www.digimanie.cz
>
>
>

Fotobanka Dreamstime partnerem Googlu, 2 dolary za snímek do reklam

Fotobanka Dreamstime partnerem Googlu, 2 dolary za snímek do reklam
, , aktualita
Google uzavřel spolupráci s fotobankou Dreamstime a ta poskytne vybrané fotografie pro použití v reklamách Googlu. Fotograf dostane jednorázově za snímek 2 dolary, v případě exkluzivních fotografů o 20 centů více.
K oblíbeným
reklama
Společnost Google uzavřela spolupráci s fotobankou Dreamstime o poskytování obrázku pro jejich reklamní systém. Podle této dohody Google nakoupí snímky s možností je používat po dobu maximálně jednoho roku a za každý tento snímek dostane fotograf dva dolary. Exkluzivní fotograf u fotobanky Dreamstime pak dostane o něco více, 2,20 dolaru. Je možné, že tato první fáze projektu bude i kratší než jeden rok.


Google logo


Snímky jsou použity v klasické Royalty Free licenci a pracuje s nimi Google jako vyhotovitel reklamy, nikoli zadavatel reklamy. Google však může daný snímek použít u více reklam, což je hlavním bodem kritiky od fotografů. Na druhou stranu se může stát, že snímek nakonec nikdy nebude použit a fotograf za něj stejně dostane zaplaceno. Fotografie i nadále zůstane k dispozici na stránkách fotobanky.

Nyní běží první fáze programu a nejpozději po roce bude vyhodnocena. Předpokládá se, že v druhé fázi budou snímky pořizovány v inovované W-EL licenci a snímky, které nebyly používány, mohou být nahrazeny novými. Z projektu se fotografové mohou odhlásit, ne však selektivně z tohoto jednoho, ale ze všech projektů, které Dreamstime má.

Zdroj: www.dreamstime.com
Nejnovější články
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala