Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 2 z 2

Téma: Můj první kompakt

Nováček
    Registrace
    May 2018

Zdravím chystám se pořídit svůj první kompakt nejvíce mě zaujal panasonic lumix dmc-fz82 nejčastěji ho budu brát na výlety do přírody na památky a kromě focení také i na natáčení videi líbí se mi u něj hlavně ten zoom a 4k video jen mi trochu chybí možnost připojit externí mikrofón a výklopný display proto by mě zajímali případné alternativy do 10000 díky
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Pokiaľ nutne chceš foťák tohto typu (ultrazoom s miniatúrnym senzorom), tak by som celkom iste bral lepšiu svetelnosť na úkor skrátenia zoomu. A to znamená priplatiť si za FZ300, ak chceš 4K video. Dostaneš nielen ten vstup na mikrofón, ale navyše aj vyklopný displej, výrazne lepší hľadáčik a odolnosť voči počasiu. Obetuješ síce rozlíšenie pre foto (18 vs 12Mpx), ale to mi nepríde až tak podstatné pri tom pidičipe a kompromisnej optike ultrazoome. Na druhej strane sa však zbavíš výrazného orezu, ktorý FZ82 má v 4K videu, a ktorý trochu obmedzuje možnosti točenia širokouhlých záberov v 4K, aj napriek veľmi širokému začiatku objektívu. Najzaujímavejšia vec mi pri FZ82 príde práve tých 20mm ekvivalent, to je snáď jediný dôvod pre ten foťák.
    Odpovídat lze po přihlášení

Podobná témata

1. Můj pes se vyřádil na mojim fotoaparátu
    Od gamasoxx v sekci Volná témata
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 20-09-2016, 16:23
  2. Prvni zrcadlovka do 25tis
    Od bart74 v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 115
    Poslední příspěvek: 20-07-2016, 13:49
  3. Proč můj Nikon d5000 fotí tak "pomalu" ?
    Od pirtrs v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 08-12-2011, 17:22
  4. První fotoaparát
    Od jhappy v sekci Kompakty
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 18-07-2011, 08:31
  5. Můj fucking život
    Od specnatz v sekci Volná témata
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 19-03-2011, 21:57