Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Samsung WB600

plastick (5)|17.6.2010 14:12
Ahoj. Bohužel jsem zde nikde nenašel jakékoliv postřehy o tomto foťáku. Přemýšlím, že bych jej koupil, ale jak říkám, nikde nic. Může mi někdo poradit, zda do něj jít? Pokud ne, tak jaké alternativy ve stejné cenové kategorii zvolit. S focením začínám, spíše si chci občas pokutit nastavení, ale někdy prostě jenom vytáhnout foťák a fotit... Díky... :thumb
Milan Šurkala (3381)|17.6.2010 16:12
Osobne bych radil pockat chvilku na recenzi. Mimochodem, v testu DPreview ziskala WB650 (coz je temer totez) Gold Award, tedy nejvyssi oceneni, uvidime, jak si povede v nasem testu. V teto kategorii je skvelou volbou jeste Panasonic TZ8/TZ10 a Sony Cyber-shot HX5.
plastick (5)|17.6.2010 16:57
Aha... No a jak to vypadá s recenzí?
Milan Šurkala (3381)|17.6.2010 17:19
To zatim nemohu rici. Mela by byt snad brzy.
plastick (5)|18.6.2010 16:50
A co říkáte na Casio Exilim EX FH100. Myslím že parametry nejsou nejhorší...

Edit: Omlouvám se, už jsem našel, že by jste ho chtěl otestovat...
stalak (162)|20.6.2010 17:03
[quote=Milan Šurkala;6198]Osobne bych radil pockat chvilku na recenzi. Mimochodem, v testu DPreview ziskala WB650 (coz je temer totez) Gold Award, tedy nejvyssi oceneni, uvidime, jak si povede v nasem testu. V teto kategorii je skvelou volbou jeste Panasonic TZ8/TZ10 a Sony Cyber-shot HX5.[/quote]
To je tak dobrý?Mě nabízela prodavačka WB 500 snad se nepletu v označení,10MPx,odradila mě světelnost,jinak se mi líbil a myslím že měl i manuál,jenom nevím jestli plný.Já kvůli focení vody a nevím jestli měl clonu řešenou ND filtrem a nebo irisovou,kvůli nočním snímkům,se mi moc líbí hvězdičky kolem lamp.To si na recenzi 650 taky rád počkám.
Milan Šurkala (3381)|20.6.2010 18:07
[quote=stalak;6236]To je tak dobrý?Mě nabízela prodavačka WB 500 snad se nepletu v označení,10MPx,odradila mě světelnost,jinak se mi líbil a myslím že měl i manuál,jenom nevím jestli plný.Já kvůli focení vody a nevím jestli měl clonu řešenou ND filtrem a nebo irisovou,kvůli nočním snímkům,se mi moc líbí hvězdičky kolem lamp.To si na recenzi 650 taky rád počkám.[/quote]

WB500/550 ma automatiku a manual (prioritni rezimy chybi), clona je pomoci ND filtru, tedy s pouhymi dvema polohami, ovladani ponekud kostrbate. WB600/650 ma irisovou clonu, a to az do cca F12.
Odas (2)|28.5.2011 16:32
Dobrý den,

měl bych možná trochu obecnější dotaz, ale protože uvažuji o koupi právě tohoto fotoaparátu, zeptám se v tomto topicu.

Do jaké míry je efektivní nákup paměťových SD (SDHC) karet vyšších tříd? Mám na mysli to, zda například SD karta 8gb class 6 dokáže ovlivnit rychlost ukládání fotografií po vyfocení, a jejich načítání při prohlížení ve fotoaparátu. Je mi jasné že každý fotoaparát má své rychlostní limity takže kupovat tu nejrychlejší kartu se asi nevyplatí protože málokterý fotoaparát využije její potenciál. Jaký je Váš názor? Jakou rychlost karty byste mi doporučili?

Děkuji za rady,
Ondra
Milan Šurkala (3381)|28.5.2011 17:22
Pro bezne kompakty musi stacit obycejna Class 4 karta. Vyssi rychlosti jsou nutne pri snimani do RAWu. Nekupoval bych ty nejlevnejsi, ale pro foceni do JPEGu budou stacit docela obycejne karty.
Odas (2)|28.5.2011 18:30
Super. Mockrát děkuji za rychlou odpověď a pomoc.
broulikj (4)|15.7.2011 14:41
ahoj,dokaze mi nekdo poradit, zda je normalni, ze behem aktivnim rezimu pri namireni objektivu smerem ke zdroji jasneho svetla (slunce, apod.) se na LCD displayi objevi jakesi svetle pruhy (jsou vertikalne jsou po cele delce, horizontalne pouze v siri zdroje daneho svetla)? porizena fotka je ale ok. Je to vada? diky
busy (782)|15.7.2011 16:30
[quote=broulikj;10833]ahoj,dokaze mi nekdo poradit, zda je normalni, ze behem aktivnim rezimu pri namireni objektivu smerem ke zdroji jasneho svetla (slunce, apod.) se na LCD displayi objevi jakesi svetle pruhy (jsou vertikalne jsou po cele delce, horizontalne pouze v siri zdroje daneho svetla)? porizena fotka je ale ok. Je to vada? diky[/quote]

Nie je to vada, ale to je normalna vlastnost CCD snimacov.

Tento jav vznikne tak ze silny zdroj svetla niekolkonasobne "pretazi" fotobunku v pixeli, a takto extremne silny naboj, ktory pritom vznikne, zblbne aj ostatne pixely v danom stlpci.

CMOS snimacie tymto problemom netrpia, pretoze u nich sa kazdy pixel snima zvlast a niekolkonasobne pretazeny pixel takymto sposobom nezblbne okolite pixely.