Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Víkendová diskuze: V jakém programu fotky upravujete nejraději?

Petr S. (328)|22.1.2010 12:06
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Víkendová diskuze: V jakém programu fotky upravujete nejraději?

Každý fotograf se již určitě někdy potýkal s potřebou nějak poupravit svoji fotografii. Pro tyto účely existuje nespočet nástrojů, a to placených i zdarma dostupných. Jakému dáváte přednost právě vy a proč? Na co dáváte důraz při jeho výběru? Vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
bobo2sk (22)|22.1.2010 16:40
Momentalne mi najviac sedi stylom prace Capture One na RAW a nejake dalsie upravy v Zonerovi.
Iba v pripade najvetsej nudze siaham po Gimpovi :) Holt... asi som uz velmi lenivy :)
HimiX (187)|22.1.2010 21:54
jjjj... Gimp je dobrej...
Gagga (16)|23.1.2010 09:51
Mně se nejvíc osvědčila kombinace Zoner + PS Lightroom, různě to střídám, dokud nejsem spokojená s výsledkem. Občas si zkusím vytvořit HDR v Photomatixu, no a na opravdu větší manipulace s fotkama mám GIMP. Zkoušela jsem i vychytávky typu LightZone nebo RawTherapee, ale do RAWu teď moc nefotím.
pavel_p (151)|23.1.2010 10:29
RawTherapee, Zoner, GIMP, poslední dobou jsem si trochu hrál s Lightroomem Beta, když je zatím free. U lightroomu se mi líbí presety, ale na RawTherapee jsem si zvykl a sedí mi trochu víc, i když tam chybí pár věcí (kolinearita, unsharp mask s větším poloměrem,selektivní saturace různých kanálů), takže na další úpravy ten zoner a gimp.
karmy (15)|23.1.2010 16:28
Lightroom + Photoshop.. Ale Lightroom myslím chce změnit katalogizaci, tak nevím, chi teď ještě vyzkoušet DxO Optics Pro.. maj mít lepší odšumovací algoritmy tak jsem zvědavej, myslím ale že na NeatImage to stačit nebude..
Fanagan (7)|23.1.2010 20:06
Ja používam v podstate iba zoner, občas niečo iné, nerobievam dáke veľké úpravy
Neregistrovaný (0)|24.1.2010 07:25
zemek
Já fotit ,,umím,, takže Zonera mám na popis foteček, gimp sem nepoužil od té doby co sem jej nainstaloval (5let?).
My co sme dělávali na film máme aj filtry a podobné udělátka, takže nač úpravy. Jediné o co nestojím je mozol na zadku.
Neregistrovaný (0)|24.1.2010 11:22
pavel_p (151)|24.1.2010 17:35
[quote=Neregistrovaný;4618]My co sme dělávali na film máme aj filtry a podobné udělátka, takže nač úpravy.[/quote]
No já nevím, mám pocit, že když sem do galerie dám fotku bez úprav, tak je moc šedá, málo kontrastní, nezajímavě barevná, obloha je málo modrá a horizont šedý (za což zaručeně může nekvalitní polarizák), navzdory tomu, že musí být každému jasné, že viditelnost víc jak 50km není úplně běžná (s vyjímkou hor nad 3000m a z nějakého důvodu Norska)
sandramatuskova (2)|12.4.2011 16:43
u mě věde photoshop a picassa :)