Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: JPEG foto rozlišení, proč TV zobrazí někdy nepovolené větší rozlišení

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Narazil jsem na následující:
    1. televize LG (dodatečně zjištěno - JPG fotky max 1920x1080)
    2. z foťáku Nikon D520O jsem bez jakékoliv úpravy prohlížel v televizi fotky s rozlišením 4928x3264x24
    2.1. >>> Zatím jsem nevěděl, že to nelze! <<<
    3. jednoho dne jsem v Gimp (a pro neúspěch v Zoner) upravil fotky (doplněny popisky na ploše fotky), výsledná velikost souboru dokonce mírně menší
    4. fotky se v televizi nezobrazily
    5. po dodatečném zjištění, že lze v TV LG fotky prohlížet jen do rozlišení 1920x1080, uloženo v Zoner, a pro ověření i v Gimp, do menšího rozměru 1920x1080x24 a fotky se zobrazují
    5. nadalo mi a otevřel jsem upravenou fotku s textem v dodaném programu Nikon NX2 a bez úprav znovu uložil do stejného rozlišení 4928x3264x24, velikost menší o asi 20 KB (fotky mají z foťáku generovanou velikost JPEG mezi 6 až 7 MB)
    6. fotky znovu uložené v NX2 s rozlišením 4928x3264x24 (s oněmi doplněnými texty) už jde normálně zobrazit v televizi LG
    PLS - V čem je problém?
    PLS-2 - Odpovězte, jen pokud znáte, v čem může být problém.
    Zatím ověřuji, zde nejde o problém v technologii výstupní komprese.
    Poznámka: Program Nikon NX2 není malovátko, jen perfektně upravuje fotky, takže nelze použít ke vkládání popisek do fotky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Mám tiež LG (ale 4K) a zobrazí mi to fotky v akomkoľvek rozlíšení, t.j. aj viac ako 4K. Výstup typicky z foťákov alebo Lightroom, Silkypix a pod. Nie je dôvod prečo by to nemalo ísť, samozrejme to prevzorkuje a zobrazí v max.rozlíšení obrazovky. Takže skôr si myslím, že bude problém niekde inde.

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

regine, to je bežný problém zabudovaných prehrávačov v telke, čím starší model, tým je vyššia pravdepodobnosť zlyhania prehrávania, neseknú im hlavne veľké súbory, alebo veľký počet fotiek v zložke. Ako píše kolyy, moderné telky to zvyčajne už dobre zvládajú. Riešenia vidím dve :
    - otestovať kde má prehrávač limity a na základe výsledku optimalizovať fotky
    - elegantnejšie, kvalitnejšie a bezproblémové riešenie - dokúpiť MMC, alebo BD

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

VYŘEŠENO: Po přepnutí na OPTIMALIZOVANÉ kódování již v moji LG TV se JPEG zobrazuje.
    V Zoner jsou dvě možnosti nastavení kódování progresivní nebo optimalizované. Obě kódování lze vypnout.

Podobná témata

1. Rozlišení ve Photoshopu.
    Od Bubima v sekci Software pro úpravy
    Reakcí: 24
    Poslední příspěvek: 16-02-2019, 20:02
  2. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 20-08-2012, 19:23
  3. Nastavení rozlišení
    Od Puamik v sekci Kompakty
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 14-06-2012, 10:24