Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 22 z 22

Téma: Sony Cyber-shot DSC-H20 x Panasonic Lumix DMC-TZ7 x Panasonic Lumix DMC-TZ3

Nováček
    Registrace
    Mar 2010

Citace Původně odesláno od Slender Zobrazit příspěvek
    Tak v tom případě mám asi favorita, protože na normální použití je 300mm ohnisko super (140mm na sjezdovce na svahu je trochu málo... :-))
    Navíc se TZ7 v červené barvě líbí mojí drahé polovičce. A to je přece základ, ne?? :-))

Díky Milane.

M.
    Hele ještě dodatek... už jsem začal hledat místo, odkud ho objednám, když jsem narazil na TZ6!!

Naprosto identické parametry (jen 10 vs. 12 MPxl) a cena o 2000 nižší.

viz porovnání http://www.mall.cz/porovnani/?vids=415148,418031

Co Vy na to, panstvo?? :-)

M.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Mar 2010

Ahoj,jen malá poznámka....já jsem kvůli Své polovičce, bral modrý.

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Hele ještě dodatek... už jsem začal hledat místo, odkud ho objednám, když jsem narazil na TZ6!!

Naprosto identické parametry (jen 10 vs. 12 MPxl) a cena o 2000 nižší.

viz porovnání http://www.mall.cz/porovnani/?vids=415148,418031

Co Vy na to, panstvo?? :-)

M.
    TZ6 je lepsi volba, pokud ti nejde o video. A rozliseni je u obou pristroju stejne, 10 megapixelu. TZ6 ma maly 1/2,5" snimac s 10 megapixely, ze kterych pouziva 10 MPx, TZ7 ma trochu vetsi 1/2,33" snimac, ale s 12 megapixely, z nich ale stale vyuziva onech 10 MPx.

Nováček
    Registrace
    Mar 2010

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    TZ6 je lepsi volba, pokud ti nejde o video. A rozliseni je u obou pristroju stejne, 10 megapixelu. TZ6 ma maly 1/2,5" snimac s 10 megapixely, ze kterych pouziva 10 MPx, TZ7 ma trochu vetsi 1/2,33" snimac, ale s 12 megapixely, z nich ale stale vyuziva onech 10 MPx.
    Takže TZ7 bude o něco míň šumět a líp kreslit právě s ohledem na ten čip??

Je reálné to vůbec rozeznat okem? Láká mě ta úspora :-))

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Takže TZ7 bude o něco míň šumět a líp kreslit právě s ohledem na ten čip??

Je reálné to vůbec rozeznat okem? Láká mě ta úspora :-))
    Bude sumet stejne. Je to jednoduche.
    TZ6 - 1,2,5" cip, 10 MPx celkem, 10MPx fotky
    TZ7 - 1,2,33" cip, 12MPx celkem, 10 MPx fotky (tzn. ze z toho 1/2,33" cipu vyuziva jen 1/2,5")
    Oba pristroje tedy maji de facto 1/2,5" cip s 10MPx (u TZ7 je ale diky vetsimu cipu moznost fotit pomery stran 3:2 a 16:9 s 25mm ohniskem - TZ6 to resi jen orezem, TZ7 naopak o neco rozsiri fotku.

Nováček
    Registrace
    Mar 2010

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    Bude sumet stejne. Je to jednoduche.
    TZ6 - 1,2,5" cip, 10 MPx celkem, 10MPx fotky
    TZ7 - 1,2,33" cip, 12MPx celkem, 10 MPx fotky (tzn. ze z toho 1/2,33" cipu vyuziva jen 1/2,5")
    Oba pristroje tedy maji de facto 1/2,5" cip s 10MPx (u TZ7 je ale diky vetsimu cipu moznost fotit pomery stran 3:2 a 16:9 s 25mm ohniskem - TZ6 to resi jen orezem, TZ7 naopak o neco rozsiri fotku.

Tak panstvo...

čtvrnáct dní doma TZ7, naprostá spokojenost. V Datartu ji mají za 6.990,- a to je o litr méně než Electroworld, s ohledem na to, že jsem nemohl čekat a potřeboval ho o víkendu, vynechal jsem nakonec e-shopy.

První zkušenosti jsou velmi dobré. Srovnával jsem nějaké fotky se zrcadlovkou (Nikon D40), denní světlo je velice podobné, za špatných světelných podmínek samozřejmě vítězí DSLR.

Kompakt sám o sobě velmi příjemný na užívání, intuitivní, plná automatika s vlastním výběrem režimů pracuje celkem spolehlivě a není potřeba ji opravovat. Manuál v pohodě na ovládání.

Světelnost objektivu je velmi dobrá i na tele.
    Špatné světelné podmínky mě velmi překvapily (pozitivně), hned druhý den jsem fotil venkovní akci v noci a výsledky perfektní. Čisté fotky s příjemnou zrnitostí, ostré, světlé.

Co mě naprosto nadchlo je stereo video. Perfektní vykreslení i v pohybu, dokonce si ji dovolním srovnat se svou 3CCD kamerou Panasonic, kterou mám doma. Fakt spokojenost. Problém nastane při přehrávání, formát Pan. nepřehrajete nikde jinde, než v Pan. software, který je divný.

Display je ostrý, dostatečně velký, mohlo by být dotykové ovládání, je to maličkost, ale příjemná.

Celková spokojenost: 9/10 (9,5 pokud zapomenu na přehrávání videa).

Dík za doporučení.

Michal

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Co mě naprosto nadchlo je stereo video. Perfektní vykreslení i v pohybu, dokonce si ji dovolním srovnat se svou 3CCD kamerou Panasonic, kterou mám doma. Fakt spokojenost. Problém nastane při přehrávání, formát Pan. nepřehrajete nikde jinde, než v Pan. software, který je divný.
    Fotoaparát umožňuje ukládat videa i do QuickTime, který je přeci jen trochu jednodušší na přehrávání než šílené AVCHD. Každopádně stinnou stránkou jsou enormní paměťové nároky tohoto videa. Pokud tedy máte dostatečně velkou kartu, zkuste záznam do QuickTime a můžete to přehrávat skoro všude.
    Naposledy upraveno uživatelem Milan Šurkala: 22-03-2010 v 17:09

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Sony A55 nebo Panasonic Lumix GH2 ?
    Od Doyl2kX v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 10-06-2011, 18:42
  2. PANASONIC Lumix DMC-TZ6 vs Lumix DMC-FZ28
    Od Stetha v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 18-02-2010, 00:10