www.digimanie.cz
>
>

Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy

Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy
, , aktualita
Nejrůznější plavecké bazény můžou představovat zajímavé téma k fotografování. O tom je alespoň přesvědčen australský fotograf, který pracuje na fotografickém projektu, jehož jednotlivé snímky zobrazují bazény z ptačí perspektivy.
K oblíbeným
reklama
I fotografie tak obyčejného motivu, jakým se plavecký bazén může na první pohled zdát, je možné pojmout zajímavě. Fotograf Brad Walls z Austrálie se zaměřuje na vytváření snímků z ptačí perspektivy a v poslední době věnuje své úsilí práci na sérii s názvem Pools from Above (v překladu Bazény shora). Fotografie pořízené pomocí dronu velmi minimalistickým způsobem zachycují tvary, barvy a textury plaveckých bazénů a jejich okolí. 
 

Australan začal původně fotografovat bazény, aby zdokumentoval své cestovatelské zážitky a krásy dovolených. Z této záliby se ale časem a také díky snímkům v knize o umění bazénů od Annie Kelly vyvinul celý projekt. Brad Walls se podle svých slov zamiloval do linií, křivek a negativního prostoru bazénů, přičemž všechny tyto motivy pro zachycení vyžadovaly pohled z dronu. Výslednou tvorbu zveřejňuje fotograf například na svém instagramovém účtu, kde je možné najít více z jeho tvorby. 
 

Fotograf do budoucna plánuje pokračování projektu Pools from Above s fotografováním proslulých a ikonických bazénů po celém světě, zejména se hodlá zaměřit na Mexiko, Středomoří nebo Palm Springs v USA. Nyní ale situace ohledně pandemie onemocnění covid-19 příliš cestování nepřeje.  
 

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Žena filmovala jízdu z okna auta, v rychlosti vypadla na dálnici Žena filmovala jízdu z okna auta, v rychlosti vypadla na dálnici
Při focení snímků na sociální sítě se lidé dopouštějí mnoha hloupostí, které v některých případech končí smrtí. Štěstí v tomto měla jedna žena z Británie, která při filmování sebe sama z okna jedoucího auta spadla na dálnici.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI
Společnost Adobe připravuje spoustu zajímavých funkcí pro své aplikace. Jednou z nich je i výměna oblohy (Sky Replacement) pomocí systémů umělé inteligence Adobe Sensei. Ta zajistí větší věrohodnost výsledku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Doporučené fotoaparáty: září 2020 Doporučené fotoaparáty: září 2020
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, článek, Milan Šurkala56 komentářů
Sony vede trh s CSC, Nikon je až pátý Sony vede trh s CSC, Nikon je až pátý
Nikkei zveřejnil data celosvětových prodejů CSC za minulý rok. S náskokem vede společnost Sony, ale vzhledem k rozšiřující se nabídce konkurence není divu, že se její tržní podíl snižuje. Překvapí např. Fujifilm.
21.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 nyní i pro Canon RF a Nikon Z Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 nyní i pro Canon RF a Nikon Z
Společnost Zhong Yi Optics rozšiřuje nabídku bajonetů pro svůj objektiv Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 Ty budou nově dostupné i pro full frame CSC fotoaparáty s novými bajonety Canon RF a Nikon Z.
21.9.2020, aktualita, Milan Šurkala