reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
reklama

Téma: Výběr bezzrcadlovky místo Canon 600D

20.2.2018 10:46
eeroczZdravím,

vlastním Canon 600D, objektiv Canon 50 1.8, Canon 17-85 is, Canon 70-200 L4 a blesk s odpalovače Yongnuo. Hodně cestuji a přemýšlím nad koupí nějaké bezzrcadlovky, která by měla kompaktnější rozměry a nebyla takovou zátěží na cesty. Rád bych nahradil stojem, který by zvládl i občasné focení sportů. Rád bych Vás požádal o doporučení fotoaparátu a zkušeností. Případně za kolik by se dala prodat moje výbava. Do vybavení bych chtěl investovat 20-30 tis (tělo + objektiv). Případně jestli by bylo k danému tělu bezzrcadlovky možné a smysluplné připojit současný teleobjektiv od Canonu. Předem děkuji za rady Erik
20.2.2018 04:24
HanseLehce přes rozpočet se nabízí např. Fujifilm X-T20 v setu se dvěma objektivy. Jen ten teleobjektiv je málo světelný a netuším, jak by na stíhal sport. Na druhou stranu oba objektivy mají dobrou kresbu už na plnou díru. Na cestování lehký set s pokrytým ohniskem 24-350mm - sám vlastním a minimálně na statickou fotografii mohu doporučit. Případně se dá doporučit set i světelnějším setovým objektivem vyšší řady 18-55mm (nevím, jaká jsou preferovaná ohniska?).
Plus nedávno v zahraničí pro Fuji X vyšly nové adaptéry na Canon EF bajonet (např. Fringer, Kipon...) - netuším, jak moc dobře u nich funguje AF-C (chce si to zkontrolvoat podporu AF-C pro určitý objektiv u daného adaptéru), ale v dohledné době by měly jít sehnat (orientační cena 200-300 dolarů).

Podíval bych se taky na Canon M5 s redukcí na EF(-S) skla - jako systém má Canon M dost málo skel, na druhou stranu mi samotný fotoaparát pro někoho, kdo má Canoní skla, nepřijde jako špatná volba, a tím pádem můžete dost ušetřit za objektivy.

Případně by se dalo i ultrazoom řešení m43 - např. Panasonic G80 + 14-140mm - jak by bylo použitelné i na sport netuším.
20.2.2018 06:20
jozkopowereerocz, ako Canonistu ťa možno zaujme nový M50, vypadá to na parádny kúsok :