www.digimanie.cz
>
>

Fotograf divoké přírody zachytil zvláštního žlutého tučňáka

Fotograf divoké přírody zachytil zvláštního žlutého tučňáka
, , aktualita
Fotograf z Belgie měl při své expedici na ostrov Jižní Georgie štěstí a zachytil neobvyklé zabarvení tučňáka královského. Pták na jeho fotografiích má jasně žluté peří a už na první pohled se odlišuje od ostatních. 
K oblíbeným
reklama
Fotograf Yves Adams zaměřující se na dokumentární fotografie divoké přírody a krajinek, sdílel na svém instagramovém profilu fotografii netradičního žlutého tučňáka. Belgický fotograf byl v prosinci roku 2019 na expedici v jižním Atlantiku a v rámci své cesty navštívil i ostrov Jižní Georgie, kde dokumentoval kolonii se 120 000 tučňáky královskými. 

Výrazného tučňáka s netradičním žlutým zbarvením si Yves Adams v Salisbury Plain na ostrově všiml v okamžiku, když vybaloval jídlo a vybavení. A protože fotograf nikdy dříve podobně žlutého tučňáka neviděl, neváhal a opeřence začal fotografovat. Takto vznikly zajímavé snímky, které fotograf nedávno v rozsáhlém souboru z expedice našel a upravil. 
 

Dle svých slov měli zrovna členové fotografické expedice štěstí, protože tučňák se nacházel kousek od nich a výhled na něj nebyl ničím blokován. Kdyby se žlutý pták pohyboval ve větší vzdálenosti, fotograf by se k němu nejspíše nebyl schopný dostat tak blízko, aby pořídil kvalitní snímek, nebo by si ho vůbec nevšiml. 

Zvláštní zabarvení žlutého tučňáka je způsobené poruchou zvanou leucismus, která vede ke ztrátě pigmentace. Místo černého peří má tedy tento tučňák žlutou a světlou barvu. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ricoh uvedl barevnou edici K-1 Mark II J Limited 01 Ricoh uvedl barevnou edici K-1 Mark II J Limited 01
Ricoh uvádí speciální barevnou edici zrcadlovek K-1 Mark II. Edice J Limited 01 bude k dispozici ve čtyřech zajímavých barevných kombinacích využívající speciální laky, využije se také dřevo na gripu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Meike uvedlo cine objektiv 50mm T2.1 S35-Prime pro formát Super 35 Meike uvedlo cine objektiv 50mm T2.1 S35-Prime pro formát Super 35
Výrobce objektivů Meike rozšířil nabídku svých objektivů o další tzv. cine objektiv, tedy o model určený pro profesionální natáčení videa. Jde o pevnou světelnou padesátku 50mm T2.1 S35-Prime CINE.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí limitovanou edici kompaktu Q2 Daniel Craig x Greg Williams Leica uvádí limitovanou edici kompaktu Q2 Daniel Craig x Greg Williams
Leica představila další limitovanou edici svého fotoaparátu, která pro tentokrát vzdává hold Hollywoodu. Jde o kompaktní model Q2 Daniel Craig x Greg Williams, který kombinuje černou a zlatou barvu.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony údajně chystá 1" snímač pro telefony Sony údajně chystá 1" snímač pro telefony
Snímače pro telefony jsou v poslední době stále čím dál tím větší a Sony si podle posledních úniků chystá dokonce 1" senzor IMX800. Tím by měl překonal i nový velký Samsung ISOCELL GN2 typu 1/1,2".
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Harman uvedl kinofilmový kompakt EZ-35 Harman uvedl kinofilmový kompakt EZ-35
Společnost Harman, která vyrábí např. známé filmy Ilford, přichází na trh s novým kinofilmovým kompaktem EZ-35. Nepůjde o jednorázový fotoaparát, tento totiž nabídne možnost vyměnit film za jiný a šetří tak životní prostředí.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů