reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
reklama

Téma: Životnost fotoknih CEWE a pergamenový papír

28.1.2017 10:49
XamanthaAhoj/Dobrý den,
je tu prosím nějaký odborník, který by dokázal posoudit životnost běžných CEWE fotoknih? Za poslední rok jsem si nechala udělat několik a to v nejvyšší kvalitě (fotopapír lesk, tvrdé listy, tvrdé desky). S obrazovou kvalitou jsem velmi spokojená. S vazbou už trochu méně (lepená), ale to se dá v budoucnu případně převázat. Co mě ale překvapuje, je to, že ačkoli je fotokniha zhotovena na kvalitní fotografický papír o vysoké gramáži, chybí mezi jednotlivými stranami pergamenový papír na ochranu fotografií. Má někdo zkušenosti s tím, jak dlouho vydrží fotografie takto "na sobě", aniž by se vzájemně slepily? Poté, co mi na otevřenou knihu zřejmě spadla kapka vody a kniha po zavření na daném místě nešla otevřít, uvažuju o dokoupení pergamenového papíru a vložení mezi jednotlivé stránky...
Díky za jakýkoli názor.
Lenka
30.1.2017 05:56
Mirek MAhoj,
s fotoknihami nemám problém, tvrdé vazby jsou nejlepší, to je jasné. Ještě se mi nestalo, že by se mi stránky slepily, i když jsem na to vylil kafe, chce to okamžitě proložit pijákem.
Ahoj
Mirek M
4.2.2017 04:11
XamanthaAhoj Mirku, díky moc za názor. Nejsem si ale jistá, jestli mluvíme o stejném typu fotoknih. Já mám fotoknihy zhotovené přímo na fotopapír tj. ty, které mají tvrdé nejen desky ale i jednotlivé strany. Víc než knihu to připomíná leporelo. U klasické fotoknihy bych se slepení fotgrafií nebála, tady mi to ale přijde jako velmi reálné.
Lenka
4.2.2017 05:40
Mirek MAha, tak to jsem blbě pochopil, promiň.