www.digimanie.cz
>
>

Fotograf naaranžoval snímky miniaturní Formule 1 ve svém pokoji

Fotograf naaranžoval snímky miniaturní Formule 1 ve svém pokoji
, , aktualita
Světová pandemie onemocnění covid-19 zasáhla velmi výrazně do konání hromadných akcí a bezpečnostním opatření se nevyhnuly ani závody Formule 1. Fotograf si ale vytvořil ve svém pokoji miniatury závodních okruhů a mohl si tak fotit F1 z pohodlí domova.
K oblíbeným
reklama
Fotograf jménem Benedek Lampert se zaměřuje na fotografování realistických snímků s pomocí nejrůznějších miniatur. Letos se nenechal rozhodit ani tím, že pandemie koronaviru na několik měsíců pozastavila sezónu závodů Formule 1. Pětadvacetiletý muž se místo zájezdů na Velké ceny různých zemí rozhodl postavit vlastní zmenšeniny závodních tratí ve svém pokoji. K vybudování miniaturních scén využil pomalovaný karton a malá autíčka formulí.
 

Benedek Lampert vytvořil uvěřitelné osvětlení realisticky vypadající trati, důležité bylo nezapomenout na detaily, které k závodům Formule 1 neodmyslitelně patří. Fotograf tak simuloval oblaka prachu, kouř, mokrou trať nebo štěrk okolo tratí a výsledky své práce zveřejnil na svém instagramovém účtu
 

Fotograf při tvorbě fotografií spoléhal především na správnou perspektivu snímku a na vytvoření dokonalé miniaturní scény i v reálném světě, při postprocessingu se do zásadních úprav fotografie pouštěl jen minimálně. Podle svých slov přidával fotograf zejména světla pro safety car. 
 

Každou scénu si Benedek Lampert realizoval sám, k efektům odstřikujících kapek použil rozprašovače s vodou, písek do zvířecích klecí využil jako okolí trati, nechyběl ani kouř, který fotograf vyfukoval na malé auto pusou. Pro efekt pohybu s rekvizitami skutečně pohyboval a jako asfalt dobře posloužil brusný papír s dokreslenými stopami po pneumatikách. 
 

Pro vznik snímku podle fotografových představ bylo potřeba mnoho pokusů, protože například kouř musel být na správném místě a musel vypadat reálně. Fotografie byly pořízeny digitální zrcadlovkou Nikon D750 a objektivem Nikon 24-70mm f/2.8.




Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 nyní i pro Canon RF a Nikon Z Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 nyní i pro Canon RF a Nikon Z
Společnost Zhong Yi Optics rozšiřuje nabídku bajonetů pro svůj objektiv Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 Ty budou nově dostupné i pro full frame CSC fotoaparáty s novými bajonety Canon RF a Nikon Z.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon představil instantní tiskárny IVY CLIQ+2 s fotoaparátem Canon představil instantní tiskárny IVY CLIQ+2 s fotoaparátem
Společnost Canon pro některé trhy představila nové instantní fotografické tiskárny IVY CLIQ2 a IVY CLIQ+2. Ty jsou zajímavé tím, že samy o sobě obsahují integrovaný fotoaparát, pokročilejší model má i přisvětlovací LED.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony opouští brazilský trh nejen s fotoaparáty Sony opouští brazilský trh nejen s fotoaparáty
Brazilský trh opustil už před dvěma lety Nikon. Nyní se přidává i společnost Sony, která zde už oficiálně nechce prodávat své fotoaparáty. A zdaleka nepůjde jen o fotoaparáty, ale i další elektroniku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Venus Optics přichází s objektivem Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D Venus Optics přichází s objektivem Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D
Novinkou z dílen společnosti Venus Optics je nový velmi širokoúhlý objektiv Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D. Ten je určený pro full frame fotoaparáty, na kterých nabídne velmi široký úhel záběru až 114°.
19.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf zachytil Měsíc, který díky mraku připomíná Saturn Fotograf zachytil Měsíc, který díky mraku připomíná Saturn
Netradiční fotografie často vzniknou jako dílo náhody a zachycují kouzlo daného okamžiku. Fotograf z Guatemaly vyfotil při výstupu na sopku Měsíc, který v tu chvíli připomínal Saturn s prstencem.
18.9.2020, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář