Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Výber ultrazoomu (Olympus 600UZ vs Finepix S1800)

winprog_15 (1)|2.7.2010 11:55
Ahojte,doteraz mi sluzil moj Canon Powershot A430,ktory ma dost obmedzoval vo funkciach a po 3 rokoch sa mi pokazil.Tymto padom potrebujem nejaky novy fotak.Nechcem uz kompakt,obmedzuje ma na funkcie.Narazil som na Olympus SP-600UZ ale po tom,co som videl,ze nema skoro ziadne manualne funkcie,tak sa mi velmi nezapacil.Viacej sa mi uz zapacil Fuji Finepix S1800,ktory je na tom s manualnymi funkciami ovela lepsie :) Cenou potrebujem nieco okolo 170€ (obe fotaky vyssie spomenute sa tocia okolo 170-180€) :) Budem ho kupovat bud u susedov v Madarsku (kedze tam chodim dost casto a rec ovladam plynule) alebo doma - zalezi na cene :cool: Dakujem za pomoc pri vybere :)
Milan Šurkala (3381)|2.7.2010 23:11
No tak samozrejme pokud chces manualni funkce, tak Oly SP-600UZ je ten naprosto posledni pristroj, ktery by mel prichazet v uvahu. Vzdyt tam nejde nastavit snad vubec nic. Fuji bude mit predpokladam ND filtr, takze zas tak moc toho tez umet nebude, ale preci jen toho bude podstatne vice. Osobne bych se podival i do tridy malych ultrazoomu, viz Canon SX120 IS, Fuji F70EXR, Samsung WB600,...