Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Jaky "kompaktni ultrazoom"

v.koutensky (5)|12.10.2009 12:33
Ahoj,

jako doplnek ke sve FZ28 bych si rad koupil jeste nejaky kompaktnejsi ultrazoom na akce, kde je neprakticke tahat sebou vetsi fotak. Cenova relace by se mi libila kolem 6000. Nejake tipy?

Z pozadavku je pro me asi nejdulezitejsi velky opticky zoom a kompaktnost celeho pristroje.

Ve svych uvahach jsem premyslel o:
Lumixu ZX - vypada pekne, ale nenasel jsem zadnou rozumnou recenzi
Samsungu WB550 - v recenzi tady na webu nedopadl uplne dobre, navic ma na sirku skoro 4 cm
Lumix TZ7 - zda se ze ideal, jen ta cena :-)
Lumix TZ6 - kdyz opominu nesmyslne velke rozliseni vzhledem k velikosti cipu, asi nejlepsi varianta.

Diky za Vase komentare.
q.x (2)|18.10.2009 23:20
Taky se přidávám s dotazem jaký kompaktní ultrazoom? Lítám po netu a po přečtení recenze na TZ7 nejsem o moc dál. Mám doma Canon EOS 33 - kinofilm (koupil jsem ho v době kdy kompaktní digitály začínaly s 3Mpx), takže na kreativitu s nádechem nostalgie a "překvapení jak to vyjde" mám. Ale "velká" zrcadlovka "na momentky" o narozkách se mi vytahovat nechce. U TZ7 mě nepotěšila světlost na široko F3,3 a slabý blesk, mám obavy s interiérů. Dostupných je několik foťáků i s F2,8, ale pak další parametry jsou horší. Kompakta bych chtěl nosit v kapse na příležitostné focení (kolikrát jsem už litoval, že sebou nevláčím ten můj :-(
Protože nehodlám za kompakt dát víc jak 9000,- (a to už by měl něco umět) vím, že to bude dost o kompromisech (video v HD by se hodilo). V digitálech jsem vlastně začátečník tak nemám přehled jak to s těmi papírovými parametry fotí.
Moje tipy byly:S WB1000,P FX550,C SX200IS, S WB550 a právě P TZ7
(nevím jestli udělat kompromis zoom/světlost a automat/manuál, polomanuál na úkor "vybavenosti")
Co byste mi poradily (výkon/cena)? Předem díky, Benito
subaru (19)|19.10.2009 12:54
[QUOTE=v.koutensky;3913]Ahoj,

jako doplnek ke sve FZ28 bych si rad koupil jeste nejaky kompaktnejsi ultrazoom na akce, kde je neprakticke tahat sebou vetsi fotak. Cenova relace by se mi libila kolem 6000. Nejake tipy?

Tohle mne rozesmálo.To vůbec nemyslím nijak osobně nebo hanlivě.Pouze jak máme každý jiná měřítka.Já jsem si taky hlavně na základě zdejších recenzí a doporučení koupil FZ 28.Nikdy jsem jej neviděl v reálu a když přišel poštou a já vybalil krabici byl jsem zděšen jak je to malé, titěrné, lehoučké.Mám velké ruce a strašně blbě se mi s tím fotí, zaostřuje, nastavuje.Nedávno mi bratr půjčil C 40D a to je FOŤÁK .Ta robustnost, hmotnost, tam mám pocit, že něco držím.Tak to jen na okraj, jak jsme každý jiný.
Filcka (300)|19.10.2009 16:56
Na tomhle fóru chybí založit ještě minimálně dalších 150 nových threadů na téma "nový ultrazoom"...
v.koutensky (5)|27.10.2009 13:59
[quote=subaru;3960][QUOTE=v.koutensky;3913]Ahoj,

jako doplnek ke sve FZ28 bych si rad koupil jeste nejaky kompaktnejsi ultrazoom na akce, kde je neprakticke tahat sebou vetsi fotak. Cenova relace by se mi libila kolem 6000. Nejake tipy?

[/quote]

Prochazim stejne trnitou cestou, vysledny stav u me bude zrejme TZ6 do kapsy a Pentax K20D do brasny :-D; nastesti putuje FZ28 ke kolegovi za dobry peniz, takze ani nebudu prilis plakat :-D