www.digimanie.cz
>
>

Fotograf do noční krajiny kreslí zářící symboly s pomocí dronu

Fotograf do noční krajiny kreslí zářící symboly s pomocí dronu
, , aktualita
Vizuální umělec Reuben Wu se pustil do další série fotografií, ve kterých si netradičním způsobem hraje se světlem. Na svých snímcích nyní ukázal zářivé symboly a geometrické obrazce, které se vznášejí nad vodní hladinou.
reklama
Fotograf Reuben Wu pořizuje noční fotografie pro svůj projekt Lux Noctis. Nejsou to však jen obyčejné snímky noční krajiny a přírodních útvarů. Ve své práci využívá Reuben Wu drony, které mu krajinu různými způsoby nasvítí. Nedávno začal souběžně pracovat také na nové sérii, kde též používá svítící drony - nyní ale k vykreslování geometrických obrazců a symbolů na pozadí oceánu nebo jezera a hvězdného nebe. 
 

Série nových fotografií je založena na velmi jednoduchých tvarech, které snímku dominují - nad hladinou se tak vznáší trojúhelník, čtverec nebo znak pro plus či minus. Sérii fotograf pojmenoval Aeroglyph. 
 

Všechny symboly byly do krajiny vykresleny s pomocí dlouhé expozice a dronu s připevněným světlem, který objekt "namaloval". Matematické symboly pro plus a minus byly vytvořeny nad Tichým oceánem, zatímco trojúhelník a čtverec září nad Michiganským jezerem. 
 

Sám fotograf prohlašuje, že se jedná o evoluci jeho série Lux Noctis. V nové sérii se více než na osvětlenou noční krajinu soustřeďuje na čáry vykreslené světlem. Také dodává, že vodní hladinu si vybral záměrně, a to kvůli čisté kompozici a zrcadlení světla ve vodě. 

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikon uvádí ultrazoom Coolpix B600, nabídne 60× zoom Nikon uvádí ultrazoom Coolpix B600, nabídne 60× zoom
Nikon dnes uvedl na trh nový ultrazoom Coolpix B600. Ten dostává objektiv s univerzálním 60× optickým zoomem a 16MPx CMOS BSI senzor. Má spoustu kreativních filtrů i bezdrátová rozhraní pro komunikaci se smartphonem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony A6400, nové APS-C s nejrychlejším autofokusem Sony A6400, nové APS-C s nejrychlejším autofokusem
Sony uvádí nové CSC do mainstreamu, které má bodovat solidními funkcemi a přitom i rozumnou cenou. Nabídne 24MPx snímač, nejrychlejší autofokus na světě i dotykový o 180° otočný displej pro selfie a vloggery.
Včera, aktualita, Milan Šurkala26 komentářů
OPPO asi chystá smartphone s 10× optickým zoomem OPPO asi chystá smartphone s 10× optickým zoomem
Společnost OPPO, která vyrábí smartphony, údajně chystá nový model, který by měl nabídnout 10× optický zoom. Tentokrát by mělo jít skutečně o objektiv, který by měl umět i zoomovat, tedy ne jen více pevných objektivů s různými úhly záběru.
15.1.2019, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Nejvíce lajkovanou fotkou na Instagramu se stal snímek vajíčka Nejvíce lajkovanou fotkou na Instagramu se stal snímek vajíčka
Výzva o překonání rekordu v nejvíce lajkovaném snímku na Instagramu se setkala s úspěchem a máme tu nového rekordmana. Snímek od Kylie Jenner na tomto postu nahradila fotka vajíčka. A s velkým náskokem.
15.1.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Sony má dnes představit A6400, nový low-endový model Sony má dnes představit A6400, nový low-endový model
Internetem prosakují informace o velmi brzkém uvedení nového CSC fotoaparátu od Sony. Mělo by jít o nový základní model A6400 se selfie obrazovkou. Díky tomu by měl být vhodný zejména pro vloggery. Aktualizováno: Představení bude v 19:00.
15.1.2019, aktualita, Milan Šurkala