Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Fotograf do noční krajiny kreslí zářící symboly s pomocí dronu

, , aktualita
Fotograf do noční krajiny kreslí zářící symboly s pomocí dronu
Vizuální umělec Reuben Wu se pustil do další série fotografií, ve kterých si netradičním způsobem hraje se světlem. Na svých snímcích nyní ukázal zářivé symboly a geometrické obrazce, které se vznášejí nad vodní hladinou.
Fotograf do noční krajiny kreslí zářící symboly s pomocí dronu
Fotograf Reuben Wu pořizuje noční fotografie pro svůj projekt Lux Noctis. Nejsou to však jen obyčejné snímky noční krajiny a přírodních útvarů. Ve své práci využívá Reuben Wu drony, které mu krajinu různými způsoby nasvítí. Nedávno začal souběžně pracovat také na nové sérii, kde též používá svítící drony - nyní ale k vykreslování geometrických obrazců a symbolů na pozadí oceánu nebo jezera a hvězdného nebe. 
 

Série nových fotografií je založena na velmi jednoduchých tvarech, které snímku dominují - nad hladinou se tak vznáší trojúhelník, čtverec nebo znak pro plus či minus. Sérii fotograf pojmenoval Aeroglyph. 
 

Všechny symboly byly do krajiny vykresleny s pomocí dlouhé expozice a dronu s připevněným světlem, který objekt "namaloval". Matematické symboly pro plus a minus byly vytvořeny nad Tichým oceánem, zatímco trojúhelník a čtverec září nad Michiganským jezerem. 
 

Sám fotograf prohlašuje, že se jedná o evoluci jeho série Lux Noctis. V nové sérii se více než na osvětlenou noční krajinu soustřeďuje na čáry vykreslené světlem. Také dodává, že vodní hladinu si vybral záměrně, a to kvůli čisté kompozici a zrcadlení světla ve vodě. 

Zdroj: petapixel.com