Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Panasonic FS7 / FS6

lekvar (23)|23.7.2009 15:46
Ahojte, kamaratka ide do zahranicia na dovolenku a vybera si nejaky fotak. Fotit bude asi čo pride prirodu a ludi.
rozhoduje sa medzi:
Panasonic fs7 5300sk ako je to s vydrzou baterky ?
Panasonic fs6 4600sk
Podlahodnotenia z diskusie
Canon A590 ale ten nieje k zohnanie 3800sk
Canon A 1100 alebo 2000
mne osobne sa pozdava aj Panasonic TZ 4 ale ten je uz za 6800 sk.
Poradite niekto dobry na pekne fotografie?
Milan Šurkala (3381)|23.7.2009 17:26
Canon A1000, A1100, A2000 a A2100 bych asi vyškrtnul. Dnes jsou to jen průměrné fotoaparáty. Pokud se podaří sehnat, tak ber Canon A590 IS, určitě i ta TZ4 je velmi dobrý nápad (pořádně hledej, určitě se ji podaří sehnat i levněji). No a pak snad ještě Fuji F100fd.
lekvar (23)|23.7.2009 21:58
Fuji f100fd ma aj stabilizator?
Vobec ste sa nezmienil o panasoniku fs 7 stoji za tie peniaze?
Tiez som nasiel FX37 alebo 40
Milan Šurkala (3381)|23.7.2009 22:34
[quote=lekvar;3193]Fuji f100fd ma aj stabilizator? [/quote]

Já nevím :-) Pořád mám dojem, že jej při uvedení neměl (aspoň si pamatuju, že mi u f100fd chyběly manální režimy i stabilizace, které má f60fd, ale ten zas nemá 5x zoom se širokým ohniskem). Ale teď se všude píše, že F100fd stabilizaci má, tak to "asi" bude pravda. V ruce jsem ten fotoaparát neměl. Uvádí to i výrobce na svých stránkách, takže jej bude muset mít :-)

FS7 vypadá vcelku slušně, ale asi bych vzal slabší model FS6. Přeci jen je o více než o 1000 Kč levnější a kromě trochu menšího LCD tam mnoho rozdílů není. 8MPx rozlišení na stejně velkém čipu může být díky menší hustotě pixelů dokonce výhodou pro méně šumící snímky. Ale to bych musel vidět fotoaparáty v praxi a hledat se mi to teď nechce.
trnyv (8)|24.7.2009 10:07
Taky jsem se rozhodoval mezi FS6 a FS7. Potom mě přišla nabídka mírně použitého FS7 se zárukou a dobrou cenou tak sem ho vzal. Počítám že příší týden příjde tak koncem týdne můžu poslat nějké vzorové fotky, videa atd... popřípadě popsat klady a zápory. Ovšem jsem pouhý amatér, takže žádnou převratnou recenzi nečekej.
lekvar (23)|24.7.2009 14:21
Tak si kamaratka pocka na to hodnotenie. Niekde som nasiel na intern. ze sa nejak velmi chvalne nevyslovili na adresu fs7
David Kužel (25)|27.7.2009 15:33
V dané cenové relaci se jedná o dobrou volbu.
Nedávno jsem měl možnost s ním nějaký čas fotit a příjemně mě překvapil.
Obrazové výstupy jsou opravdu dobré, na žádné závažnější vady jsem nenarazil.
Díky spolehlivě fungující inteligentní automatice je to ideální kompaktík pro začátečníky. Za nevýhody by se dalo považovat ne příliš širokouhlých 33 mm, na kterých začíná objektiv a dosti slabou světelnost (F5,9) na dlouhém ohnisku.
trnyv (8)|29.7.2009 21:52
Zdravim, tak mě přišel tento fotoapárt. Jsem amatér a nemám možnost s porovnáním, tak aby to někdo nebral moc vážně. Takže první postřehy. Přišla mě zelená verze = opravdu krásný. Tělo je masivní, tlačítka ok akorát displej vyčnívá ven, což mě docela vadí hlavně kvůli škrábancům. Uvítal bych aspoň malinké zapuštění aspoň skla displeje. Je to taková docela hranatá krabička tudíž do ruky extra nesedne. Fotil jsem akorát na automatický režim a každé foto bylo krásné. Stabilizátor je opravdu věc a detekce tváří frčela na 100%. I nějkaé makro jsem zkoušel a paráda. Natáčel jsem i krátkou videosekvenci v nej kvalitě o délce 2min a velikosti 150mb, formát Quicktime. Z videa sem byl opravdu nadšený, vážně ostrý obraz. Neměl jsem zatím čas ho pořádně otestovat, ale kdyžtak se ptej.
lekvar (23)|29.7.2009 22:26
Dik za kratke zhodnotenie a ak je vydrz ?

Pre p. Šurkalu ale ineho odbornika na pristroje čo by ste poradil vy? Keď sme spolu hľadali diskusie tak sme ešte dali do vyberu Canon SX 110 IS a PAnasonic TZ4
Alebo radsej PAnasonic FS 7 ?
David Kužel (25)|31.7.2009 21:48
Pokud jste do výběru zahrnul i výborný SX110 IS, potom bych neváhal a sáhl právě po tomto kompaktu.
lekvar (23)|7.8.2009 22:43
Ze stale otravujem sa ospravedlnujem. Máte neikto skúsenost s týmto internetovým obchodom?
Kamaratka sa nevie rozhodnut medzi tymi dvoma. Canon je predsa len vecsi do vrecka ale v predajni vraveli ze lepsie foti.
http://www.bestcena.sk/canon-powershot-sx110-is-cierny-9mpix-10x-zoom-stabilizator-Slovensko-BestCena-To-je-dobre-NAJlacnejsie-p-289.html
http://www.bestcena.sk/panasonic-lumix-dmctz4-cierny-8mpix-10x-zoom-stabilizator-Slovensko-BestCena-To-je-dobre-NAJlacnejsie-p-284.html
Akú pametovu kartu by ste dokupili trebars ku Canonu? Tiez by som poprosil o radu. P. Šurkala tu spomýnal baterie Enelop. Sú to tie co su v ponuke na tej istej stranke?
A este o jednu radu cital som o bateriach s nizkym samovybijacim efekte o ake baterie sa jedna tiez do Canonu?
Milan Šurkala (3381)|7.8.2009 22:59
S Bestcena.sk zkušenosti nemám, takže neporadím. K fotoaparátu bych zakoupil kartu http://www.bestcena.sk/sandisk-sdhc-ultra-ii-4gb-15mbs-Slovensko-BestCena-To-je-dobre-NAJlacnejsie-p-345.html.
Co se týče baterií Eneloop, tak si kupte ty dva kousky i s nabíječkou. Případně mohu doporučit ještě baterie Varta PowerAccu 2700mAh ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]). Mají větší kapacitu, ale zase větší samovybíjení než Eneloop, nicméně Varty v této kategorii i tak patří k těm nejlepším. Takže jedny z těchto dvou a budete "happy".
lekvar (23)|8.8.2009 11:39
A eneloop ma nizsiu samovybijaciu schopnost? Su uz aj take tuzkove co sa vybijaju len trochu ako Li-ion -ky? rsp. li-pol-ky?
Suhlasite tiez s tym Canonom pred Panasonicom?
busy (782)|8.8.2009 12:23
[quote=lekvar;3330]A eneloop ma nizsiu samovybijaciu schopnost? Su uz aj take tuzkove co sa vybijaju len trochu ako Li-ion -ky? rsp. li-pol-ky?[/quote]

Ano, Eneloop boli vyvinute specialne aby mali male samovybijanie. Ale na Li-ionky stale nemaju :( Je velka skoda, ze sa nevyrabaju aj nejake dobijacie AA s technologiou Li-ion a napetim 1.5V. Vyraba sa sice Li-ion dobijacia CRV3, co je vlastne priama nahrada dvoch AA baterii, ale zial vyrobcovia u novsich fotakov na 2xAA robia otvory tak ze sa tam CRV3 neda pouzit. Co je myslim si velka skoda.
trnyv (8)|17.8.2009 10:24
Ohledně výdrže FS7 : Nafotil jsem okolo 260 snímků, pár kratších videozáznamů. Z toho bylo 200 snímků na akci večer, takže každý s bleskem. Myslím že výdrž vyhovující. A už mě stačil i vypadnout z ruk na dlažbu :( ale naštěstí vše ok.
janošik (0)|17.8.2009 19:58
Takze spokojnost po kazdej stranke?
trnyv (8)|18.8.2009 14:12
No pro mě, jako obyčejného fotografa ( příroda, akce, dovolená, výlety atd... ) bohatě stačí. Video umí taky super. Zatím jsem neměl žádný problém. Ale jestli chceš něco extra, tak si nech poradit raději od odborníka, vážně tomu moc nerozumím. O stránku vzad jsem napsal krátký popis.