Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Zrcadlovka nebo Ultrazoom

LivingPool (4)|2.9.2009 20:17
No jo no, sice mám značku Panasonic v oblibě, ale v tomto mi do začátku radil dobrý (můj známý) fotograf a nechal jsem si ohledně skla poradit na netu.
Udělal jsem si radost a tak si to rád odnosim, když to za to stojí ;)
busy (782)|2.9.2009 20:28
[quote=Filcka;3564]Občas nosím i 3 foťáky, ale to zase nemáš šanci pochopit ty... :p[/quote]

Obcas nosim aj styri. (ja vzdy minimalne dva + dalsie dva moja 1/2).
Filcka (300)|2.9.2009 20:35
[quote=busy;3568]Obcas nosim aj styri. (ja vzdy minimalne dva + dalsie dva moja 1/2).[/quote]

Když si neuneseš výbavičku, nejsi chlap...:D:D:D
jajapv (6)|3.9.2009 11:04
[quote=jajapv;3543]Dobrý den,
zrovna taky reším tuhle problematiku,zda li ano či ne,dovedla me k tomu hlavně absence manuálního ostření u mé SONY DSC-V3,jsem s ní doposud plně spokojen,ale to manuální ostření mi tam docela chybí,blbě se mí fotí rybičky v akváriu,či za sklem z auta,i u ohnostroje je docela dosti fotek neostrých dle mé chuti.
Kolega mi nabízí v Canon EOS 400D ve velmi dobrém stavu a k tomu objektiv "Canon Zoom objektiv EF 70-300mm f/ 4.0-5.6 IS USM" plus nějaké karty atd.. cena 9.500,- sice již to není v záruce ale co už.Tak nevím zda li do toho jít či ne.Nebo vletět do nějaké sady SONY za 12000,- a mít záruku.[/quote]

Tak jsem se nakonec rozhodl,koukl jsem na kamarádovu EOS 400D,je na ní nafoceno 300 fotek,je uplně jakonový,je v něm 8GB CF Kingston Ultimate,je k němu objektiv "Canon Zoom objektiv EF 70-300mm f/ 4.0-5.6 IS USM" s stabilizací,je k němu sluneční clona v ceně 1000,-,hama polarizační filtr.dvě náhradní baterie,bateriový grip.Cena 9.500,-
LivingPool (4)|3.9.2009 11:18
Ještě k tomu třeba můžeš dokoupit nějakej seťák - třeba tu 18-55 za cenu nižší než poloviční a úplně novej na paladixu. Prodávají se tam velmi levně, tak tam mrkni, možná narazíš na novej za ještě nižší cenu. Anebo pak pevný sklo, ale to si připatíš.
Bar (16)|3.9.2009 12:38
Kdybys kupoval seták tak 18-55 IS to je ten novější se stabilizací a je podstatně kvalitnější. Pevná 50/1,8 je skvělá a stojí 3000, výborné sklo na portréty. Mám ho a naprostá spokojenost. Je to jako když zaplatíš traboše a jezdíš v bavoráku. Pokud bys měl peníze, dá se setákům vyhnout, stejmě se jich všichni po čase zbavují a koupit rovnou něco lepšího. V bazaru to není finančně žádná trága.:)
Bar (16)|3.9.2009 13:18
Jo pokud je ta kámošova 400 v pořádku je to skvělá koupě s tím vším příslušenstvím. Cvakni s tím pár obrázků ať vidíš jak to fotí, popřípadě to hoď sem.
LivingPool (4)|3.9.2009 17:09
Určitě jsem myslel ten seťák s IS, bral jsem ho také jako základ. Koukal jsem na paladixu a cena je cca 1800 - 2500, ale neprošel jsem to komplet, dá se to tam dohledat.
jajapv (6)|24.9.2009 09:56
Zdravím,tak jsem si k tomu sehnal vámi doporučený seták 18-55 IS,stál 2100,-,byla k němu sluneční clona a je ještě 1.5r v záruce,s tím teleobjektivem se v obyváku moc fotit nedalo:p.Foták fotí velmi dobře nemá žádné vady v obraze a je doopravdy jako nový.Jsem s ním velice spokojen.Pokud nějaká fotka není to to pravé tak je to hlavně rukama,Jsme začátečník a mám se ještě co učit.Jen jsem se chtěl zeptat jaky si koupit k tomu základnímu objektivu filtr.U toho teleobjektivu je nějaký od hamy je na něm napsábo SUN.Moc se v tom ještě nevyznám zda li ten sun filtr je ten co ruší odlesky z hladiny a takové to mlžení v dálce a ztmaví oblohu.Jinak mohu říci,že přechod z většího kompaktu na zrcadlo mi nečinil vubec žádné problémy a nelituji toho,ikdyž muj kompakt nebyl vubec k zahozeni nemůže se s tou zrcadlovkou vubec srovnávat.
Bar (16)|24.9.2009 16:24
Pokud fotíš krajinu koupil bych polarizák, mají ho různé firmy ale asi bych vzal od firmy HOYA protože je to takový střed v kvalitě, v nejlepší kvalitě by byl dražší než objektiv. Mám od nich i kruhový přechodový filtr 0,75 EV a jsem s ním velmi spokojený.
Dají se koupit i filtry COKIN a KOOD. Něco si o nich přečti najdi si je v e-shopu to ti řekne víc. Co nebudeš vědět to ti napíšu později.
Ten filtr co tam mám si tam nech jako ochranu objektivu je to asi jeho jediné využití.
sumida (15)|7.12.2009 17:25
Vím, že toto není snadné rozhodnutí. Přešel jsem od UZ (PanaFZ5) se kterým jsem byl spokojený k zrcadlovce (NikonD60). Hlavním důvodem byla obrazová kvalita, pro UZ nedosažitelná. Není to moje první zrcadlo, začínal jsem, pominu-li kinofilmové kompakty, s Praktikou VLC2 takže mi D60 disponující pouze 3bodovým ostřením nedělá potíže.
D60 už na trhu není, místo ní se nabízí D3000 v přibližně téže ceně a ta už disponuje více ostřicími body, tuším že jich má 11 a tím je proti D60 komfortnější. U D60 si cením zejména rychlost a v porovnání s Canonem, Alphou200 i Pentaxem má nejjasnější hledáček (osobně ověřeno), snad nevýhodou je nutnost použít objektivy s ostřicím motorkem, ty jsou však v setu vždy.