Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 3 z 3

Téma: SEL18135 nebo SEL18200LE ?

Nováček
    Registrace
    Jul 2018

Zdravím,
    rozmýšlím se mezi těmito dvěma objektivy k NEX-F3, dají se sehnat prakticky za stejnou cenu,
    zajímá mě jestli tu náhodou někdo nemá oba nebo neměl možnost je porovnávat.

díky za rady
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Tiež som váhal medzi týmito dvomi objektívmi, ale priame porovnanie nemám. 18-200LE má výhodu dlhšieho dosahu za cenu trochu vyšších rozmerov a váhy. Zvolil som však nový 18-135, ktorý sa Sony podľa všetkého veľmi vydaril, kým 18-200LE mal len vlažné recenzie. Otázka je či tomu veriť. Ja som však preferoval nižšiu váhu a kompaktnejšie rozmery. Môj kus je veľmi slušný, spracovaním, výkonom aj opticky. Zoomovací prstenec ide krásne plynule, ostrenie je bleskové a tiché. Pozitívne ma prekvapilo ako pekne celoplošne kreslí na dlhom konci, čo je často slabina takýchto ultrazoomov, keď sú ostré iba v strede alebo vôbec. Najslabší je naopak na 18mm F3,5, keď je trochu mäkší v strede a výraznejšie v rohoch a má aj slabší kontrast. Určite je to však použiteľné, navyše po priclonení ostrosť krásne stúpne.

Nováček
    Registrace
    Jul 2018

Po zhlédnutí několika recenzí, ukázek a nevím čeho všeho... jsem vybral SEL18135