Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Máte svůj vlastní stativ?

Petr S. (328)|18.10.2009 15:34
Máte svůj vlastní stativ?

  • Ano, používám jej téměř stále
  • Ano, ale moc často jej nepoužívám
  • Ne, ale často si jej půjčuji
  • Ne, nepoužívám jej

Poznámka: Pro hlasování je anketa k dispozici na homepage magazínu Digimanie v pravém sloupci.
pamětník (36)|24.9.2010 21:48
Ano a používám jej velmi často
arkij (95)|25.9.2010 20:02
Ano, ale moc často jej nepoužívám

Beru jej sebou jenom když chci dělat fotky, na které mám dost času a taky jej občas použiji ke kameře, mám typ dělanej víc pro kameru, než foťák ale použít se dá.
Tchutcho (186)|25.9.2010 21:29
Jasně že! Bez stativu by to snad ani nešlo.Osobně mám tři,ale používám vlastně převážně jen jeden.Mám Velbona.Je robusní,docela těžkej,ale díky tomu je stabilní a spolehlivej.Někdo tvrdí,že je stativ překážka,že je to na nic se s ním pořád tahat a tak.Musím říct,že je to blbost,mě osobně to nikterak neobtěžuje a párkrát se mi i stalo,že jsem si ho navzal,jako že se s ním nebudu teda tahat a pak jsem toho dost litoval.Nejde ani třeba o použití ve špatných světelných podmínkách,osvědčí se i v těch dobrejch.Navíc dnešní stativy jsou pěkně skladný a unesou se.Jedinou nevýhodu,kterou ten můj má je to,že nemá "bublinu",takže musím rovnat od oka,někdy je to i vidno na fotce,ale i to se nechá potom zachránit v editoru a někde jsem narazil na internetovým obchodě na mobilní bublinku,takže si ji hned,jak na ni narazím zase koupím a myslím,že není ani drahá.Zkrátka stativ je velice dobrá a užitečná a důležitá věc pro fotografa.Osobně bych se bez něho při fotografování krajin neobešel.Jistě jsou situace,kdy si ho člověk vzít nemůže,pak se musí improvizovat.:)
stalak (162)|25.9.2010 21:33
Mám tři a z toho dva "kapesní" co mám u sebe pořád,mohu na ně upevnit i mobily.