www.digimanie.cz
>
>

Fotograf naaranžoval snímky miniaturní Formule 1 ve svém pokoji

Fotograf naaranžoval snímky miniaturní Formule 1 ve svém pokoji
, , aktualita
Světová pandemie onemocnění covid-19 zasáhla velmi výrazně do konání hromadných akcí a bezpečnostním opatření se nevyhnuly ani závody Formule 1. Fotograf si ale vytvořil ve svém pokoji miniatury závodních okruhů a mohl si tak fotit F1 z pohodlí domova.
K oblíbeným
reklama
Fotograf jménem Benedek Lampert se zaměřuje na fotografování realistických snímků s pomocí nejrůznějších miniatur. Letos se nenechal rozhodit ani tím, že pandemie koronaviru na několik měsíců pozastavila sezónu závodů Formule 1. Pětadvacetiletý muž se místo zájezdů na Velké ceny různých zemí rozhodl postavit vlastní zmenšeniny závodních tratí ve svém pokoji. K vybudování miniaturních scén využil pomalovaný karton a malá autíčka formulí.
 

Benedek Lampert vytvořil uvěřitelné osvětlení realisticky vypadající trati, důležité bylo nezapomenout na detaily, které k závodům Formule 1 neodmyslitelně patří. Fotograf tak simuloval oblaka prachu, kouř, mokrou trať nebo štěrk okolo tratí a výsledky své práce zveřejnil na svém instagramovém účtu
 

Fotograf při tvorbě fotografií spoléhal především na správnou perspektivu snímku a na vytvoření dokonalé miniaturní scény i v reálném světě, při postprocessingu se do zásadních úprav fotografie pouštěl jen minimálně. Podle svých slov přidával fotograf zejména světla pro safety car. 
 

Každou scénu si Benedek Lampert realizoval sám, k efektům odstřikujících kapek použil rozprašovače s vodou, písek do zvířecích klecí využil jako okolí trati, nechyběl ani kouř, který fotograf vyfukoval na malé auto pusou. Pro efekt pohybu s rekvizitami skutečně pohyboval a jako asfalt dobře posloužil brusný papír s dokreslenými stopami po pneumatikách. 
 

Pro vznik snímku podle fotografových představ bylo potřeba mnoho pokusů, protože například kouř musel být na správném místě a musel vypadat reálně. Fotografie byly pořízeny digitální zrcadlovkou Nikon D750 a objektivem Nikon 24-70mm f/2.8.
Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tamron si patentoval objektiv 16-70mm F4 Tamron si patentoval objektiv 16-70mm F4
Jeden z dalších zajímavých patentů, které mohou ukázat, co se chystá pro nejbližší dobu, je objektiv 16-70mm F4 od Tamronu. Nabídl by poměrně univerzální více než 4× optický zoom a jistě by potěšil nejednoho fotografa.
1.5.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Nikon si registroval nové APS-C CSC, spekuluje se nad low-endovou Z30 Nikon si registroval nové APS-C CSC, spekuluje se nad low-endovou Z30
Registrace nového fotoaparátu společnosti Nikonu na Taiwanu dává tušit, že se chystá nějaká novinka. Podle všeho by mělo jít o nové APS-C CSC a nyní je tedy otázkou, zda to bude low-endová Z30 nebo něco jiného.
30.4.2021, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů