Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Zoner Photo Studio X - fajnová záležitosť

Kikiris Kakabus (61)|15.4.2018 07:44
Jo uteklo, máš teda problém s chápáním psaného textu. Napsal totiž "využívám možnost zakoupené verze" a ne předplacené verze...
romana51 (311)|15.4.2018 08:04
Jako uživatel předchozích verzí mám roční předplatné Zoneru 708,- Kč. Kontrolní otázka: kolik je to za měsíc?? :D :D
Hanse (206)|15.4.2018 10:08
jozko, to je stále high-end sestava (i7+optane) - mimo pár nadšenců nevím o nikom z okolí, kdo by doma měl i7. Zajímavější by bylo testovat na pár let staré notebookové i5 s 8GB ram a SATA ssd, případně na starších AMD FX procesorech - a tam zoner ztrácí.
Kabe (442)|15.4.2018 10:15
[QUOTE=Kikiris Kakabus;47876]Jo uteklo, máš teda problém s chápáním psaného textu. Napsal totiž "využívám možnost zakoupené verze" a ne předplacené verze...[/QUOTE]
Preplacena verze se nemusi zakoupit? To predplatne je zdarma podle tebe? A podle tebe teda jozkopower pouziva nejakou starsi verzi? Nebo se neco zmenilo a neni nutne mit novou verzi Zoneru na predplatne/placenou prubezne? Nebo opet jen tak pises a nevis o cem?

---------- Doplněno v 10:15 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 10:12 ----------

[QUOTE=romana51;47877]Jako uživatel předchozích verzí mám roční předplatné Zoneru 708,- Kč. Kontrolní otázka: kolik je to za měsíc?? :D :D[/QUOTE]
Psal jsem zcela pochopitelne o beznych cenach, taky jsem zde nerozebiral napr. cenu od Adobe pro studenty ci firmy/velke klienty atd.
Pokud si nevis rady s s tim vypoctem, je to presne sedmsetosm dvanactin Kč.
jozkopower (3352)|15.4.2018 11:43
[QUOTE=Kabe;47875]Nebo to myslis tak, ze cca za 12 Eur mesicne Photoshop + Lightroom je terorizovani zakazniku kdezto Zoner za cca 4 Eura mesicne terorizovani neni?[/QUOTE]

Pravdaže, je to komerčný druh výpalníctva, proste Adobe si určí podmienky, ak chceš Ligtroom, musíš zakúpiť i naše ďaľšie produkty a to že ich nechceš nás nezaujíma.
Taký prístup nemienim tolerovať. Druhá nekorektná vec je násilné nanútenie aplikácie správy softwéru, kde mediaserver beží na pozadí a s ním X nechcených procesov. Po odinštalovaní Creative cloud zostáva v PC binec.
jozkopower (3352)|16.4.2018 17:53
Ladím Zoner k obrazu svému, v prílohe je 110% výrez z RAW snímku malého chlapca v tričku. Jeden obrázok je vyvolaný Zoner engine, druhý prostredníctvom Adobe DNG :
engine.jpg
jozkopower (3352)|16.4.2018 19:45
[QUOTE=Hanse;47878] to je stále high-end sestava (i7+optane)[/QUOTE]

Hanse, to má hrozne ďaleko od high-end, veď celý PC stojí ako napríklad GTX 1080Ti vo vymakanej verzii. Intel Optane môžeš čiastočne nahradiť výtečným programom
PrimoCache, fakt pekne funguje a počítač s pomalým diskom fest ožije. Dá sa to bezplatne skúšať 60 dní.
http://www.romexsoftware.com/en-us/primo-cache/index.html
PrimoCache.jpg
Kabe (442)|16.4.2018 19:59
[QUOTE=jozkopower;47882]Pravdaže, je to komerčný druh výpalníctva, proste Adobe si určí podmienky, ak chceš Ligtroom, musíš zakúpiť i naše ďaľšie produkty a to že ich nechceš nás nezaujíma.
Taký prístup nemienim tolerovať. Druhá nekorektná vec je násilné nanútenie aplikácie správy softwéru, kde mediaserver beží na pozadí a s ním X nechcených procesov. Po odinštalovaní Creative cloud zostáva v PC binec.[/QUOTE]
Aktualni Lightroom vetsinou predplatit samostatne lze.
Kdyz ti Zoner nuti predplacenou sluzbu tak to neni vydirani?
Binec v PC dela ale de facto vse, co tam nainstalujeme, neco vetsi, neco mensi.
jozkopower (3352)|16.4.2018 20:16
[QUOTE=Kabe;47903]Aktualni Lightroom vetsinou predplatit samostatne lze.[/QUOTE]

Samostatná verzia LR končí, nebudem kupovať niečo bez budúcej podpory,


[QUOTE=Kabe;47903]Kdyz ti Zoner nuti predplacenou sluzbu tak to neni vydirani?[/QUOTE]

Samozrejme že nie, PhotoStudio X je sólo program za 4 EUR mesačne, Adobe ti vnucuje ďaľšie produkty za 12 EUR, ak chceš LR musíš platit za PS i cloud.


[QUOTE=Kabe;47903]Binec v PC dela ale de facto vse, co tam nainstalujeme, neco vetsi, neco mensi.[/QUOTE]

Nezmysel.
Hanse (206)|16.4.2018 21:18
jozko, neříkám high end sestava (tu neznám celou), ale minimálně high end procesor - mainstream je i5 a v okolí neznám nikoho, kdo by si každý rok kupoval nový počítač.
Kabe (442)|17.4.2018 03:37
[QUOTE=jozkopower;47904]Samostatná verzia LR končí, nebudem kupovať niečo bez budúcej podpory,[/QUOTE]
Bez podpory bude tzv standalone verze, ne cloudova. Mas jine informace? LR CC navic nekonci - ba naopak prave zacal a lze jej predplatit samostatne. Tedy v cene mas i 1TB cloud nicmene jsem presvedcen, ze by te ani kohokoliv jineho Adobe nenutilo jej vyuzivat. LR CC classic sice aktualne samostatne nelze nicmene davaji ti k nemu zdarma LR CC, PS + 20TB cloudu + navic ti to davaji za 50% bezne ceny, ktera cini cca 24Euro za mesic za jednu aplikaci. Takze ne ze nekoho vydiraji, ale davaji 3produkty za polovinu bezne ceny jednoho. Jedine, co lze tedy smysluplne napadat pak zustavaji fakty srovnani ceny tedy:
tedy
Zoner photo studio X za 4 Euro mesicne
vs
Ps + LR CC + LR CC classic + 20TB cloud za 12 Euro za mesic

Chapu, ze pokud clovek nema ty produkty od Adobe jak vyuzit, nema duvod je porizovat.

[QUOTE=jozkopower;47904]Samozrejme že nie, PhotoStudio X je sólo program za 4 EUR mesačne, Adobe ti vnucuje ďaľšie produkty za 12 EUR, ak chceš LR musíš platit za PS i cloud.[/QUOTE]
To ale nic nemeni na tom, ze Zoner nuti lidem predplacenou verzi. Ze nedava k produktu na rozdil od Adobe nic de facto zdarma, vidim spise jako jejich minus nez plus.

[QUOTE=jozkopower;47904]Nezmysel. [/QUOTE]
Nikoliv, pravda.
jozkopower (3352)|18.4.2018 11:06
[QUOTE=Kabe;47903]Binec v PC dela ale de facto vse, co tam nainstalujeme, neco vetsi, neco mensi.[/QUOTE]

To sa veľmi mýliš, dokážeš svoje tvrdenie špecifikovať ?
Kabe (442)|18.4.2018 13:41
Ja myslim, ze jsem to specifikoval zcela na stejne urovni jako jsi specifikoval ty: "po odinstalovani cloud zostava v PC binec" :) taky jsi to prave nespecifikoval. To jen at vis, proc jsem reagoval jak jsem reagoval.
Nicmene konkretne k tve otazce: no specifikoval bych to tak, ze at nainstalujes ci jen treba premistis do sveho pocitace jakakoliv data, delaji v podstate binec - minimalne zapisy do FAT tabulek, treba do registru, coz uz oboji lze povazovat za binec a to treba i proto, ze uz i na managment zapisu do FAT tabulek jsou treba v OS de facto organizacni-uklizeci mechanismy Jasne, muzes oponovat, ze to ale neni binec , ze to jsou proste obycena zakladni nutna data a zapisy. Jenze prave jak jsem podotkl, ze binec dela vse, neco vetsi neco mensi, tak to je myslim vysvetleni - proste neco vetsi neco mensi -vsechno se ale nejak zapise.
Nebo jeste jinak, napsat, ze neco dela v PC binec je hodne relativni, neurcite, pokud bychom si dopredu neurcili, kde konci poradek a zacina binec.

Jinak ale bez muceni uznam, ze to co nadelaji v PC(poradek-binec-procesy) produkty Adobe je fakt hnus - doslova a do pismene. V tomhle smeru to ode mne na pochvalu pro ne rozhodne neni. Zase se snazim na druhou stranu verit, ze je to opravdu pro zlepseni funkcnosti tech jejich online sdilecich sluzeb na nejruznejsi brushes, images, artworks, fonts, actions, projects a ja nevim, co vsechno jeste. V tomhle muze byt pro lidi, kteri to vyuziji, obrovska hodnota.
Jenze kdyz mas napriklad v PC nekolik internet browseru otevrenych paralelne a z kazdyho nekolik panelu, oken, tak to taky dela docela neplechu, na nejakem slabsim a starsim PC to je schopno schroupnout spoustu systemovych prostredku a pocitac skoro zastavit. Podobne nesvary provazeji spoustu neli vsechny programy v ruzne mire.
OT: Tohle vsechno je neprijemne, nicmene mnohem vice mi vadi zasahy do soukromi, ktere jsou dnes uplnym standardem. Google umozni posilat sms z PC zadara nicmene vymenou za nainstalovani aplikace na smartphone, pokud web, ktery chces prohlizet vyuziva google analytics, sice se ti dostane upozorneni a dotazu na to, jestli souhlasis s tim, ze te budou spehovat, nicmene nemuzes odmitnout a i pokud to neodsouhlasis, de facto te jiz sleduji. Facebook se nezdraha vubec, ti ani zadny souhlas nechteji a smiruji tve aktivity na celem internetu a kdovico jeste.
jozkopower (3352)|18.4.2018 14:13
[QUOTE=Kabe;47917]Ja myslim, ze jsem to specifikoval zcela na stejne urovni jako jsi specifikoval ty: "po odinstalovani cloud zostava v PC binec" taky jsi to prave nespecifikoval.[/QUOTE]

To neni pravda, definoval som to jasne " Dnes som nainštaloval LR len na test, aby som bol v obraze. Samozrejme mi zlatíčka z Adobe zapráskali systém, tak musel nasledovať manuálny proces čistenia od spustených služieb, procesov a registrov Windows. "
príspevok 14.4.18 20:05
Kabe (442)|18.4.2018 15:13
[QUOTE=jozkopower;47918]To neni pravda, definoval som to jasne " Dnes som nainštaloval LR len na test, aby som bol v obraze. Samozrejme mi zlatíčka z Adobe zapráskali systém, tak musel nasledovať manuálny proces čistenia od spustených služieb, procesov a registrov Windows. "
príspevok 14.4.18 20:05[/QUOTE]
Ale je to pravda :)
Ja reagoval na jiny tvuj prispevek, jak vidno zde:
https://www.digimanie.cz/forum/showthread.php/4602-zoner-photo-studio-x-fajnova-zalezitost#post47903
A nevidim duvod proc porovnavat relevanci me reakce k cemukoliv jinemu nez tomu, na co jsem reagoval.
jozkopower (3352)|18.4.2018 17:02
Zoner poskytuje svojim zákazníkom džentlmenskú podporu vo forme kapacitne neobmedzenom úložisku v galérii, jedinné pravidlo je neprekročit 10 000 fotiek na album, výborne to funguje.
https://www.zonerama.com/Discover/EditorsChoice
jozkopower (3352)|20.4.2018 21:42
[QUOTE=Kabe;47920]A nevidim duvod proc porovnavat relevanci me reakce k cemukoliv jinemu nez tomu, na co jsem reagoval.[/QUOTE]

Kabe, diskusia je kontinuálna, to neni o jednom príspevku, jasne som ti zadefinoval v čom spočíva ten binec v PC. To je fakt divné, ignorovať predošlé príspevky, nepekný prístup.
Kabe (442)|22.4.2018 22:34
[QUOTE=jozkopower;47931]Kabe, diskusia je kontinuálna, to neni o jednom príspevku, jasne som ti zadefinoval v čom spočíva ten binec v PC. To je fakt divné, ignorovať predošlé príspevky, nepekný prístup.[/QUOTE]
Ano diskuze je kontinualni. Ale tahle uz moc ne, spise je to preskakovani.
Stale nevidim duvod, proc porovnavat relevanci vyroku k cemukoliv jinemu nez k tomu, na co byl vyrok reakci. Navic jsi tim tvrdil, ze neni pravda, ze jsem zareagoval na stejne urovni jako bylo to, na co jsem reagoval. Ale nebavi me to opakovat stale dokola, kdyz ty odskakujes podle toho, jak se ti to zrovna hodi.
Ale jo, definoval jsi to, ja jsem taky definoval, co jsi chtel po me, abych definoval a definovali jsme to mimochodem docela podobne. Nicmene to zase uskakujes, ted byla rec o tom, jestli je ci neni pravda, ze jsem zareagoval adekvatne textu, na ktery jsem reagoval.
Ze jsi o den ci dva drive popsal "binec" podrobneji, je fajn, ale ja si fakt nepamatuji prubeh diskuzi par dni nazpet. Ty si mozna vzdy nez zareagujes prectes cele vlakno ci si ta vlakna pamatujes mozna, ja tedy opravdu ne :)
A i kdybych si pamatoval, ze jsi o neco drive napsal ten popis bince, tak to stejne nic nemeni na tom, ze moje puvodni reakce, ze vse , co se strci do PC tam udela binec, jen je otazka jak velky, se hodi i jako odpoved k tomu tvemu popisu.
A pokud beres jako jasnou definici bince, ze se do systemu udelaji nejake zapisy do registru, nainstaluji se nejake scripty ktere spousti nejake procesy atd pak me konstatovani o tom, ze vse udela nejaky binec v PC je o to pravdivejsi.
jozkopower (3352)|22.4.2018 23:57
[QUOTE=Kabe;47945] ale ja si fakt nepamatuji prubeh diskuzi par dni nazpet[/QUOTE]

Aha, tak to je iná, chápem a nezávidím.
Kabe (442)|25.4.2018 10:31
Samozrejme jsem se vyjadril nepresne. Mel jsem na mysli "presny a uplny prubeh diskuzi".
Ja ti naopak zavidim, pokud dovedes byt se svymi reakcemi spokojeny, musis byt vysmaty a spokojeny clovek.
jozkopower (3352)|25.4.2018 20:32
Kabe, nechajme už tých hlúpostí.
jozkopower (3352)|26.4.2018 14:02
Photo Studio X podporuje HW akceleráciu, takže dávam link na najnovšie ovládače GeForce : http://www.nvidia.com/Download/index.aspx
romana51 (311)|26.4.2018 17:34
Já jsem naistaloval a žádné problémy. Pisatel článku p. Vítek bude mít pravdu, že se závada týká zřejmě karet GeForce GTX 1060.
Mám GeForce GTX 1050 Ti a vše je v pohodě. :thumb
jozkopower (3352)|27.4.2018 16:42
Ak by predsa mal niekto problém z najnovším ovládačom GeForce, uvediem postup návratu na predchádzajúcu verziu. Tento postup je dobré uchovať v pamäti a aplikovať pri problémoch napríklad s poškodeným driverom.

1. Stiahnutie dvoch súborov - DDU to je program na dôslednú odinštaláciu ovládačov a predposlednú verziu GeForce 391.35. V linku je stránka, kde nájdete oba súbory prostredníctvom odkazov na stránku výrobcov : https://www.wagnardsoft.com/
2. Reštart systému do núdzového režimu. /safety mode/ Tento režim je potrebný pre dôkladnú odinštaláciu ovládačov a veľmi doporučujem.
3. V núdzovom režime rozbalíme aplikáciu DDU do nejakého adresára a spustíme.
4. V prostredí DDU vybereme ovládač nVidia a odinštalujeme.
5. Reštart PC , už sme v normálnom režime, ale s obecným ovládačom, teda nainštalujeme driver GeForce 391.35
6. Otvoríme Ovládací panel - správca zariadení - grafický ovládač - vlastnosti - aktualizovať, vyberieme možnosť - hľadať v tomto počítači - zadáme cestu k súboru
Hotovo
V bode č.5 môžme zmeniť inštaláciu na online z webu nVidie.

Nakoniec sa v správcovi zariadení ubezpečíme o bezchybnej inštalácii, musi to vypadať nasledovne :
driver.jpg
jozkopower (3352)|28.4.2018 18:50
No konečne ! Microsoft oznámil s konečnou platnosťou termín uvedenia April Update, teda veľkú aktualizáciu s natívnou podporou .heic.
Má to ale háčik, od pondelka bude April Update dostupná v prípade manuálnej inštalácie, prostredníctvom Windows Update by to malo byť od 8.5. a to má ďaľší háčik, auto update bude nabiehať postupne a kým to dorazí na konkrétny PC môžu prejsť týždne.
jozkopower (3352)|30.4.2018 23:23
Exluzívna aktualizácia April Update je nainštalovaná a je to almázia. PhotoStudio X si s novou verziou Windows 10 perfektne rozumie, subjektívne ale aj objektívne je práca v prostredí Zoner rýchlejšia, perfiš.
V prílohe ukážka podporovaného formátu HEIF v priezkumníkovi systému aj v aplikácii Fotky, vľavo hore .heic :
Zabudovaný benchmark prešiel za 21 sekúnd, čo je zrýchlenie o parádne dve sekundy :
heic.jpg foto heic.jpg z test.jpg
Kabe (442)|2.5.2018 22:54
[QUOTE=jozkopower;48008]Exluzívna aktualizácia April Update je nainštalovaná a je to almázia. PhotoStudio X si s novou verziou Windows 10 perfektne rozumie, subjektívne ale aj objektívne je práca v prostredí Zoner rýchlejšia, perfiš.
V prílohe ukážka podporovaného formátu HEIF v priezkumníkovi systému aj v aplikácii Fotky, vľavo hore .heic :
Zabudovaný benchmark prešiel za 21 sekúnd, čo je zrýchlenie o parádne dve sekundy :[/QUOTE]
Tak to je ovsem fantasticke.
Konecne poradny format pro opravdove fotografy a to skvele zoner photo studio ho podporuje. To je uplne jina kava nez ty hnusne jpegy co se na ne neda koukat, ta kvalita z toho cisi na prvni pohled i ta zelena je proste mnohem zelenejsi a rosa je jak ziva.
Asi si poridim win10 a zoner photo studio a prevedu vsechny fotky do heif a o jpegu uz nechci ani slyset. Budu do toho heif rovnou i fotit nejspis, je to proste uzasne, ta zelena!!!! Je proste skvostna!!! Hej bomba, heif je proste nejvic!
jozkopower (3352)|3.5.2018 01:15
Kabe, si nemocný, musíš vyhľadať odbornú pomoc, celkom vážne. Kukni na svoje fotky v galérii a popisky, všetko kritizuješ, nevieš sa tešiť z maličkostí a určite trpíš depresiou. Tvoj stav je vážny, no ty si to neuvedomuješ, teraz si nešťastný, nikto nechce s tebou komunikovať, ale ak nenastúpiš liečbu, dopadne to veľmi zle.
Kabe (442)|3.5.2018 03:19
Jj objektivy z HK, Borovicka z UK...to se pak neni cemu divit....
O muj zdravotni stav nemusis mit strach, resim to pravidelne se svym psychiatrem. Tak jak tak dik za starost.
A neco k tematu nemas? Ze bys tu treba zase nakopiroval nejaky marketingovy texty a obrazky z webu zoneru? Aspon neco ....

Mmch ne ze nechce komunikovat, ale nemate co odpovedet, protoze jste tu naplacali nesmysly a smysluplna odpoved na jednoduche otazky neni, takze to vedete timhle smerem ... proste typicka "odborna" internetova diskuze. Konkretne ty pak komunikovat chces, coz dokazujes, akorat nejsi schopen odpovedet na jednoduche otazky, tak radeji utocis. Nic si z toho nedelej, takovejch je hodne, ve stadu se to ztrati.
A tobe se nelibi fotecky? dyt jsou tady pro vas jak delany, pro nektery, komplet na miru :) ale nejsou v HEIF, tak ta zelena neni tak zelena jak ta tva no ... snad priste .,.. neco ti nafotim .... treba borovicku u nas v parku, chces?
Ja se z malejch veci prave raduju, to nevidis, jakou mam tady radost z tvyho prispevku o heif a naopak ty si vecne nespokojenej, vyjadrim se o zoneru negativne, nelibi se ti to, vyjadrim se pozitivne, taky se ti to nelibi .... a ja se u toho furt kralovsky bavim ...a ne ze ne
jozkopower (3352)|3.5.2018 11:01
[QUOTE=Kabe;48034]O muj zdravotni stav nemusis mit strach, resim to pravidelne se svym psychiatrem.[/QUOTE]

To je dobre, až sa vyliečiš, skus sa prihlásiť, do tej doby pokladaj diskusiu za ukončenú.
Kabe (442)|4.5.2018 00:40
Pokud chces nekomu urcovat, co bude za co pokladat a co kdy bude delat, zkus to aplikovat treba na sveho potomka ci partnerku ci partnera - to se tak obvykle dělá.
A zkus se treba a napriklad vratit k foto tematum pokud tu nechces byt dale za ****. Dokud ses venoval jim, bylo fajn tve prispevky cist. Od doby, co jsi se rozhodl kopirovat na forum marketingova sdeleni Zoner software a resit lidi misto fototechniky, je to slabota.
Muzes zacit treba tim, ze konecne odpovis na ty tematicke otazky, ktere jsi ode mne dostal.
romana51 (311)|4.5.2018 10:27
[QUOTE=Kabe;48034].... a ja se u toho furt kralovsky bavim ...a ne ze ne[/QUOTE]

Jožko, už jsem tě a ostatní před tímto exotem varoval! A nakonec to nechtěně na sebe "vyblil". Přestat na jeho blábolení reagovat a až se přestane "královsky bavit", tak dá pokoj!
jozkopower (3352)|4.5.2018 13:56
Mal si pravdu, už na to čudo nebudem reagovať. Človek sa učí celý život....
jozkopower (3352)|4.5.2018 14:37
Pravdepodobne len malý okruh užívateľov zaregistroval nejaký problém s najnovším ovladačom GeForce v.397.31, ak niekto nejaký ten problém má, nVidia má od dnes dostupné ovladače v.397.55 : https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/4661
Kabe (442)|6.5.2018 01:39
[QUOTE=romana51;48042]Jožko, už jsem tě a ostatní před tímto exotem varoval! A nakonec to nechtěně na sebe "vyblil". Přestat na jeho blábolení reagovat a až se přestane "královsky bavit", tak dá pokoj![/QUOTE]
To leda, že byste tu prestali postovat ta sva moudra, pak bych se tu jiz nebavil asi.
Coz by byla skoda, protoze ja se tu chodim bavit, nekteri z vas se tu chodi naopak predvadet a nervovat. Vid ajnstajne?
jozkopower (3352)|11.5.2018 21:50
nVidia uvolnila nové ovladače GeForce v. 397.64, zaujímavé sú tým, že sú už optimalizované pre novú verziu Windows 10 /v.1803 April Update/
link na stiahnutie : http://www.nvidia.com/Download/index.aspx
jozkopower (3352)|13.5.2018 20:19
Zoner PhotoStudio potvrdil skvelú pripravenosť na novú verziu Windows 10 /v.1803/. Za dva týždne používania sa nevyskytol žiadny problém, práve naopak, program je svižnejší. Kto váha s aktualizáciou OS, myslím, neni sa čoho obávať.
jozkopower (3352)|14.5.2018 16:16
Tip na zvýšenie výkonu v prostredí programu Zoner pre užívateľov GPU nVidia GTX, tento tip sa dá samozrejme aplikovať i na iné softy podporujúce hardwérovú akceleráciu. Jedná sa o zablokovanie podvoltovania grafickej karty po spustení preferovaného programu.
Spustíme ovladací panel GPU - 3D nastavenia - programové nastavenia - pridať program - Zoner - režim správy napájania - max. výkon a je to :
GPU.jpg
jozkopower (3352)|19.5.2018 16:33
Distribúcie Microsoft April Update sa líšia podľa hardwéru, niektoré verzie vyžadujú dotatočné stiahnutie kodekov HEVC z MS Store. O prítomnosti kodekov a správnej funkčnosti sa presvedčíme v Menu PhotoStudia - možnosti-pokročílé-inicializácia kodekov :
HEVC.jpg