www.digimanie.cz
>
>

Fotograf pomocí stavebnice LEGO rekonstruuje snímky z mise Apollo 11

Fotograf pomocí stavebnice LEGO rekonstruuje snímky z mise Apollo 11
, , aktualita
I se stavebnicí se dají pořídit zajímavé záběry, které připomínají fotografie skutečného světa. S touto myšlenkou vytvořil fotograf sérii záběrů se stavebnicí LEGO na počest prvního přistání lidských astronautů na Měsíci. 
K oblíbeným
reklama
Fotograf Benedek Lampert navázal spolupráci se společností LEGO a vytvořil pomocí této stavebnice některé ikonické snímky, které vznikly při misi Apollo 11. Mise, která vedla 20. července 1969 k přistání prvních lidí na Měsíci, oslavila letos kulatých padesát let od svého konání. Právě při této příležitosti fotograf snímky pořídil. 

 
Firma LEGO vydala speciální sety, které vznikly na počest výročí prvního přistání na Měsíci. A právě tyto tematické sady se rozhodl Benedek Lampert použít ve svých propracovaných záběrech, které připomínají skutečné a padesát let staré fotografie. 
 

K vytvoření několika ikonických scén používal fotograf LEGO stavebnici, kromě toho ale naaranžoval záběr pomocí dalších kulis, které si vyrobil a sehnal sám. Jeden z nejslavnějších snímků, start rakety Saturn V, obohatil Benedek Lampert o vatu představující mračna pod startující raketou. Odpalovací věž si také vyrobil sám z kartonu.  
 

Fotograf neopomněl ani slavné záběry přistání lunárního modulu na povrchu Měsíce. Pro účely fotografie vytvořil na povrchu i krátery, aby snímek působil jako pořízený přímo na reálné přirozené družici Země. Benedek Lampert si pohlídal i správný úhel nasvícení, aby co nejvíce připodobnil reálné záběry s Neilem Armstrongem a Buzzem Aldrinem. Na přípravě scén pracoval fotograf i několik hodin a své výtvory následně zveřejnil například na Instagramu.

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount
Nikon nás pravidelně informuje o připravovaných objektivech pro svůj nový Z-Mount a nyní už víme plány až do roku 2021. Dostane se na pevná světelná skla, zoomy, ultrazoomy a dokonce i pancake objektivy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky
Na začátku léta oznámila společnost Canon svůj nový fotoaparát IVY REC, který má tvar a velikost typickou spíše pro USB klíčenky. Karabina pro připnutí fotoaparátu pak může sloužit i jako průhledový hledáček.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro (Max) stojí $73,5 Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro (Max) stojí $73,5
Server TechInsights rozebral 512GB smartphone Apple iPhone 11 Pro Max, aby zjistil, kolik vlastně stojí součástky do něj. Hodnotu spojenou s focením vyčíslil na $73,5 a jde tak o nejdražší položku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Setové objektivy Nikkor Z 16-50mm a 50-250mm pro APS-C Setové objektivy Nikkor Z 16-50mm a 50-250mm pro APS-C
Spolu s fotoaparátem Nikon Z50, který je vstupem do APS-C CSC fotoaparátů od Nikonu, se objevily také první dva setové objektivy Nikkor Z DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR a Nikkor Z DX 50-250mm f/4.5-6.3 VR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Selfie v indické přehradě: 4 mrtví a konec nového sňatku Selfie v indické přehradě: 4 mrtví a konec nového sňatku
Pořizování selfie snímků už vedlo k mnoha tragickým úmrtím. Naprosto v tomto vede Indie a před pár dny byl navýšen počet obětí o další čtyři. Mladý pár a několik příbuzných se začalo topit v přehradě, zachránili se jen někteří.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře