www.digimanie.cz
>
>

Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD

Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD
, , aktualita
Fotobanka Shutterstock patří k největším ve svém oboru a nyní slaví velký milník. Od roku 2004 totiž fotografům na provizích vyplatila více než jednu miliardu dolarů. Za prvních 11 měsíců letošního roku to bylo přes 145 milionů.
K oblíbeným
reklama
Mezi největší fotobanky patří Shutterstock, který letos slaví velký milník, resp. jeho přispívající fotografové. Těm totiž od roku 2004 vyplatil na provizích přes 1 mld. USD. Zatímco v roce 2004 to bylo jen 12 tisíc USD, už o rok později to bylo přes půl milionu a loni už výplaty dosáhly částky 159 mil. USD. Letos to za prvních 11 měsíců bylo 145 mil. USD, takže za celý rok 2019 bude patrně loňské číslo ještě o kousek překonáno.
 
Shutterstock logo
 
Zajímavostí je, kam všude bylo těchto loňských 159 milionů vyplaceno. Jasný prim v tomto mají evropští fotografové, kteří si vydělali 105,3 mil. USD, z toho v Německu to bylo 5,8 mil. USD. Nejvíce začali být aktivní v Kosovu (meziročně o 68 % více), Estonsku (+43 %) a Albánii (+38 %). Asie si vzala jen 26,6 mil. USD, z čehož např. Jižní Korea zaznamenala 335 tisíc USD. Zde zaznamenal největší boom Nepál (+289 %), Bangladéš (+65 %) a Indonésie (+49 %).
 
Do Severní Ameriky putovalo 23,7 mil. USD, z čehož drtivá většina byla v USA (18,6 mil. USD). Přesto i zde se našly země, kde fotografové výrazně navýšili aktivitu i své příjmy. Kostarika si polepšila o 64 %, Mexiko o 25 % a Svatý Martin o 24 %. V Jižní Americe se zatím moc nefotí a zdejší fotografové si za celý rok vydělali jen 1,5 mil. USD, v Brazílii to bylo 618 tisíc USD. Největší nárůst byl zaznamenán ve Venezuele (+42 %), pak v Uruguayi (31 %) a Argentině (+23 %). Nejméně si vydělali fotografové v Austrálii a Oceánii. Tam putovalo loni 1,2 mil. USD, drtivá většina pak do Austrálie (954 tisíc USD). Nejvíce si polepšil Nový Zéland, a to jen o 8 %, na druhém místě pak byla Austrálie (meziročně o 6 %).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády
Někdy se povede zachytit na video nebo na fotografii zajímavé úkazy, které způsobí přírodní živly. V národním parku v Austrálii před několika dny nastaly příhodné povětrnostní podmínky, aby vznikly "vodopády naopak". 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75 Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75
Další novinkou společnosti Meike pro CSC fotoaparáty je objektiv 25mm F1.8. Ten bude stát pouhých 75 USD. Nabídne manuální zaostřování a velmi kompaktní konstrukci s hmotností jen 170 gramů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samyang představil 4 video objektivy se světelností F1.5 Samyang představil 4 video objektivy se světelností F1.5
Natáčení videa pomocí fotoaparátů je stále více a více populární, a tak Samyang rozšiřuje nabídku svých VDSLR objektivů optimalizovaných pro video o nové verze se světelností T1.5. Máme tu 24mm, 35mm, 50mm i 85mm varianty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tamron si patentoval ultrazoomy včetně extrémního 18-500mm Tamron si patentoval ultrazoomy včetně extrémního 18-500mm
Společnost Tamron podala několik patentů na nové ultrazoomové objektivy, mezi nimiž byl krátkorozsahový model 18-100mm F3.5-5.6 i doslova extrémní objektiv 18-500mm s více než 26× optickým zoomem, papírově dokonce 28násobným.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autofokus pro manuální objektivy Leica M: adaptér Fotodiox Pro Pronto Autofokus pro manuální objektivy Leica M: adaptér Fotodiox Pro Pronto
Použití objektivů s manuálním zaostřováním může být občas poněkud nepohodlné. Proto se vymýšlí adaptéry, které by jim měli přinést funkci autofokusu. Jednou z novinek je zahájení prodeje adaptéru Fotodiox Pro Pronto pro objektivy Leica M.
Včera, aktualita, Milan Šurkala