Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Výběr ze dvou -Panasonic x Olympus

artepka83 (2)|19.6.2010 00:50
Zdravím,
jdu se zeptat sem vás odborníků ;-)
Kdybyste si museli vybrat ze dvou kompaktů: Panasonic Lumix DMC-FS10 a Olympus X-930 Metal Magenta...pro který byste se rozhodli?
Parametry toho Olympusu např. zde
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Chci ho na takové to běžné focení:-) Dovolená, oslavy, památky, sem tam i nějaký makro detail.
Za každý názor či postřeh budu vděčná. V nejhorším případě i nový návrh - jen podotýkám, že cena do 3500 a ta růžová/purpurová barva jsou podmínkou.
Moc díky, Peťa
Milan Šurkala (3381)|19.6.2010 12:27
Z tehle dvou bych bral Panasonic. Preci jen Panasonicy obvykle maji jedny z tech nejlepsich snimku, zatimco Olympus je naopak vyrobce, jehoz kompakty jsou ve velke vetsine jedny z nejhorsich. FS10 ma navic optickou stabilizaci, bohuzel ale jeho svetelnost F6,9 na nejdelsim ohnisku je opravdu hodne spatny vtip.
artepka83 (2)|21.6.2010 14:06
Děkuji;-) Už jsem pevně rozhodnutá, že Olympus tedy ne.
Ale ještě přeci jen jedna otázka - když už Panasonic Lumix, tak raději FS7 nebo ten FS10? V diskuzi jsem četla docela spokojené ohlasy na FS7, ale zas FS10 má lepší video...nebo tak aspoň soudím z psaných parametrů.
Milan Šurkala (3381)|21.6.2010 14:49
Radeji FS7 (prip. odvozeniny FS6, FS62), jsou to velmi dobre fotoaparaty a tu svetelnost maji o neco lepsi. Nicmene ten rozdil nebude prilis velky.
Tchutcho (186)|21.6.2010 16:04
[quote=Milan Šurkala;6227]Z tehle dvou bych bral Panasonic. Preci jen Panasonicy obvykle maji jedny z tech nejlepsich snimku, zatimco Olympus je naopak vyrobce, jehoz kompakty jsou ve velke vetsine jedny z nejhorsich. FS10 ma navic optickou stabilizaci, bohuzel ale jeho svetelnost F6,9 na nejdelsim ohnisku je opravdu hodne spatny vtip.[/quote]

Souhlasím tady se šéfem;). Olympusa jsem si pořádně vyzkoušel a můžu říct,že vyloženě NEBRAT!!!:thumbdown