Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: Životnost fotoknih CEWE a pergamenový papír

Nováček
    Registrace
    Aug 2016

Ahoj/Dobrý den,
    je tu prosím nějaký odborník, který by dokázal posoudit životnost běžných CEWE fotoknih? Za poslední rok jsem si nechala udělat několik a to v nejvyšší kvalitě (fotopapír lesk, tvrdé listy, tvrdé desky). S obrazovou kvalitou jsem velmi spokojená. S vazbou už trochu méně (lepená), ale to se dá v budoucnu případně převázat. Co mě ale překvapuje, je to, že ačkoli je fotokniha zhotovena na kvalitní fotografický papír o vysoké gramáži, chybí mezi jednotlivými stranami pergamenový papír na ochranu fotografií. Má někdo zkušenosti s tím, jak dlouho vydrží fotografie takto "na sobě", aniž by se vzájemně slepily? Poté, co mi na otevřenou knihu zřejmě spadla kapka vody a kniha po zavření na daném místě nešla otevřít, uvažuju o dokoupení pergamenového papíru a vložení mezi jednotlivé stránky...
    Díky za jakýkoli názor.
    Lenka
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček Avatar uživatele Mirek M
    Registrace
    Dec 2016
    Fotografií
    250

Ahoj,
    s fotoknihami nemám problém, tvrdé vazby jsou nejlepší, to je jasné. Ještě se mi nestalo, že by se mi stránky slepily, i když jsem na to vylil kafe, chce to okamžitě proložit pijákem.
    Ahoj
    Mirek M

Nováček
    Registrace
    Aug 2016

Ahoj Mirku, díky moc za názor. Nejsem si ale jistá, jestli mluvíme o stejném typu fotoknih. Já mám fotoknihy zhotovené přímo na fotopapír tj. ty, které mají tvrdé nejen desky ale i jednotlivé strany. Víc než knihu to připomíná leporelo. U klasické fotoknihy bych se slepení fotgrafií nebála, tady mi to ale přijde jako velmi reálné.
    Lenka

Nováček Avatar uživatele Mirek M
    Registrace
    Dec 2016
    Fotografií
    250

Aha, tak to jsem blbě pochopil, promiň.

Podobná témata

1. Vliv natáčení videa na životnost foťáku
    Od Martta v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 27-02-2014, 12:50
  2. Víkendová diskuze: Z monitoru na papír, jak nejlépe?
    Od Michal Srna v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 24
    Poslední příspěvek: 12-07-2012, 08:58
  3. Životnost polarizačního filtru
    Od Germoe v sekci Konvertory, filtry a předsádky
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 22-12-2011, 12:07
  4. Na jaký papír tisknete fotografie?
    Od Petr S. v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 16-09-2011, 09:37