www.digimanie.cz
>
>
>

Fotobanka Dreamstime partnerem Googlu, 2 dolary za snímek do reklam

Fotobanka Dreamstime partnerem Googlu, 2 dolary za snímek do reklam
, , aktualita
Google uzavřel spolupráci s fotobankou Dreamstime a ta poskytne vybrané fotografie pro použití v reklamách Googlu. Fotograf dostane jednorázově za snímek 2 dolary, v případě exkluzivních fotografů o 20 centů více.
K oblíbeným
reklama
Společnost Google uzavřela spolupráci s fotobankou Dreamstime o poskytování obrázku pro jejich reklamní systém. Podle této dohody Google nakoupí snímky s možností je používat po dobu maximálně jednoho roku a za každý tento snímek dostane fotograf dva dolary. Exkluzivní fotograf u fotobanky Dreamstime pak dostane o něco více, 2,20 dolaru. Je možné, že tato první fáze projektu bude i kratší než jeden rok.


Google logo


Snímky jsou použity v klasické Royalty Free licenci a pracuje s nimi Google jako vyhotovitel reklamy, nikoli zadavatel reklamy. Google však může daný snímek použít u více reklam, což je hlavním bodem kritiky od fotografů. Na druhou stranu se může stát, že snímek nakonec nikdy nebude použit a fotograf za něj stejně dostane zaplaceno. Fotografie i nadále zůstane k dispozici na stránkách fotobanky.

Nyní běží první fáze programu a nejpozději po roce bude vyhodnocena. Předpokládá se, že v druhé fázi budou snímky pořizovány v inovované W-EL licenci a snímky, které nebyly používány, mohou být nahrazeny novými. Z projektu se fotografové mohou odhlásit, ne však selektivně z tohoto jednoho, ale ze všech projektů, které Dreamstime má.

Zdroj: www.dreamstime.com
Nejnovější články
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019 Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019
Společnost Canon patřila v letošních cenách EISA Awards 2019 jednoznačně k těm nejúspěšnějším. Odnesla si totiž celkem pět cen. Dařilo se především objektivům, které si odnesly rovnou 4 ocenění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2 Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2
Novinkou pro systém L-Mount je objektiv z dílen Leicy, model APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tato světelná padesátka nabídne odolnou konstrukci i velmi rychlý autofokus díky technologii Dual Syncro Drive.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře