Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Objektivy pro Canon 50D

Nováček
    Registrace
    Jun 2009
    Fotografií
    11

Takže, pro výše uvedený aparát mám vybrány tyto dva:
    Canon EF 100mm f/2,8 Macro USM
    Canon EF 70-200 mm f/4,0 L USM

a pořád váhám s výběrem základního objektivu. Zatím vytipovány tyhlety:
    Sigma 17-70 mm f/2,8-4,5 DC Macro
    Tamron SP AF 17-50 mm F/2,8 XR Di II

Jsem zatím pro Sigmu, ale nechám si poradit s ohledem na cenu, max. okolo 10 tis.

Sigma se mi nejeví vůbec špatně, ale vzhledem k tomu, že ji budu používat ze všech tří nejvíce, mrzí mě trochu, že nemá stabilizaci a má pouze klasický motorek. Nebo naopak, nejsem schopen posoudit, zda to vadí a jestli obrazově nebude viditelně horší než "lepší" zbytek.
    Nebo mě doporučíte nějakou její náhradu v podobě Canonu IS USM v co nejbližší cenové relaci? To by se mi líbilo.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Jun 2009
    Fotografií
    11

Napoprvé si odpovim sám, jsou tu dva kandidáti za velké peníze:
    Canon EF 17-40 mm f/4 L USM
    Canon EF-S 17-55 mm f/2,8 IS USM

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    12

Tady si můžeš oba objektivy porovnat a zjisti jak jsou na tom při ruzném ohnisku a clonách.

http://www.the-digital-picture.com/R...p=0&Camera=474

Nováček
    Registrace
    Jun 2009
    Fotografií
    11

Zdají se mi víceméně stejné. Ale protože nemám odkud čerpat zkušenosti, tak nevím, jestli případně koupit EF nebo EF-S, když další dva budu mít EF a jestli na onom Canon EF 17-40 mm f/4 L USM nebude vadit při každodenním focení absence stabilizace a nejnižší clona 4.

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

Na takto položený dotaz - zda je lepší Sigma nebo Tamron, zda preferovat USM nebo stabilizaci, větší světelnost atd. - se velice špatně odpovídá. Pro alespoň trochu fundovanou odpověď se musím zeptat, k jakému účelu bude objektiv sloužit. Priority pro volbu se mění - např. budu fotografovat rodinné výlety, preferuji krajinu, reportáž, fotografie v interiéru atd.
    Pokusím se to demonstrovat na svých prioritách, které mně vedly k volbě stávajícího "základního" objektivu. Používám v současné době Canon EOS 1D Mk II a nově Canon EOS 50D (měsíc).
    Fotografuji reportáž - akčnější a v exteriéru i interiéru, využívám blesk, potřebuji vysokou rychlost ostření, výsledné (vybrané) fotografie tisknu na větší formát, nevadí mi větší hmotnost a rozměry, jsem ochoten si na kvalitní sklo počkat - našetřit. Objektiv kupuji na mnoho let. Pro rodinné výlety s jedním tělem používám kompromisní objektiv s větším rozsahem.
    Výsledkem úvahy a předchozích zkušeností byly následující parametry:
    - určitě potřebuji USM
    - chci objektiv pro full-frame (tzn. ne AF-S řada apod.)
    - světelnost 4 a lepší
    - kvalita zobrazení na úrovni L řady objektivů Canon
    - pro fotografování v interiéru potřebuji ohnisko cca 20 a kratší
    Z těchto parametrů jsem před několika lety dostal varianty - Canon 19-35, Canon 17-40, Sigma 24-70.
    Koupil jsem si Canon 17-40 L a nelituji. Rychlé a tiché ostření, robustnost, nemění se délka (odolnost vůči pronikání prachu).
    Takže toto byly moje priority a výsledek.

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

Citace Původně odesláno od lubomir.stastny Zobrazit příspěvek
    Zdají se mi víceméně stejné. Ale protože nemám odkud čerpat zkušenosti, tak nevím, jestli případně koupit EF nebo EF-S, když další dva budu mít EF a jestli na onom Canon EF 17-40 mm f/4 L USM nebude vadit při každodenním focení absence stabilizace a nejnižší clona 4.
    Ještě doplňuji k předchozímu - nejnižší clonu u obou mých těl bez problémů kompenzuji vyšším ISO a na tak krátkém objektivu (ohnisku) není stabilizace podle mého názoru nutná.

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

No já si taky raději přišetřim a tak můj favotrit je Canon EF 16-35mm F2.8 L II USM.
    A jako dlouhé sklo SIGMA 70-200mm F2.8, APO EX DG MACRO II HSM
    Jo a chci to k 7D, což od té 50D zas není tak daleko...

Podobná témata

1. Širokoúhlé objektivy
    Od been v sekci Objektivy
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 14-01-2014, 13:48
  2. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 17-11-2013, 13:29
  3. Nikon D5100 vs. Canon EOS 600D a objektivy Sigma
    Od vojtechmakal v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 22-08-2012, 06:22