www.digimanie.cz
>
>

Fotograf do noční krajiny kreslí zářící symboly s pomocí dronu

Fotograf do noční krajiny kreslí zářící symboly s pomocí dronu
, , aktualita
Vizuální umělec Reuben Wu se pustil do další série fotografií, ve kterých si netradičním způsobem hraje se světlem. Na svých snímcích nyní ukázal zářivé symboly a geometrické obrazce, které se vznášejí nad vodní hladinou.
K oblíbeným
reklama
Fotograf Reuben Wu pořizuje noční fotografie pro svůj projekt Lux Noctis. Nejsou to však jen obyčejné snímky noční krajiny a přírodních útvarů. Ve své práci využívá Reuben Wu drony, které mu krajinu různými způsoby nasvítí. Nedávno začal souběžně pracovat také na nové sérii, kde též používá svítící drony - nyní ale k vykreslování geometrických obrazců a symbolů na pozadí oceánu nebo jezera a hvězdného nebe. 
 

Série nových fotografií je založena na velmi jednoduchých tvarech, které snímku dominují - nad hladinou se tak vznáší trojúhelník, čtverec nebo znak pro plus či minus. Sérii fotograf pojmenoval Aeroglyph. 
 

Všechny symboly byly do krajiny vykresleny s pomocí dlouhé expozice a dronu s připevněným světlem, který objekt "namaloval". Matematické symboly pro plus a minus byly vytvořeny nad Tichým oceánem, zatímco trojúhelník a čtverec září nad Michiganským jezerem. 
 

Sám fotograf prohlašuje, že se jedná o evoluci jeho série Lux Noctis. V nové sérii se více než na osvětlenou noční krajinu soustřeďuje na čáry vykreslené světlem. Také dodává, že vodní hladinu si vybral záměrně, a to kvůli čisté kompozici a zrcadlení světla ve vodě. 

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku
Youtuber zveřejnil video, v němž předvádí, jak na jednu ze svých želv nádherných připevnil GoPro kameru. Želva pak v malém rybníku pořídila záběry světa a života ukrytého pod vodní hladinou. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Doporučené fotoaparáty: červen 2019 Doporučené fotoaparáty: červen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala51 komentářů
Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR
Společnost Canon zveřejnila video, ve kterém vysvětluje, proč mohou mít CSC fotoaparáty snáze opticky kvalitnější objektivy než digitální zrcadlovky při menších rozměrech. Vše závisí na vzdálenosti senzoru od objektivu.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright
Americké soudnictví je často terčem vtipů, neboť v této zemi netušených soudních možností lze žalovat snad naprosto všechno. Poslední případ z Texasu pak ukázal, že může být dokonce legální porušovat copyright.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0 MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0
Nezávislý výrobce objektivů MS Optics představuje dvě nové světelné padesátky pro M-Mount. Máme zde Vario Prasma 50mm F1.5 s optickým návrhem Plasmat a pak supersvětelný model ISM 50mm F1.0.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala