Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Sony, casio, Samsung... ???

plastick (5)|29.7.2010 11:22
Ahoj, mám v hledáčku pár fotoaparátů, ale nějak se nemůžu rozhodnou. Můžete mi pomoci? :confused:

Sony DSC-H55
Samsung WB600
Casio EX-H15
Fujifilm F80EXR
Olympus Mju 9010

Použití:
Dovolená u moře, výlety do hor, domácí focení, oslavy, párty (večerní focení)... Video se na výběru podílí asi 30%, takže na něm úplně nelpím, ale úplně na h... to být nemusí :-)

Díky moc za radu
Milan Šurkala (3381)|29.7.2010 13:11
Z vyberu jednoznacne vyhodit Olympus mju-9010. Misto Fuji F80EXR bych bral starsi F70EXR (ale video je tam opravdu na h...). Naopak bych se zameril zejmena na zmineny Samsung. V teto tride za danou cenu se asi nic lepsiho nesezene, no snad jeste vzit v doprodeji Panasonic TZ6/TZ7, to jsou skutecne vynikajici pristroje. Sony dle meho nazoru nebude spatne, Casio bude spis prumer.
plastick (5)|29.7.2010 13:15
Díky za odpověď. Popravdě, samsung a sony jsou mi nejbližší. Bohužel, nevím který z nich... Samsung je asi podobný WB650, takže tam jsou kvality tak nějak známé... O Sony jsem nenašel nic...
Milan Šurkala (3381)|29.7.2010 14:29
No od Sony bych bral spis model HX5, kde ten CMOS cip nabizi jednak fantasticke video, tak ruzne stabilizacni programy, HDR a podobne ptakovinky. Ale to uz je mnohem vyssi cena.
Ivan L. (2)|29.7.2010 21:23
V kompaktech se toho letos urodilo hrozně moc a je opravdu těžké vybírat. Především nastoupily CMOS čipy a s nimi HD video. Zároveň se objevily v aparátech nové funkce a výkonnější postprocesy. Ať už jsou to HDR fotky nebo různá chytrá panoramata, GPS, Pre-Capture, lepší displeje, výkonnější stabilizace, širší objektivy s větším rozsahem, ... je to zkrátka sakra těžký :) Kdybych nechtěl video, tak bych šel stejně asi do staršího modelu a to by byl Panasonic TZ7 nebo Fuji 70EXR. Ale protože kvalitní video chci, tak jsem až do dnešního vybíral a přebíral až jsem si dnes vybral a objednal Samsung WB2000 který se konečně po měsících čekání dostal do prodeje. Vybíral jsem mezi Panasonicem TZ10, Sonym HX5v, Casiem FH100 a Samsungem WB650 a WB2000. Panasonic TZ10 má ještě odlehčenou verzi TZ8 (bez GPS, s jiným formátem videa a možná ještě s nějakými dalšími drobnějšími změnami).

Nedávno vyšel na DPreview ( http://jdem.cz/gusd8 ) srovnávací test travel zoomů a vyhrál to společně Samsung WB650 a Casio FH100. Ale v jiných testech si zas vítězství rozdělují mezi sebou Panasonic TZ10 a Sony HX5v. Jak říkám, je to těžký :) Každopádně každej jeden z nich je špičkový všestranný kompaktní aparát.
Milan Šurkala (3381)|30.7.2010 11:13
Co je na videu u TZ7 spatne? Urcite je lepsi nez treba u WB650.
Ivan L. (2)|30.7.2010 11:47
Hups, moje chyba, sypu si popel na hlavu. Nějak jsem žil v domnění, že TZ7 nemá HD a ejhle, ono jo :)
Milan Šurkala (3381)|30.7.2010 12:46
[quote=Ivan L.;6637]Hups, moje chyba, sypu si popel na hlavu. Nějak jsem žil v domnění, že TZ7 nemá HD a ejhle, ono jo :)[/quote]

To plati o TZ6 :-) Naopak TZ7 ma jedny z nejlepsich videosekvenci, ktere lze u HD pristroju vubec nalezt.