Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Digitální zrcadlovky: Canon zlobí

Neregistrovaný (0)|25.10.2016 20:20
Tazatel: Hana

Znění dotazu: Zdravím. Mám problém s mím foťákem - Canon EOS 100D. Ještě před dvěmi měsíci fungoval bez chyby. Nyní po zapnutí se nechce na displeji ukázat nastavení u jednotlivých programů když chci fotit pouze přes "kukátko", ale jakmile přepnu na živý náhled či filmování displej funguje a mohu si hned vše přenastavit jak potřebuji. A jakmile vyfotím fotka se neukáže ikdyž na kartě je a nebo se po chvilce fotky samy smažou.Mám ho už skoro rok. Prosím poraďte :(
Sakini (1174)|25.10.2016 21:09
To zní jako by si ten foťák myslel že ho máš neustále přiložený k oku, ten senzor nad hledáčkem je hodně natěsno usazený a možná do něj zasahuje očnice, prý se to může stát. Zkus sundat očnici, jestli se to změní. To smazání zní záhadně (zformátoval bych kartu, jestli to neděláš), ale vezměme to jedno po druhém.
Petr Be. (211)|25.10.2016 22:15
V menu přístroje bude jistě položka resetování do továrního nastavení. To je také jedna možnost. S tím smazáváním dat na kartě mi to ale neštymuje. Třeba to jsou dva oddělené problémy. SD karty jsou relativně "poruchové".