reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
reklama

Téma: Digitální zrcadlovky: Nákup foťáku a techniky

2.7.2016 06:59
Neregistrovaný Tazatel: Lenny

Znění dotazu: Zdravím,
mám rozpočet cca 16 tisíc a chtěl bych za něj pořídt foťák, stativ a mikrofon. Chci ho využívat hlavně na natáčení - z cca 80 % statické záběry, kdy budu sedět před kamerou a žvanit. V technice se absolutně nevyznám a chtěl bych Vás poprosit o radu. Dostal jsem tip na Canon EOS 700D

Fotovýbava, které se dotaz týká: Foťák, stativ, mikrofon
3.7.2016 10:54
SakiniPěkně napnutý rozpočet, 700D ho sežere sám. Budeme se muset podívat o patro níž, něco co umožní připojit externí mikrofon a má solidní video. Stativ bude stačit obyčejný levný, řekněme tisícovka, a mikrofon nejlevnější možná dostatečně kvalitní alternativa, Rode VideoMicro za necelé dva tisíce (nemá sice moc velký dosah, ale u blogování to nevadí). Takže zbývá třináct tisíc na foťák.
A za ty si nemůžeš moc vybírat... Canon EOS 100D s 18-55 STM se momentálně prodává za cca třináct tisíc, a momentálně je na něj i cashback - v podstatě obsahuje to co 700D, sice bez výklopného displeje, ale s plnou manuální kontrolou videa a dobrou kvalitou, a má připojení mikrofonu.
Ještě bys možná splašil 700D z nějakého šedého dovozu se seťákem pod patnáct tisíc (tím ale mimo výklopný dotykáč nezískáš nic navíc proti 100D).
Opravdu výkonnou variantou je Panasonic G6, s 14-42 doprodávaný za cca dvanáct tisíc. Umožňuje všechno co je třeba, objektiv sice není vhodný na zoomování ve videu, pokud jde o horší kus co drhne, ale to se tvého využití myslím netýká. Na dané téma bych zvolil právě tento model, video má hodně dobré.