www.digimanie.cz
>
>

Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy

Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy
, , aktualita
Nejrůznější plavecké bazény můžou představovat zajímavé téma k fotografování. O tom je alespoň přesvědčen australský fotograf, který pracuje na fotografickém projektu, jehož jednotlivé snímky zobrazují bazény z ptačí perspektivy.
K oblíbeným
reklama
I fotografie tak obyčejného motivu, jakým se plavecký bazén může na první pohled zdát, je možné pojmout zajímavě. Fotograf Brad Walls z Austrálie se zaměřuje na vytváření snímků z ptačí perspektivy a v poslední době věnuje své úsilí práci na sérii s názvem Pools from Above (v překladu Bazény shora). Fotografie pořízené pomocí dronu velmi minimalistickým způsobem zachycují tvary, barvy a textury plaveckých bazénů a jejich okolí. 
 

Australan začal původně fotografovat bazény, aby zdokumentoval své cestovatelské zážitky a krásy dovolených. Z této záliby se ale časem a také díky snímkům v knize o umění bazénů od Annie Kelly vyvinul celý projekt. Brad Walls se podle svých slov zamiloval do linií, křivek a negativního prostoru bazénů, přičemž všechny tyto motivy pro zachycení vyžadovaly pohled z dronu. Výslednou tvorbu zveřejňuje fotograf například na svém instagramovém účtu, kde je možné najít více z jeho tvorby. 
 

Fotograf do budoucna plánuje pokračování projektu Pools from Above s fotografováním proslulých a ikonických bazénů po celém světě, zejména se hodlá zaměřit na Mexiko, Středomoří nebo Palm Springs v USA. Nyní ale situace ohledně pandemie onemocnění covid-19 příliš cestování nepřeje.  
 

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tamron si patentoval objektiv 16-70mm F4 Tamron si patentoval objektiv 16-70mm F4
Jeden z dalších zajímavých patentů, které mohou ukázat, co se chystá pro nejbližší dobu, je objektiv 16-70mm F4 od Tamronu. Nabídl by poměrně univerzální více než 4× optický zoom a jistě by potěšil nejednoho fotografa.
1.5.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Nikon si registroval nové APS-C CSC, spekuluje se nad low-endovou Z30 Nikon si registroval nové APS-C CSC, spekuluje se nad low-endovou Z30
Registrace nového fotoaparátu společnosti Nikonu na Taiwanu dává tušit, že se chystá nějaká novinka. Podle všeho by mělo jít o nové APS-C CSC a nyní je tedy otázkou, zda to bude low-endová Z30 nebo něco jiného.
30.4.2021, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů