Fotoartin

Registrace: 10.2.2019
Komentářů: 121 (zobrazit)
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: Leica D-LUX 5 Titanium
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: Canon Digital IXUS

Nejvíce přínosné komentáře

Znění komentáře ze dne 15.2.2019 s hodnocením +4:
FF určený pro ty, co se nepatlají s RAWy? To zní zajímavě :)
Znění komentáře ze dne 21.3.2019 s hodnocením +3:
Zvyšuje se v rámci mobilů, ale stále z toho lezou patlanice a vypočítáné malůvky. Samozřejmě, že využití to má. Pro hejno výborná věc pro použití na soc. sítích a podobných životně důležitých místech. Třeba pro uložení do paměti, kde to často zůstane až do výměny či krádeže telefonu. Pak se obrázky začnou sbírat odznova.
DXO mark testuje a mapuje tak, aby se na jejich web klikalo. Nejen u smartphonu, ale i u dalši fototechniky. Vyberou množinu nějakých parametrů, zrovna u mobilů vcelku nic moc neříkajících, ty obodují, body sečtou a získají tak jakési pochybné číslo, které je sice matematicky správně a dá se dle něj vypsat něco jako pořadí, ale smysluplnost výběru množiny hodnocených paramterů je dosti pofiderní. Pak se třeba stává, že u nějakého středoformátu je dle jejich hodnocení lepší jen o pár bodíků než u čipu APS­-C foťáků. A vyhodnocení mnohých parametrů chybí. Ty jejich žebřičky nedávají prostě moc smysl.

Nejméně přínosné komentáře

Znění komentáře ze dne 11.3.2019 s hodnocením -17:
"Dále je nutnost focení do RAW formátu, ve kterém můžete nedestruktivně expozici a stíny v počítači upravit a fotku tak krásně prosvětlit­"
A proc by tohle neslu v JPEGU? Tam jde taky delat nedestruktivne preci.
Znění komentáře ze dne 11.3.2019 s hodnocením -8:
Koukám, že to s tou expozici vysvětlit nedovedete. Co naplat..
Vy se fakt vyjadřovat nemusíte, Vaše vyjádření pro mne důležité není.
Ad JPEG: V textu je napsáno o nutnosti focení do RAWU, ve kterém lze fotky upravovat nedestruktivně a takoveto vysvetleni proste nedava smysl, tak se autorky textu ptam, jak to myslela. Takže nepiště prosím nepravdy, že by v JPEGu nešlo upravovat nedestruktivně. Šlo a vsadím se, že pro většinu to bude naprosto dostačující.
Místo chytračení je prostě lepší soustředit se na základy.
Protože když fotím portréty s přepalama, nepomůže mi už ani RAW.
A když neumím vyvážít bílou a mám pak fotky s různými béžovými, nažloutlými či třeba nazelenalými závoji, tak mi taky bude docela naprd, že jsem to fotil na FF do RAWu.
Mno a nedávno tu nějaký místní profi fotograf psal, že raw je dobrý jen pro ty, co nemají EVF a dopředu něvědí, jak bude fotka vypadat:­)
Tak to jsem teď zmaten a vůbec nevím, názor kterých zdejších fotoodborníků mám považovat za směrodatný.