www.digimanie.cz
>
>

Fotograf fotí portréty ohrožených druhů ptáků i v ateliéru

Fotograf fotí portréty ohrožených druhů ptáků i v ateliéru
, , aktualita
Britský fotograf chce svou tvorbou upozornit na alarmující počty některých ohrožených druhů ptáků. Cestuje po světě a vyhledává zajímavá zvířata, kterým fotografuje profesionální portréty, jež podtrhují jejich rozmanitost. 
K oblíbeným
reklama
Fotograf Tim Flach, který pochází z Velké Británie, se zaměřuje na fotografování portrétů zvířat. Poslední roky strávil cestováním po celé zeměkouli a vyhledáváním velmi zajímavých nebo ohrožených druhů ptáků. Těmto tvorům pak pořizuje portrétní fotografie, které by se nemusel stydět vytvářet ani lidským zákazníkům. 
 

Některé snímky totiž dokonce vznikají i v ateliéru, ty ostatní v přirozeném prostředí daného ptáka. Z vybraných fotografií vznikla kniha, která nese název Endangered (tedy Ohrožení) a vyšla v roce 2017. Ta dokumentuje ty druhy ptáků, které jsou momentálně na pokraji vyhynutí. 
 

Svou tvorbu zveřejňuje Tim Flach například na svém instagramovém profilu. Plánuje vydat i další fotografickou knihu, která bude obsahovat i ty ptáky, kteří sice nejsou na seznamu ohrožených druhů, ale jsou také neobvyklí či krásní.
 Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alice: Micro Four Thirds fotoaparát s AI, který "rozšiřuje" smartphony Alice: Micro Four Thirds fotoaparát s AI, který "rozšiřuje" smartphony
Britský startup připravuje nový fotoaparát Alice patřící do kategorie Micro Four Thirds. Ten bude výrazně spoléhat na umělou inteligenci, ale to nebude jediná zajímavost. Jeho displejem totiž bude obrazovka telefonu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Facebook začíná hlídat porušování autorských práv k fotkám Facebook začíná hlídat porušování autorských práv k fotkám
Sociální sítě Facebook a Instagram zavádí novou funkčnost. Nyní je možné si registrovat svůj obrazový obsah, jako jsou např. fotky, a hlídat, zda je někdo neoprávněně nezveřejňuje na těchto sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Žena filmovala jízdu z okna auta, v rychlosti vypadla na dálnici Žena filmovala jízdu z okna auta, v rychlosti vypadla na dálnici
Při focení snímků na sociální sítě se lidé dopouštějí mnoha hloupostí, které v některých případech končí smrtí. Štěstí v tomto měla jedna žena z Británie, která při filmování sebe sama z okna jedoucího auta spadla na dálnici.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI
Společnost Adobe připravuje spoustu zajímavých funkcí pro své aplikace. Jednou z nich je i výměna oblohy (Sky Replacement) pomocí systémů umělé inteligence Adobe Sensei. Ta zajistí větší věrohodnost výsledku.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Doporučené fotoaparáty: září 2020 Doporučené fotoaparáty: září 2020
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
22.9.2020, článek, Milan Šurkala56 komentářů