www.digimanie.cz
>
>

Fotograf pomocí stavebnice LEGO rekonstruuje snímky z mise Apollo 11

Fotograf pomocí stavebnice LEGO rekonstruuje snímky z mise Apollo 11
, , aktualita
I se stavebnicí se dají pořídit zajímavé záběry, které připomínají fotografie skutečného světa. S touto myšlenkou vytvořil fotograf sérii záběrů se stavebnicí LEGO na počest prvního přistání lidských astronautů na Měsíci. 
K oblíbeným
reklama
Fotograf Benedek Lampert navázal spolupráci se společností LEGO a vytvořil pomocí této stavebnice některé ikonické snímky, které vznikly při misi Apollo 11. Mise, která vedla 20. července 1969 k přistání prvních lidí na Měsíci, oslavila letos kulatých padesát let od svého konání. Právě při této příležitosti fotograf snímky pořídil. 

 
Firma LEGO vydala speciální sety, které vznikly na počest výročí prvního přistání na Měsíci. A právě tyto tematické sady se rozhodl Benedek Lampert použít ve svých propracovaných záběrech, které připomínají skutečné a padesát let staré fotografie. 
 

K vytvoření několika ikonických scén používal fotograf LEGO stavebnici, kromě toho ale naaranžoval záběr pomocí dalších kulis, které si vyrobil a sehnal sám. Jeden z nejslavnějších snímků, start rakety Saturn V, obohatil Benedek Lampert o vatu představující mračna pod startující raketou. Odpalovací věž si také vyrobil sám z kartonu.  
 

Fotograf neopomněl ani slavné záběry přistání lunárního modulu na povrchu Měsíce. Pro účely fotografie vytvořil na povrchu i krátery, aby snímek působil jako pořízený přímo na reálné přirozené družici Země. Benedek Lampert si pohlídal i správný úhel nasvícení, aby co nejvíce připodobnil reálné záběry s Neilem Armstrongem a Buzzem Aldrinem. Na přípravě scén pracoval fotograf i několik hodin a své výtvory následně zveřejnil například na Instagramu.

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe se extrémně daří, překonal příjmy 11 miliard USD Adobe se extrémně daří, překonal příjmy 11 miliard USD
Společnosti Adobe se poslední dobou finančně opravdu daří. Opět zažila rekordní čtvrtletí i rekordní rok. Za fiskální rok 2019 totiž utržila rekordních 11,17 miliard dolarů, což je 24% nárůst proti roku 2018.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple koupil Spectral Edge, možná nás čekají lepší snímky Apple koupil Spectral Edge, možná nás čekají lepší snímky
Společnost Apple opět nakupovala. Tentokrát se stala cílem firma Spectral Edge, která vznikla z projektu University of East Anglia. Ta se soustředila na vylepšení kvality obrazu slučováním klasického a infračerveného snímku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Laowa uvádí objektivy 12mm, 25mm a 100mm pro Nikon Z a Canon EOS R Laowa uvádí objektivy 12mm, 25mm a 100mm pro Nikon Z a Canon EOS R
Venus Optics vyrábí své objektivy pro mnoho různých bajonetů a nyní se zde rozhodli, že vylepší i nabídku pro nové systémy Nikon Z a Canon EOS R. Mají pro ně hned tři objektivy Laowa, širokoúhlý 12mm a makro objektivy 25mm a 100mm.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica M10-P Ghost Edition: limitovaná série se "zašlým" vzhledem Leica M10-P Ghost Edition: limitovaná série se "zašlým" vzhledem
Další omezenou sérií fotoaparátů Leica je dálkoměr M10-P Ghost Edition. Ten má evokovat vzhled zašlých hodinek z nerezové oceli, které po mnoha letech ztratí svůj lesklý vzhled. Byl totiž vytvořen se společnosti Hodinkee.
14.12.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Antilopí kaňon končí s fotografickými prohlídkami, lidem se nelíbily Antilopí kaňon končí s fotografickými prohlídkami, lidem se nelíbily
Fotografie Petera Lika zvýšila už tak vysoký zájem o fotografie Antilopího kaňonu. Průvodci tak začali nabízet i fotografické prohlídky, nicméně ty už za pár dní skončí. Lidem se totiž nijak zvlášť nelíbily.
14.12.2019, aktualita, Milan Šurkala