Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 22 z 22

Téma: D600 - jak redukovat žlutou a udělat bílou bílou?

Nováček
    Registrace
    Aug 2010

Citace Původně odesláno od Kabe Zobrazit příspěvek
    - redukce "bilych bodu" a trochu i "svetel"
    - redukce barevne teploty
    - "srovnani bile" pomoci nastroje "white balance tool" v ACR
    - redukce kontrastu (to ovsem zase jak vidno vede k tomu, ze bila je zase pomerne dost seda)

Stale nevim, v jakem editoru to zpracovavas, ale byt tebou, pokud te to navic i zajima to tema foceni a fotek, snazim se nekde nacist, naucit zjistit, k cemu ty vsechny funkce slouzi a jak se jejich pouziti projevuje, spise nez se snazit dozvedet, jak ten ci onen onu upravu udelal. Kdyz budes znat jak co funguje, umozni ti to byt sam vice kreativni, dosahnout z tim padem vysledky vice dle vlastnich predstav a navic se u toho pobavit a nejspis i mit z toho nasledne radost.

Jeste k tem ukazkovym fotkam ne tvym, co jsi tu dal, vetsina z nich ma, jak uz jsem psal opravdu tu vyhodu, ze jsou barevne stridmejsi, to dela hodne.
    Mám ARC.
    Co jake funkce dělají vím, jen se mi prostě nedaří výsledek.

Předpokládám že:
    - redukce "bilych bodu" a trochu i "svetel" = whites a highlights?

Píšeš o - redukce barevne teploty a zároveň
    - "srovnani bile" pomoci nastroje "white balance tool" v ACR. Máš namysli to samé, nebo co myslíš redukci barevné teploty?
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Citace Původně odesláno od gore.m Zobrazit příspěvek
    edukce "bilych bodu" a trochu i "svetel" = whites a highlights?
    ano

Citace Původně odesláno od gore.m Zobrazit příspěvek
    Píšeš o - redukce barevne teploty a zároveň
    - "srovnani bile" pomoci nastroje "white balance tool" v ACR. Máš namysli to samé, nebo co myslíš redukci barevné teploty?
    Redukci barevne teploty myslim posunuti posuvníku "temperature"
    Nastroj (tool) WHITE BALANCE tool:
    https://helpx.adobe.com/creative-sui...hadow_clipping

Nováček
    Registrace
    Aug 2010

Když dva dělají totéž, není to nikdy totéž. :-) Hraju si s tím tady už hodinu a půl. Jsi si jistý, že jsi upravoval jen parametry o kterých se bavíme?
    Já udělal toto:
    profil Camera standard
    WB 4300/16 - lepší hodnotu jsem nenašel, studenější je moc modrá, teplejší moc žlutá... neutrální bod, jsem hledal posunutím slideru Whites do úrovně kdy se bílá začla přepalovat, dal jsem si do přepáleného místa color sampler, vrátil bílou a klinul do označení WB tool.

Highlights -59
    Whites -39
    Clarity +2

Výsledek je, že se mi tam střídá, modro zelený a modrý odstín. Přikládám pro porovnání tvou (na levo) a mou verzi:
    Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: D60_0778.png 
Zobrazení: 52 
Velikost: 572.5 KB 
ID: 2026

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Co se vyvážení bílé týče, zkoušel jsem zhruba 4200-4400 / 16-17
    Dále tím nástrojem WHITE BALANCE jsem kliknul tesne vpravo od kytice kousek pod carou, ktera je tvorena zadni hranou stolu tedy kde prechazi "jedna bila v druhou"

Ty hodnoty, co ti vychazeji na te tve casti fotky jsou podle mne ok, ta odchylka od bile/sede je miziva, ja osobne ji zrakem teda nevnimam. pokud ti i ty drobne rozdily vadi, muzes si to pozadi proste prekreslit pozadovanou barvou a kytici vymaskovat, coz pujde dost snadno neb nedokonalosti masky skryje minimalni rozdil mezi novou umeolu barvou pozadi a tou puvodni - samozrejme v pripade pro pouziti netiskove...ale pro tisk by bylo vyse nejspis zase dost jinak.
    Pokud si chces doladit jednotlive barvy, muzes zkusit treba v "TAB"u (zalozce) "HSL/Grayscale" (hue saturation, luminance) - treba ubrat oranzovou barvu ze slunecnic.

Nováček
    Registrace
    Aug 2010

Zřejmě jsi použil Adobe Standard profil, protože u něj se barvy pozadí hodně srovnají, ale i tak at s tím dělám co dělám, nemám to tak dobrý jako ty :-)) Asi bude někde error, zřejmě před monitorem )
    Na detailech mi záleží, protože nejde jen o tuhle fotku, ale spoustu fotek kde potřebuji dosáhnout maximální konzistence. A je evidentní, že přeskočení WB není dobrá myšlenka.
    Nemáš náhodou u toho mého _.nefu _.XMP, který bys mi poslal, abych viděl, co přesně jsi s tím provedl?

Díky

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Nemám nikde uchovaný ten stav, který by odpovídal tomu, co je zde, pak jsem si s tím ještě hrál, ale vše jsem víceméně popsal.

Nováček Avatar uživatele Mirek M
    Registrace
    Dec 2016
    Fotografií
    262

Pouze zkusit nastavení wb, tzv, teplotu anebo pak úpravu ve photoshopu v RAW.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. N. D5100 vs C. D600 vs P. K50
    Od mezera21 v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 07-10-2014, 20:37
  2. Nikon D600 / D5200 / jiné
    Od AARONN v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 06-12-2013, 18:04
  3. Objektivy pro Nikon D600