Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Má smysl čekat na Nikon DL24-85 f/1.8-2.8?

kikapu (52)|3.7.2016 09:48
Částečně jsem prostudoval recenzi GX80 na dpreview a kritizovali tam hledáček, že asi stejný jako v gx7, poměr stran 16:9 a pomalé překreslování. Co na to vy co máte s gx7 zkušenost - jak moc ten EVF omezuje?
kikapu (52)|10.7.2016 09:41
Podělím se o další úvahy ohledně čekání či nečekání na Nikon DL...
Protože chci opravdu co nejmenší řešení zavrhl jsem laškování s Panasonicem GX80 a začal jsem studovat dostupné informace o Canonu G7X mkll. Recenzí je kupodivu málo. Potěšily mně závěry ohledně zlepšení nejen rychlosti přístroje, ale i úspěšnosti ostření. Proti Nikonu bych viděl plus ještě v automatické krytce objektivu, kovové konstrukci těla a menší tloušťce přístroje.
Pro Nikon mluví poslední těžký argument (4k video pro mně argumentem není) - ostření. AF minimálně na úrovni 1 J5 což by mohlo hravě překonat veškerou konkurenci (detekce fáze na snímači) plus přeostřování při kadenci 20fps.
Toť mé teoretické závěry, dotaz na ostatní : máte někdo zkušenost s Nikonem 1 J5? Jaké je v praxi to ostření?
ka.mik1 (71)|11.7.2016 21:28
Zdravím, hledáček kritizuje hodně lidí, ale jako amatéra mne teda jak jeho zpracování tak jeho obraz vůbec nevadí, spíš naopak, já jsem s ním v tomhle naprosto spokojen. Těším se na recenzi zde a pročítal jsem spoustu recenzí jinde a zas tak rozdíl mezi GX7 a GX80 to prý není, četl jsem včetně diskuzí. Já chci u GX7 vyřešit pomalou spolupráci mezi 20mm nestabilizovaným objektivem a fotoaparátem a řeším co vyjde pro kvalitu s ohledem na ostrost v šeru líp, zda koupit 15mm panasonic objektiv s lepším ostřením nebo GX80, nebo rovnou vyměnit oboje. Ale jednak duální stabilizace nebude z toho co čtu podporovat firmware těchto nestabilizovaných objektivů ve spolupráci s GX80 a s objektivy 12-32mm nebo 14-45mm si moc nepomůžu. Po přečtení recenzí ten JPEG, do kterého fotím já, je buď u GX80 stejný nebo dokonce údajně trošku horší, rozdíly mi od GX7 přišly z fotek laicky minimální....fakt nevím. Takže z těchto důvodů také čekám a přimlouvám se za odborné posouzení GX80 vs GX7 stabilizace hlavně v horších světelných podmínkách, zda má smysl si vůbec za GX80 připlácet:)
kolyy (1542)|12.7.2016 00:44
[QUOTE=ka.mik1;42544]Já chci u GX7 vyřešit pomalou spolupráci mezi 20mm nestabilizovaným objektivem a fotoaparátem a řeším co vyjde pro kvalitu s ohledem na ostrost v šeru líp, zda koupit 15mm panasonic objektiv s lepším ostřením nebo GX80, nebo rovnou vyměnit oboje. [/QUOTE]

Pre relatívne statické scény, kde si môžeš dovoliť dlhý čas, mi príde ako lepšia voľba GX80+20mm - kvôli stabilizácii. Pre dynamické scény je vhodnejšia kombinácia GX7+15mm, kvôli ostreniu. GX80+15mm Ti dá oboje. To všetko pri ignorovaní rozdielu v ohniskách.

Lenže - ako sme Ťa už upozorňovali podľa fotiek, ktoré si tu dával, Tvoj problém nespočíva v ostrení ani stabilizácii, ale pravdepodobne v optike.
kikapu (52)|21.7.2016 19:37
Pro nedočkavé čekatele na Nikon DL24-85: na dpreview vyšla recenze na Canon G7XmkII, dopadl velmi slušně (oproti první verzi pořádný skok) a i když lze očekávat, že Nikon bude mít přece jenom lepší AF, tak tady to taky nedopadlo zrovna špatně.

http://www.dpreview.com/reviews/canon-powershot-g7-x-mark-ii-review