www.digimanie.cz
>
>

Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free

Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free
, , aktualita
Fotobanka Getty Images mění možnosti licencování vložených fotografií. Už brzy nebude možné kupovat snímky v tradiční Rights-Managed licenci, která tu s námi byla mnoho desítek let. Nově budou k dispozici už jen Royalty-Free snímky.
K oblíbeným
reklama
Fotografie lze koupit ve fotobankách v několika různých licencích. Jednou z těch tradičních je Rights-Managed (RM), kdy si zákazník kupuje snímek pro dané použití, vybranou oblast a zvolenou dobu (může být zakoupena i výhradně), což ovlivní výslednou cenu. Ta tak může být v desítkách dolarů, ale někdy i mnoha desetitisících. S tímto typem licence ale končí jedna z nejznámějších fotobank, Getty Images. V posledních letech totiž zaznamenala velmi výrazný pokles zájmu o tuto licenci a naopak se znatelně zvýšil zájem o Royalty-Free (RF) licenci.
 
Getty Images logo
 
I když je tu ve slovíčku slovo "free", neznamená to, že by fotografie byla zdarma. Jde především o to, že je relativně jedno, k čemu a v jakém rozsahu je snímek použit (byť většinou jsou zde určitá omezení). Toto licencování je v poslední době mnohem populárnější, vše je totiž jednodušší a především levnější. Licence zde vycházejí obvykle na jednotky dolarů a v předplatných mnohdy i jen na desítky centů. Na druhou stranu zde chybí možnost výhradního licencování.
 
Fotografie pro RM licence přestala fotobanka přijímat 6. listopadu 2019 v noci, jejich prodej pak bude ukončen v lednu 2020. Fotografové pak snímky mohou nabízet v RF licencích, musí si však dávat pozor na to, zda pro jejich snímky stále neběží nějaká aktivní výhradní RM licence. Zákazníci využívající Premium Access nicméně budou schopni pořizovat RM snímky až do listopadu 2020.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody
Nikon v poslední době trochu přeorganizoval nabídku svých ultrazoomů a vytvořil model Coolpix B600. Ten je kombinací předchozích modelů B500 a B700. Nabídne 16MPx rozlišení i velmi slušný 60× optický zoom. Jaký však bude?
Dnes, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku
Poslední finanční výsledky Nikon asi akcionáře a fanoušky společnosti moc nepotěšily. I když je celá společnost a dokonce i fotografická divize stále v zisku, čísla jsou o mnoho horší než v předchozím roce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa
Leica přichází s novým full frame CSC fotoaparátem SL2. Přináší 47MPx snímač s možností natáčení 4K60p videa i slow-motion ve Full HD při 180 fps. Má i DFD ostření a jde v podstatě  o převlečený Lumix S1R.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů