reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
reklama

Téma: Pomoc při výběru SD karty

8.9.2017 09:44
Kalibro8Dobrý den,

Koupil jsem si bezzrcadlovku Lumix G7 a nyní přemýšlím, jakou SD kartu. Fotoaparát umí 4k, které chci využívat.

Koupil jsem kartu SanDisk SDHC Ultra 32GB 80MB/s UHS-I, ovšem nevím, zda zápisová rychlost a paměť zhruba na 1 den bude dostačující. Mohli by jste mi prosím pomoci?

Rychlejší kousek bych nejspíše koupil tento Kingston SDHC 32GB Class 10 UHS-I U3.

Má cenu kartu vracet a koupit novou?'

Děkuji za odpovědi, Jakub
8.9.2017 10:55
joehRýchlosť - Kartu SanDisk je treba vrátiť, výrobca udáva použitie pre fullHD video, neudáva rýchlosť zápisu, čo je podstatné.
Panasonic G7 zapisuje 4K video dát. tokom 100 Mb/s, to znamená, že min. rýchlosť zápisu karty musí byť 12,5 MB/s. U karty Kingston skontroluj udávanú rýchlosť zápisu, ak je vyššia ako 15 MB/s OK.

Kapacita - 32GB = 32000MB : 12,5MB/s = 2560s, čiže čas záznamu v 4K bude približne 42 minút.
20.6.2018 08:41
Pavel154Zdravím, dlouhou dobu jsem se poohlížel po výkonných SD kartách, mým koníčkem je fotografování. Tudíž jsem sháněl i kartu, která by byla odolná. Jelikož fotím v terénu, potřebuji, aby snesla poněkud tvrdší zacházení. Jsem ale vybíravý člověk, takže mi trvalo dost dlouhou dobu, než jsem objevil obchod, odkud karty vybrat. Fotím hodně, takže karet mám obrazně řečeno nezpočet. Kupoval jsem tady: https://ipc2u.cz/catalog/pc-komponenty-a-periferie/flash-disk/
20.6.2018 10:19
Kabe[QUOTE=Pavel154;48201]Zdravím, dlouhou dobu jsem se poohlížel po výkonných SD kartách, mým koníčkem je fotografování. Tudíž jsem sháněl i kartu, která by byla odolná. Jelikož fotím v terénu, potřebuji, aby snesla poněkud tvrdší zacházení. Jsem ale vybíravý člověk, takže mi trvalo dost dlouhou dobu, než jsem objevil obchod, odkud karty vybrat. Fotím hodně, takže karet mám obrazně řečeno nezpočet. Kupoval jsem tady: https://ipc2u.cz/catalog/pc-komponenty-a-periferie/flash-disk/[/QUOTE]
Odolnost karty docela podpoříš, když ji při fotografování zasuneš do slotu. Tak pokud jich máš opravdu nezpočet, zkus je zpočítat zoslíku. No a na ten obchod jsem slyšel samý stížnosti, vysoký ceny, neřeší prej záruky, jsou sprostý k zákazníkům a tak.
22.6.2018 10:09
renfits[QUOTE=Pavel154;48201]Zdravím, dlouhou dobu jsem se poohlížel po výkonných SD kartách, mým koníčkem je fotografování. Tudíž jsem sháněl i kartu, která by byla odolná. Jelikož fotím v terénu, potřebuji, aby snesla poněkud tvrdší zacházení. Jsem ale vybíravý člověk, takže mi trvalo dost dlouhou dobu, než jsem objevil obchod, odkud karty vybrat. Fotím hodně, takže karet mám obrazně řečeno nezpočet. Kupoval jsem tady: https://ipc2u.cz/catalog/pc-komponenty-a-periferie/flash-disk/[/QUOTE]
Na tom webu bych koupil kartu jedině tehdy, kdybych spadl na hlavu.