Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Co používáte na úpravu?

Bar (16)|7.2.2010 20:38
PS
Zoner
Picasa
Photofiltre
pecikh (3)|7.8.2010 15:11
Dobry den poradili byste mi naky freeware abych mohl ukladat fotky v poměru 3:2 díky
Rellik (1136)|21.8.2010 18:50
Jelikož windows už několik let naštěstí nepoužívám a "jedu" na Linuxu tak na grafiku používám GIMP a to jak na úpravu fotek na webdesign. V době kdy sem měl ještě win sem používal Photoshop a po přechodu na gimp sem měl trošku problém s jeho rozhraním, ale asi po 2-3 týdnech už to bylo v poho. Je to jen o tom zvyknout si na něco nového.
Jinak jako další programy převážně pro úpravu RAW snímků je to program "Raw Therapee" a nebo "Ufraw". První zmíněný umí editovat i .jpg soubory a je tudíž víc použitelný.
Celkově pak upravuju histogram (křivky), doostření a ořez.
Tchutcho (186)|11.9.2010 10:50
Vyzkoušl jsem Google Picasa,nic moc.Stejně tak i XnView,ten mi fotky ještě tak nějak i mrvil.Niní pracuji s Zoner Photo Studio a musím říct,že absolutní spokojenost.
Zilog Z80 (15)|26.7.2011 07:26
Používám hlavně Zoner 13, ale na rawy je pomalý. Pak Fotošop, jenže ten má z rawu jiné podání výsledných barev, než vidím v Camera Raw (píšu o tom v jiném tématu :D).

Asi dva týdny zkouším ACDSee, je skvělý, jen mu chybí dávka, jako je například ve Fotošopu, že můžu aplikovat jedno nastavení na sérii fotek. A ta cena....

Když už někdy dělám HDR, tak většinou ručně v Zoneru, vložím si druhou vrstvu, nastavím prolnutí a výběrovým stětcem odstraním zbytek. Zkoušel jsem Photomatix, ale ten dělá bůhvíproč zdvojené hrany v kontrastních oblastech.

V roce 2003 jsem používal PhotoImpact 6, ale to jsem ještě nevěděl nic o editaci fotek :D
Honndzyk (2)|18.10.2011 10:15
Jestli jsem správně pochopil, je nejlepší volbou zoner photo.
Mám "zrcadlo" nějaký ten pátek a myslím si že nastal ten pravý zimní čas na to si hezky rozsortýrovat a upravit co jsem přes léto pořídil...
Jen mě poraďte jakou verzi zoneru, pídil jsem se a je prý nejnovější a zároveň horká novinka 14tka.
Mám ale všeobecně obavy před koupí jakýchkoliv programových novinek. Důvod je ten, že jsou vlastně první majitelé nedobrovolně pokusní králíci a nedobrovolně testují kvalitu programu ruku v ruce s tuhostí vlastního nervového systému. A ten mám opravdu vratký a tak bych se nerad trápil nad nějakým kšuntem..:evil
Je to plně funkční hned po instalaci? (abych nečekal na nějaké aktualizace)
Jsem "photografická lama" tak se na rovinu ptám jestli třeba nezačít na 11tce a postupně upgradovat?
Díky za info..
Cejpatka (220)|18.10.2011 10:44
Proč to hned kupovat? Stáhni si na webu zoner.cz aktuální plnou verzi a máš pak 30 dnů zdarma na vyzkoušení.
didrik (75)|18.10.2011 12:51
Kedze ficim na linuxe, skusal som rozne softy beziace nativne (pod wine nechcem pustat nic ani nahodou)..
nakoniec som zostal pri Bibble5, ktory ma myslim celkom dobre moznosti a celkovo mi vyhovuje. inak v tejto dobe rozmyslam ze sa zacnem ucit GIMP
Honndzyk (2)|18.10.2011 15:22
Díky za tip, vůbec jsem netušil, že to jde odzkoušet a pak případně koupit a nebo smáznout. :)
Rellik (1136)|18.10.2011 17:46
[quote=Honndzyk;12043]....poraďte jakou verzi zoneru, pídil jsem se a je prý nejnovější a zároveň horká novinka 14tka....
Díky za info..[/quote]

No co vím od kolegů z našeho fotoklubu, tak někteří si tu 14' pořídili. Nicméně na ni celkem nadávaní a většina z nich si dala zpět starší verzi. Myslím že 10, nebo 11. Já to nějak nesleduju protože jedu na Linuxu a mám tu linuxácké programy.


Jinak nejvíc používám tyto programy: GIMP, RawTherapee, Darktable, Luminance a na vektory a web grafiku Inkscape.
Jelikož fotím výhradně do RAWu tak nejvíce používám RawTherapee a Darktable. Samotnou editaci (ořez + nějaké menší doladění) provádím v GIMPu. Luminance je na tvorbu HDR, což občas vyzkouším, ale většinou zůstane jen u toho pokusu. No a vektorová grafika už nemá s focením nic společného, tak to už sme někde jinde.. :)
Nastafa (6)|4.7.2014 11:25
Ja hlavne Lightroom a obcas aj Photoshoop.
miissanek (13)|2.9.2014 05:38
Photoshop. Na většinu operací je ideální, oceňuji třeba možnosti simulace fotofiltrů při převodu z barevné fotky na ČB a úžasný je CameraRAW pro úpravu RAWu. HDR zvládá ale velice podivně, pro tuto operaci používám Photomatix. Je s ním trochu složitější práce (je jen v angličtině), ale komplikovanost nastavení se projeví mnohem lepšími výsledky než z PS. Panorámata ve PS fungují dobře, ale někdy se mi složí s chybou a pak startuji Zoner.
honza1881 (1)|21.11.2014 14:52
PhotoKey Pro - k odstranění zelené barvy z pozadí fotek. Líbí se mi, jak rychle a jednoduše dosáhnu fakt kvalitního výsledku. Poradí si i s poloprůhledným nebo členitým materiálem jako krajky, vlasy, sklo.
Photoshop - pro všechny ostatní úpravy.
santilub (10)|23.12.2014 21:26
Nejvíc Lightroom 5 a na drobné úpravy Zoner 17