www.digimanie.cz
>
>

Fotograf divoké přírody zachytil zvláštního žlutého tučňáka

Fotograf divoké přírody zachytil zvláštního žlutého tučňáka
, , aktualita
Fotograf z Belgie měl při své expedici na ostrov Jižní Georgie štěstí a zachytil neobvyklé zabarvení tučňáka královského. Pták na jeho fotografiích má jasně žluté peří a už na první pohled se odlišuje od ostatních. 
K oblíbeným
reklama
Fotograf Yves Adams zaměřující se na dokumentární fotografie divoké přírody a krajinek, sdílel na svém instagramovém profilu fotografii netradičního žlutého tučňáka. Belgický fotograf byl v prosinci roku 2019 na expedici v jižním Atlantiku a v rámci své cesty navštívil i ostrov Jižní Georgie, kde dokumentoval kolonii se 120 000 tučňáky královskými. 

Výrazného tučňáka s netradičním žlutým zbarvením si Yves Adams v Salisbury Plain na ostrově všiml v okamžiku, když vybaloval jídlo a vybavení. A protože fotograf nikdy dříve podobně žlutého tučňáka neviděl, neváhal a opeřence začal fotografovat. Takto vznikly zajímavé snímky, které fotograf nedávno v rozsáhlém souboru z expedice našel a upravil. 
 

Dle svých slov měli zrovna členové fotografické expedice štěstí, protože tučňák se nacházel kousek od nich a výhled na něj nebyl ničím blokován. Kdyby se žlutý pták pohyboval ve větší vzdálenosti, fotograf by se k němu nejspíše nebyl schopný dostat tak blízko, aby pořídil kvalitní snímek, nebo by si ho vůbec nevšiml. 

Zvláštní zabarvení žlutého tučňáka je způsobené poruchou zvanou leucismus, která vede ke ztrátě pigmentace. Místo černého peří má tedy tento tučňák žlutou a světlou barvu. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma
Společnost Leica uvedla nový objektiv Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH. Ten je ale svým způsobem již nějakou dobu na trhu, neboť opticky jde o Sigmu, která se už vyrábí pro L-Mount a FE-Mount.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně
Na Islandu už několik týdnů chrlí lávu sopka v Geldingadaliru u hory Fagradalsfjall. Máme odsud už mnoho působivých záběrů včetně minimálně jednoho roztaveného dronu. Nyní přibyl další a tentokrát to bylo záměrně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář