odmítá do galerie přispívat, mažou fotky i profily. Určitě jsem pro další omezení počtu fotek, tím by se mohlo začít. 3ks týdně je jedna z možností. I tak by to byl limit přes 150 fotografií / rok. To přece musí každému stačit. Věřím, že by to přispělo k opětovnému pozvednutí úrovně galerie (i když k tomu by nedošlo ze dne na den). Duplicitní účty vyloučit - samozřejmě, souhlas. Pokud to jde.
t0ncek (35)|15.4.2016 12:16
Já sice taky nejsem pro žádnou cenzuru, ale nápad Karla Polívky mi nepřijde špatný. Ono totiž tohle je případ, kdy dva jedinci otráví celou komunitu a naprosto to tady rozloží. Myslím ale, že možnost uploadovat fotky by měla být dána všem. Ovšem pokud to někdo neustále dokola nepochopí, že to co tady uploaduje tady nepatří, měla by existovat možnost, jak dotyčnému znemožnit přístup. Normální člověk to pochopí nebo se snaží s tím něco dělat, ale to co se děje tady už je podle mě jen čistá zloba a dělání naschválů. Na diskuzních fórech je možné trolly normálně zabanovat, proč se něco podobného neudělá taky zde? Daní jedinci z toho stejně mají akorát srandu, jakákoliv diskuze je s nimi naprosto zbytečná.

Omezení fotek na 3 týdně mi taky přijde rozumné. Upřímně raději se podívám na 3 normální fotky od X autorů než na tunu odpadu. Rád bych zase viděl fotky od Dana, Davida a mnoha dalších. Osobně se nepovažuju za fotografa, ale místní galerii jsem měl rád a rád jsem taky přispěl, zejména proto, abych se dozvěděl co je špatně, co zlepšit. Měl nějakou zpětnou vazbu.
Karel Polívka (315)|15.4.2016 13:12
K té cenzuře – tohle není fórum o politických názorech nebo zpravodajský web o tom, co se děje ve společnosti. Bavíme se zde o webu pro upload a komentování kvalitních fotografií. Ať se to někomu líbí nebo ne, u takového webu, pokud má mít jeho obsah nějakou úroveň, je určitá forma cenzury nezbytná (koneckonců už teď je zakotvena v pravidlech této galerie). Fotografie nejsou něco, čemu by mělo být třeba vždy dávat stejnou váhu (jak by to mělo být např. v politice, kdy názor každého by měl být brán v potaz). Pokud se budeme kvůli zkušenostem z naši historie bát toho, že by někdo vnímal nějaké omezení jako cenzuru, dočkáme se pouze anarchie, což je v podstatě současný stav – po přečtení některých komentářů pod zdejšími fotkami z poslední doby nepřeháním, tak to prostě je.

[QUOTE=David H;41791]Co se týká cenzury, tak spíš jsem měl na mysli vymazávání vulgárních komentářů a profilů, které jsou založeny jen kvůli tomu. Není potřeba nikomu nic vysvětlovat.

Galerie by imho měla být přátelská a otevřená i nově příchozím, i začátečníkům, kterým by se tady mohlo dostat cenných rad. Takto to dřív fungovalo.[/QUOTE]
A kdo bude vše stále procházet a kontrolovat komentáře a duplicitní profily? A kdo bude provádět ono mazání? A kdo pak má číst "nářky" od takových uživatelů? Představa je to sice pěkná, ale postrádá část týkající se realizace (samo se to neudělá). Já se potřebuji věnovat jiným věcem, než řešit problémové uživatele v galerii, s kterými není rozumná domluva. Že něco fungovalo dříve neznamená, že to může fungovat i nadále, pokud na daný web může přispívat kdokoli - řešením je změnit tento parametr, tedy aby na daný web nemohl přispívat kdokoli.
Karel Polívka (315)|15.4.2016 13:30
pas!k (173)|15.4.2016 13:44
[QUOTE=Karel Polívka;41793]Že něco fungovalo dříve neznamená, že to může fungovat i nadále, pokud na daný web může přispívat kdokoli - řešením je změnit tento parametr, tedy aby na daný web nemohl přispívat kdokoli.[/QUOTE]

Kvalita fotky je neco .. co kazdy vnima uplne jinak .. do galerie by mel mit moznost prispivat kazdy .. aspon dle meho nazoru .. pokud vylozene neporusi pravidlo .. on sam je odpovedny za to jak na nej ostatni budou jako na autora pohlizet. Dalsi vec co tu chybi si myslim .. je nejaka forma souteze (nevnimam tu zadny prvek motivace a to ted vubec nemyslim sam sebe ale vseobecne). Pokud sem zabloudim a rozhodnu se se uploadovat nejake prace .. je to proste pouze odlozeni fotky na vas server. Pokud se clovek zepta .. jaky to ma smysl .. nejsem si zcela jisty jak by znela odpoved .. pokud se podivam na galerie jidne .. vetsinou je tam nejaky hodnotici system (do ktereho opet zasahuji vsichni bez rodilu ). Bezny je vyhlasovani nejakch mesicnich temat a podobne veci .. to co lidi vetsinou nakopne k tomu fotit .. vybirat .. davat si pozor na chyby .. a zlepsovat se je prave ten moment prvniho .. druheho .. tretihosupechu nebo aspon snaha uspet v necem .. (v cem tady?) Je mi jasny ze se nam to lehce pise .. a ze to jsou vsechno veci o ktere se nekdo musi intenzivne starat .. souhlasim .. a proto jsem rad ze jsem na te strane pisalka .. a ne provozovatele :) Nic ve zlem:)
Karel Polívka (315)|15.4.2016 13:51
Problémem takovýchto soutěží je jejich velká časová náročnost, aniž by to mělo nějakou návratnost (návštěvnost to nezvýší a příjmy z reklamy taky ne), přičemž mnoho uživatelů to nejenže neocení, ale od některých se dočkáme akorát různého napadání, že byla soutěž zmanipulovaná, vyhrál kamarád apod. Ona motivace musí být na obou stranách. Dříve byla na Digimanii soutěž FotoVýzva; uskutečnilo se 10 kol: https://www.digimanie.cz/fotovyzva

Tím se v podstatě vracím k tomu, co jsem už psal – když na web může přispívat kdokoli, lze se dočkat všeho možného, od fotoodpadu až po nadávky a napadání. A v takovém případě se ptám úplně stejně – má to pak nějaký smysl takové soutěže dělat?

A pokud někoho napadnou příjmy z reklamy – ty jsou (a vždy byly) v případě fotogalerie naprosto mizivé, takže vyjma toho, že chci tuto galerii mít součástí Digimanie, pro provozovatele jiný důvod pro její existenci v podstatě není.