www.digimanie.cz
>
>

Fotograf do noční krajiny kreslí zářící symboly s pomocí dronu

Fotograf do noční krajiny kreslí zářící symboly s pomocí dronu
, , aktualita
Vizuální umělec Reuben Wu se pustil do další série fotografií, ve kterých si netradičním způsobem hraje se světlem. Na svých snímcích nyní ukázal zářivé symboly a geometrické obrazce, které se vznášejí nad vodní hladinou.
reklama
Fotograf Reuben Wu pořizuje noční fotografie pro svůj projekt Lux Noctis. Nejsou to však jen obyčejné snímky noční krajiny a přírodních útvarů. Ve své práci využívá Reuben Wu drony, které mu krajinu různými způsoby nasvítí. Nedávno začal souběžně pracovat také na nové sérii, kde též používá svítící drony - nyní ale k vykreslování geometrických obrazců a symbolů na pozadí oceánu nebo jezera a hvězdného nebe. 
 

Série nových fotografií je založena na velmi jednoduchých tvarech, které snímku dominují - nad hladinou se tak vznáší trojúhelník, čtverec nebo znak pro plus či minus. Sérii fotograf pojmenoval Aeroglyph. 
 

Všechny symboly byly do krajiny vykresleny s pomocí dlouhé expozice a dronu s připevněným světlem, který objekt "namaloval". Matematické symboly pro plus a minus byly vytvořeny nad Tichým oceánem, zatímco trojúhelník a čtverec září nad Michiganským jezerem. 
 

Sám fotograf prohlašuje, že se jedná o evoluci jeho série Lux Noctis. V nové sérii se více než na osvětlenou noční krajinu soustřeďuje na čáry vykreslené světlem. Také dodává, že vodní hladinu si vybral záměrně, a to kvůli čisté kompozici a zrcadlení světla ve vodě. 

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE
V nabídce ruského výrobce objektivů KMZ se pod značkou Zenit objevuje supersvětelná novinka Zenitar 0,95/50. Podporuje full frame CSC fotoaparáty Sony a slibuje extrémně dobrou světelnost F0,95.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony
Čtvrtým objektivem, který byl představen společností Samyang v rámci 2019 Spring Collection, je model AF 85mm F1.4 FE. Jak už napovídá název, je určen pro Sony CSC fotoaparáty a má i podporu autofokusu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic
Společnost Lensbaby představila svůj další objektiv řady Edge Optic. Tentokrát jde o širokoúhlý model Edge 35 Optic s 35mm ohniskovou vzdáleností, který je kompatibilní s Optic Swap System, konkrétně s Composer Pro II.
15.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Huawei při propagaci telefonu opět zveřejnil fotku z fotobanky Huawei při propagaci telefonu opět zveřejnil fotku z fotobanky
Některé firmy se nepoučí a Huawei je očividně jednou z nich. Na propagačních teaserech lákající na uvedení nových vlajkových lodí P30 a P30 Pro opět nebyly fotografie pořízené mobilem, ale snímky z fotobanky.
14.3.2019, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Sony A5100: postřehy z praxe Sony A5100: postřehy z praxe
Už nějakou dobu je na trhu CSC fotoaparát Sony A5100. Nyní se prodává za poměrně nízké částky, a proto jsme se mu podívali na zoubek. Nabídne 24MPx snímač a otočný dotykový displej. Jak si povede v našem testu?
14.3.2019, recenze, Milan Šurkala9 komentářů