Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Výběr kompaktu po sto padesáté

slavick (5)|19.7.2009 11:01
Zdravíčko,
potřeboval bych si koupit nějaké foťák na dovču a na výlety, takže kompakt bohatě stačí. Nechci se drápat do kopce s kilovou zrcadlovkou :-)

Mám už pár favoritů, ale nějak nevím, jak se rozhodnout. Jsou to tyhle tři: Panasonic DMC-FS7, Nikon Coolpix S610, Olympus Mju 1200.

Máte někdo s nimi osobné zkušenosti? Nebo jestli vás napadá nějaký úplně jiný sem s tím :-) Jsem vděčný za každou radu. Foťákům tolik nerozumím, ale snažím se učit :-)

//edit: Ještě přemýšlím, jestli by se mi nevyplatilo připlatit si za něco jako je Panasonic DMC-FZ28. Ten má půl kila, takže to je ještě celkem přijatelné. Ale zase to nemá skladnost kompaktů. Ach jo, to je těžký :-)
Milan Šurkala (3381)|22.7.2009 23:33
Bral bych FZ28, je to opravdu velmi dobrý fotoaparát a pokud nejde o skladnost, výborná volba.
bjan (90)|23.7.2009 13:07
FZ28 ti také doporučím. Nicméně vím, že já osobně jsem líný tahat i fotoaparáty této velikosti (a to až tak, že často fotím jen mobilem).

Nevím, jaký je tvůj finanční limit. Pokud bych měl doporučit fotoaparát do kapsy, pak bych se asi rozhodoval v nějaké rozumné cenové hladině mezi:
- Panasonic TZ6 (velký zoom s širokým počátečním ohniskem, kompaktní, za dobrou cenu)
- Fujifilm f200EXR (kvalitní obraz, manuální režimy - prostě více kontroly nad focením)
- Canon PowerShot SX200 IS

V cenové hladině okolo 4,5 tisíc asi ten Panasonic FS7, popřípadě levnější alternativu Panasonic DMC-LZ10 (není tak elegantní, je těžší, ale kromě většího zoomu parametrově obdobný)
slavick (5)|25.7.2009 21:54
Tak jsem nakonec skončil FZ28 a musím říct, že jsem maximálně spokojený. Díky moc za názory.