Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 29 z 29

Téma: Jak vyfotit blesk?

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Tak to já si nastavuju foťák jako bych fotil s bleskem a čekám a cvakám. Ono ty větší blesky "svítí" celkem dlouho a pokud je celkem rychlá reakce při zmáčknutí spouště, tak se to vyfotí parádně. Poslal bych i ukázku, ale nechce se mi prolézat archiv...
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    May 2011
    Fotografií
    26

Mě se osvědčily 10s explozice. A raději normálně exponovanou fotku se světlým bleskem a ztmavit oblohu, než podexponovanou a zesvětlovat blesk. Foto sem možná hodím, jak budu doma

Nováček
    Registrace
    Nov 2010
    Fotografií
    11

U spousty Canonů můžete využít alternativní firmware CHDK a skript HSMD (High Speed Motion-Detection) přímo určený na focení blesků.
    P.S.: Na detaily se ptejte googlu, případně mě

Nováček
    Registrace
    Aug 2013

Zdravím omlouvám se jestli zbytečně zakládam thread,ale nějak stále nejsem z toho naladit správně Nikona D5100+18-105 na focení bouřkových blesků v noci.Včera byla krásná bouřka,krásné blesky ale Nikon z toho moc nebyl stále mi to píše objekt příliš tmavý a nespustí to nic.Znáte někdo nějaký fígl jak na to? Děkuji mnohokráte s pozdravem Lukáš

Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Fasi: Nastavit na plný manuál + ruční ostření, zaostřit +- na místo kde se blesky "pohybují" u pár blesků vyzkoušet nastavení času a clony a mít pohotový prst na spoušti. Clonu bych tipl tak F5,6 - 8 čas minimálně 1/160 a kratší. Ono ten blesk celkem dost svítí. Chce to prostě vyzkoušet. Cvakat blesky na automat je nesmysl...

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od Rellik Zobrazit příspěvek
    Fasi: Nastavit na plný manuál + ruční ostření, zaostřit +- na místo kde se blesky "pohybují" u pár blesků vyzkoušet nastavení času a clony a mít pohotový prst na spoušti. Clonu bych tipl tak F5,6 - 8 čas minimálně 1/160 a kratší. Ono ten blesk celkem dost svítí. Chce to prostě vyzkoušet. Cvakat blesky na automat je nesmysl...
    Tak jestli takhle fotíš blesky (a aspoň jednou se ti to povedlo), tak potěš koště :-). Takhle to snad ani nejde. V podstatě je nutné nastavit nějaké delší časy, ideálně okolo 10-25 sekund a do těch už se ten blesk "trefí", viz celý tento thread od začátku. Čím více je světla, tím hůř ale tento postup funguje.

Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    Tak jestli takhle fotíš blesky (a aspoň jednou se ti to povedlo), tak potěš koště :-)
    Občas fotím a dá se říct, že celkem úspěšně. A to prosím z ruky. Jak přijde nějaká bouřka a bude na správné straně baráku, ukážu... Měl jsem pár fotek, ale jak mi odešel HDD, tak jsem o ně přišel Jeden z blesků jsem měl na nějaké galerii. než jsem našel tuto ale už nevím kde to bylo. Vím, že tam šlo nahrát jednu fotku za 3 dny. Tuším, že to bylo na http://www.fotografovani.cz Nicméně si nepamatuju přihlašovací údaje a po změně jejich stránek je možné, že mě pro dlouhou neaktivitu i smázli...

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od Rellik Zobrazit příspěvek
    Občas fotím a dá se říct, že celkem úspěšně. A to prosím z ruky.
    Tak to máš můj obdiv. Na takovou strategii focení blesků bych neměl nervy

Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    Tak to máš můj obdiv. Na takovou strategii focení blesků bych neměl nervy
    Tak já si otevřu balkonové dveře, sednu na židli a číhám... Ono blesk svítí relativně dlouho, hlavně ty větší, takže většinou není problém ho zachytit...

Občasný diskutér Avatar uživatele suke001
    Registrace
    Oct 2011

Já si nastavím BULB s dálkovou spouští a většinou fotím tak cca s 10s expozicí pořád dokola. Po každém snímku se to stejně dlouho ukládá kvůli redukci šumu :-). Samozřejmost je stativ a manuální ostření. Škoda, že jsem včera bouřku nestihl :-)

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od suke001 Zobrazit příspěvek
    Já si nastavím BULB s dálkovou spouští a většinou fotím tak cca s 10s expozicí pořád dokola. Po každém snímku se to stejně dlouho ukládá kvůli redukci šumu :-). Samozřejmost je stativ a manuální ostření. Škoda, že jsem včera bouřku nestihl :-)
    To já redukci šumu vypínám (pokud to jde), protože jinak vždycky vyfotím "nic" a při redukci šumu se blýská :-)

Občasný diskutér Avatar uživatele suke001
    Registrace
    Oct 2011

No jo pravda, minule mě to celkem štvalo :-).. asi to příště taky vypnu :-). Můj nový objektiv Sigma 10-20 jsem ještě na blesky nezkoušel, už se těším :-)

Nováček Avatar uživatele filipobr
    Registrace
    Jul 2012

Své zkušenosti s focením bouřek a blesků jsem sepsal na http://tipyjakfotit.cz/jak-fotit-blesky/. Buďte opatrní a nepodceňte přípravu

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2014

fotím blesk na dlouhý čas,hodně cloním
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: bystřice-6.jpg 
Zobrazení: 114 
Velikost: 559.2 KB 
ID: 1320  

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Blesk pro Canon
    Od Jarinfoto v sekci Blesky a osvětlení
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 22-03-2012, 13:34
  2. Jak nejlépe vyfotit lesklé zboží do eshopu.
    Od NEWMAN v sekci Techniky focení
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 05-11-2011, 08:44