Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Prosím o radu

samuraj[cze] (3)|12.7.2009 14:34
Dobrý den,

zvažuji kopi nového fotoaparátu a jelikož se v téhle oblasti moc neorientuji, chtěl bych touhle cestou požádat o radu, který ze zvolených fotoaparátů je lepší volbou. Fotoaparát bude sloužit k běžným věcem focení krajiny, portréty, příležitostně video.

Panasonic Lumix DMC-FX37
Sony Cyber-shot DSC-W230

Předem děkuji za jakoukoli radu či názor
busy (782)|13.7.2009 08:04
[QUOTE='samuraj[cze];3058']
Panasonic Lumix DMC-FX37
Sony Cyber-shot DSC-W230
[/QUOTE]

Firme Sony by som sa radsej oblukom vyhol - dava sice o 20% lepsiu kvalitu, ale pyta za to o 50 % vyssiu cenu (cisla su len ilustrativne). A navyse pouziva svoje proprietarne predrazene MemorySticky (aj ked, v poslednej dobe aj tu badat posun k lepsiemu - SD kartam).

Naopak, Panasonic celkom doporucujem, mam od neho FZ28 a som s nim spokojny. Ale jednotlive modely sa samozrejme mozu v kvalite lisit.
samuraj[cze] (3)|13.7.2009 09:58
[QUOTE=busy;3065]Firme Sony by som sa radsej oblukom vyhol - dava sice o 20% lepsiu kvalitu, ale pyta za to o 50 % vyssiu cenu (cisla su len ilustrativne). A navyse pouziva svoje proprietarne predrazene MemorySticky (aj ked, v poslednej dobe aj tu badat posun k lepsiemu - SD kartam).

Naopak, Panasonic celkom doporucujem, mam od neho FZ28 a som s nim spokojny. Ale jednotlive modely sa samozrejme mozu v kvalite lisit.[/QUOTE]

Děkuji za odpověď i když mi to moc nepomohlo. Už jsem slyšel několik negativních reakcí na Sony tak nevím. Co se týče ceny tak u nás v obchodě je to spíše naopak Lumix je asi o 500,-Kč vyšší ale o to nejde. V podání barev a ostrosti je lepší Sony?
Milan Šurkala (3381)|13.7.2009 15:42
Panasonic patří mezi nejlepší výrobce digitálních fotoaparátů, Sony pak k průměru. Nicméně ono záleží i na modelu, ta FX37 není až tak povedená, objektiv má poměrně špatnou ostrost a trochu více šumí, než je u Panasonicu obvyklé. Takže FX37 patří pouze k průměrným fotoaparátům, jeho koupí ale špatně neuděláš.
Sony naštve tím, že si pořád jede vlastní karty a vlastní kabely. Takže pokud budeš chtít někomu ukázat snímky na cizím počítači, budeš muset mít i čtečku nebo kabel. Ne každý má doma čtečku MemorySticků nebo Sony kabel. S SD kartami a standardními USB kabely (Panasonic, Canon, Nikon,...) tento problém není. Některé modely Sony fotí opravdu hezky, bude to těžké rozhodování. Z těchto dvou bych si ale vzal asi FX37.
samuraj[cze] (3)|13.7.2009 15:48
[QUOTE=Milan Šurkala;3071]Panasonic patří mezi nejlepší výrobce digitálních fotoaparátů, Sony pak k průměru. Nicméně ono záleží i na modelu, ta FX37 není až tak povedená, objektiv má poměrně špatnou ostrost a trochu více šumí, než je u Panasonicu obvyklé. Takže FX37 patří pouze k průměrným fotoaparátům, jeho koupí ale špatně neuděláš.
Sony naštve tím, že si pořád jede vlastní karty a vlastní kabely. Takže pokud budeš chtít někomu ukázat snímky na cizím počítači, budeš muset mít i čtečku nebo kabel. Ne každý má doma čtečku MemorySticků nebo Sony kabel. S SD kartami a standardními USB kabely (Panasonic, Canon, Nikon,...) tento problém není. Některé modely Sony fotí opravdu hezky, bude to těžké rozhodování. Z těchto dvou bych si ale vzal asi FX37.[/QUOTE]

Dobrý den děkuji moc za radu tohle mi vážně pomohlo v rozhodování. Jěště jedna věc byla by tedy lepší volba nižší model FX 35? Vzít FX 35 nebo FX 37? Nebo víte o něčem vhodnějším v rozmezí 5 až 6 tisíc?
Milan Šurkala (3381)|13.7.2009 16:24
[QUOTE='samuraj[cze];3073']Dobrý den děkuji moc za radu tohle mi vážně pomohlo v rozhodování. Jěště jedna věc byla by tedy lepší volba nižší model FX 35? Vzít FX 35 nebo FX 37? Nebo víte o něčem vhodnějším v rozmezí 5 až 6 tisíc?[/QUOTE]

Těžko říci, mnohdy vidím názory, že FX37 byl krokem zpět, osobně mi přijdou oba (z ukázových snímků na internetu) takové průměrné, možná lehce nadprůměrné kompakty, které konkurenci předčí širokým ohniskem, slušnou výbavou, myslím, že oba mají režim Hvězdná obloha, takže až 60sekundovou expozici,... Ještě bych v této cenové kategorii nadhodil Fuji F100fd.

EDIT: Jinak pokud ti nevadí větší rozměry, určitě bych do výběru zařadil Canon SX110 IS. Je to 10x ultrazoom, trochu větší než původně navržené fotoaparáty a nemá širokoúhlé ohnisko, ale jinak je to za svou cenu bomba.