www.digimanie.cz
>
>

Fotograf pomocí stavebnice LEGO rekonstruuje snímky z mise Apollo 11

Fotograf pomocí stavebnice LEGO rekonstruuje snímky z mise Apollo 11
, , aktualita
I se stavebnicí se dají pořídit zajímavé záběry, které připomínají fotografie skutečného světa. S touto myšlenkou vytvořil fotograf sérii záběrů se stavebnicí LEGO na počest prvního přistání lidských astronautů na Měsíci. 
K oblíbeným
reklama
Fotograf Benedek Lampert navázal spolupráci se společností LEGO a vytvořil pomocí této stavebnice některé ikonické snímky, které vznikly při misi Apollo 11. Mise, která vedla 20. července 1969 k přistání prvních lidí na Měsíci, oslavila letos kulatých padesát let od svého konání. Právě při této příležitosti fotograf snímky pořídil. 

 
Firma LEGO vydala speciální sety, které vznikly na počest výročí prvního přistání na Měsíci. A právě tyto tematické sady se rozhodl Benedek Lampert použít ve svých propracovaných záběrech, které připomínají skutečné a padesát let staré fotografie. 
 

K vytvoření několika ikonických scén používal fotograf LEGO stavebnici, kromě toho ale naaranžoval záběr pomocí dalších kulis, které si vyrobil a sehnal sám. Jeden z nejslavnějších snímků, start rakety Saturn V, obohatil Benedek Lampert o vatu představující mračna pod startující raketou. Odpalovací věž si také vyrobil sám z kartonu.  
 

Fotograf neopomněl ani slavné záběry přistání lunárního modulu na povrchu Měsíce. Pro účely fotografie vytvořil na povrchu i krátery, aby snímek působil jako pořízený přímo na reálné přirozené družici Země. Benedek Lampert si pohlídal i správný úhel nasvícení, aby co nejvíce připodobnil reálné záběry s Neilem Armstrongem a Buzzem Aldrinem. Na přípravě scén pracoval fotograf i několik hodin a své výtvory následně zveřejnil například na Instagramu.

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval
Fotografové divoké přírody se někdy nestačí divit, co všechno zachytí jejich nastražené fotopasti. Někdy mají štěstí a jsou odměněni snímky očekávaného zvířete, jindy je může překvapit například neznámý pózující muž.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy
Nejrůznější plavecké bazény můžou představovat zajímavé téma k fotografování. O tom je alespoň přesvědčen australský fotograf, který pracuje na fotografickém projektu, jehož jednotlivé snímky zobrazují bazény z ptačí perspektivy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte
Leica M9 a její odvozeniny asi společnosti moc radosti neudělaly. Neslavně známé se totiž staly kvůli korodujícím CCD snímačům. Tato "koroze" postihovala krycí sklo čipu a nyní už dochází náhradní čipy pro výměnu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky
Japonský fotograf Tatsuya Tanaka vytváří opravdu působivé fotografie. Jeho výsledné miniatury používají běžných objektů denní potřeby, které proměňují v úplně jiné věci. Salát v horu, plachtu v moře nebo roušku v bazén.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Meike 85mm f/1.8 s autofokusem nyní i pro Nikon F Meike 85mm f/1.8 s autofokusem nyní i pro Nikon F
Objektiv Meike 85mm f/1.8 s podporou automatického zaostřování je sice na trhu už dva roky, ale dosud byl k dispozici jen pro bajonet Canon EF. Nyní se objevuje i jeho varianta pro zrcadlovky značky Nikon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala