www.digimanie.cz
>
>
>

Fotodivize Canonu se dostává do 12,2% zisku i díky high-endu

Fotodivize Canonu se dostává do 12,2% zisku i díky high-endu
, , aktualita
Canon zveřejnil výsledky svého hospodaření. Trochu nám pomíchal divize a ta fotografická přišla o tiskárny, zatímco naopak dostala síťové kamery. Výsledkem je solidní ziskovost i díky úspěchu high-endových fotoaparátů.
K oblíbeným
reklama
Společnost Canon zveřejnila výsledky svého hospodaření a my se tak můžeme podívat, jak se daří fotografické divizi. Ta je ale něčím jiným než před čtvrt rokem. Dosud byla tvořena fotoaparáty a spotřebitelskými tiskárnami. Ty se ale pro letošek přesunuly do nově vytvořené tiskárnové divize (původně kancelářská) a naopak sem přišly síťové kamery. Nové rozdělení nyní dává větší smysl a podívejme se, jak se vlastně fotografické divizi daří. Za první čtvrtletí letošního roku stouply příjmy ze 119,8 mld. jenů na 148,6 mld., což je nárůst o velmi pěkných 24 %.
 
Canon logo
 
Síťové kamery jsou nemalou částí fotografické divize. Příjmy z jejich prodeje šly nahoru ze 48,4 na 52,7 mld. jenů a takto tvoří zhruba 35,5 % divize. Nás ale budou zajímat především fotoaparáty. Ty stouply ze 71,4 na 95,9 mld. jenů, což je 34,3 % navíc proti loňskému prvnímu čtvrtletí. Tato čísla je ale potřeba si dát trochu více do kontextu. Tehdy už začínala prvotní panika kolem koronaviru, která výrazně snížila prodeje, a tak bude lepší se podívat i na rok 2019. Tehdy se prodaly fotoaparáty za 97,9 mld. jenů, což je sice více, ale v zásadě jde o pozitivní zprávu, protože příjmy divize se oproti období před dvěma roky nijak dramaticky nesnížily.
 
O udržení na podobných hodnotách jako před dvěma lety se postaraly zejména high-endové fotoaparáty Canon EOS R6 a EOS R5. Ty totiž výrazně zvedly průměrnou hodnotu prodaných fotoaparátů. Ukazují to čísla ohledně počtu kusů. Letos se v Q1 prodalo 650 tisíc ILC, což je jen 7% nárůst (proti 610 tisícům loni), zatímco hodnota rostla o výše zmíněných 34 %. Ještě lépe to ukazuje srovnání s rokem 2019, který vykázal jen o trochu vyšší příjmy, ale tehdy se prodalo 850 tisíc kusů, takže ve srovnání s 2019 jde o poměrně výrazný pokles prodejů fotoaparátů o 24 %. Kompakty už Canon raději ani neuvádí.
 
Důležitý je pochopitelně výsledný zisk. Zatímco loni měla divize ztrátu 9,8 mld. jenů, letos je to zisk 18,1 mld. jenů. Celkově je tak provozní marže fotografické divize Canonu 12,2 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Krásnou motorkářkou byl ve skutečnosti 50letý muž, stačila mu aplikace FaceApp Krásnou motorkářkou byl ve skutečnosti 50letý muž, stačila mu aplikace FaceApp
50letý motorkář nebyl úspěšný na sociálních sítích, a tak se rozhodl ze sebe pomocí softwaru vytvořit mladou motorkářku. Postupně nasbíral téměř 30 tisíc sledujících, nicméně lež má krátké nohy a všechno prasklo.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
28letá žena zatčena za "vloupání" se do školy, kde propagovala svůj Instagram 28letá žena zatčena za "vloupání" se do školy, kde propagovala svůj Instagram
Ve Spojených státech se 28letá žena vydávala ze středoškolačku a vnikla do školy, kde chtěla mezi mládeží nasbírat fanoušky pro svůj účet na sociální síti Instagram. Nedopadlo to pro ní zrovna dobře.
13.5.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nabírá to spád, Nikon ukončuje další objektivy pro DSLR Nabírá to spád, Nikon ukončuje další objektivy pro DSLR
Před pár dny jsme vás informovali, že Nikon ukončil výrobu dvou objektivů pro DSLR a naznačil tak blížící se konec této koncepce ve svém výrobním programu. Nyní se ukazuje, že seznam se dále prodlužuje.
13.5.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
TTartisan uvádí 90mm objektiv se světelností F1,25 TTartisan uvádí 90mm objektiv se světelností F1,25
Máme tu další nový objektiv společnosti TTartisan. Tentokrát jde o 90mm model s velmi dobrou světelností F1,25. Kvůli vyšší hmotnosti dostal i závit pro stativ. S adaptéry je možné použít ho na mnoha různých systémech.
12.5.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Nikon už také omezuje nabídku objektivů pro DSLR Nikon už také omezuje nabídku objektivů pro DSLR
Vypadá to, že nejen společnost Canon optimalizuje nabídku svých objektivů, což znamená postupné rušení modelů pro zrcadlovky. Nyní to vypadá, že s omezováním nabídky pro DSLR začíná také společnost Nikon.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala