reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
reklama

Téma: Rada ohledně dárku

8.11.2018 05:07
VoldasDobrý den, potřeboval bych poradit s dárkem a to s výběrem fotoaparátu pro přítelkyni, která s fotografováním bude teprve začínat, ale jistě se tomuto hodlá více věnovat a vzdělávat. Jednalo by se o fotografování převážně postav a portrétů a sem tam fotografování krajiny a miminek ( alespoň co jsem tak pochytil )

Vzhledem k tomu, že je v segmentu takový výběr a jako laik se v tom těžko orientuji, tak bych si nechal od zkušených uživatelů poradit. ( a to v tom už čtrnáct dní ležím a nevím co koupit. A je to snad jen a jen horší :D )

Dále a hlavně to důležité pro mě musím uvést počáteční investici, kterou bych viděl kolem 20-25.000,-Kč +- nějaký ten halíř.

Nechám si poradit do jakého stroje a objektivu investovat. Ať se jedná o zrcadlovku či bezzrcadlovku. Předem Vám všem děkuji za jakýkoli názor a poznatek a věřím, že touto cestou se mi povede zařízení pořídit.
14.11.2018 02:16
nephilimO ženách je obecně známo, že velikost je důležitá. V tomto případě obvykle preferují malé rozměry. Jak je na tom ta tvoje přítelkyně? Pokud nemá ambice měnit si objektivy, ale zůstala by u toho, co píšeš, a současně preferovala kabelkové rozměry, tak by jí možná vyhovoval některý z profi kompaktů, například od Sony (https://www.digimanie.cz/doporucene-fotoaparaty-2018/7219-4). Jsou to přístroje, které mají solidní obrazový výkon, přitom jsou skladné.
14.11.2018 09:02
kolyyPri postavách a portrétoch sa určite oplatí uvažovať o foťáku s výmenným objektívom, kvôli portrétnemu objektívu, ktorý dokáže rozmazať pozadie. Ale ako hovorí nephilim, otázka je aké rozmery sú prijateľné. Niekomu bude lepšie vyhovovať niečo jednoduché a kompaktné, napr. RX100 III, G7X II alebo LX100 II.

Ak sú rozmery podstatné, ale nie je rozhodujúce mať čo najmenší prístroj, pritom flexibilita v objektívoch je dôležitá, tak by som šiel do bezzrakdlovky. Tu už v tej cene nejaký výber je a bolo by dobré si rozmyslieť, ktorý systém zvoliť. Dá sa zvoliť niečo ako Panasonic GX9 v dvojkite s 12-60mm a 20mm/1.7 alebo A7 s 28-70mm. To sú úplne odlišné možnosti, ale každá má niečo do seba.

Najlepší pomer cena/výkon majú asi stále zrkadlovky, ale je to na úkor rozmerov a výbavy.

Chcelo by to teda určitú spätnú väzbu ohľadom prijateľných rozmerov, ale aj ďalších vecí - užívateľskej jednoduchosti, či je pravdepodobné rozširovanie sady objektívov a teda vážnejšie fotenie, či je dôležitá rýchlosť autofokusu, či je podstatné video, atď.
14.11.2018 09:12
kolyyPozerám, že v Megapixely je pri A7+28-70mm ešte 50mm/1.8 zdarma. To je naozaj zaujímavé, aj keď treba vziať do úvahy pomalosť prístroja i objektívu. Samozrejme, dá sa uvažovať s upgradom tela na niečo ako A7 III za pár rokov, až bude cena podobne nízka.
16.11.2018 03:52
KomoHlavně se nepouštěj do žádnejch větších akcí.
8.12.2018 11:46
rousiniPro začátečníka, který má vyšší a konkrétní ambice se sluší přístroj, který to umožní. Starší bazarovou zrcadlovku s ergonomickým manuálním ovládáním. Buď ji to nakopne nebo zjistí, že ji to neba.
Pokud ji to nakopne, tak bude vědět co a jak dál a pokud ji to nebude bavit, tak investice nebyla vysoká a je bez ztráty hodnoty déle "recyklovalená"...